G. Savukyno treniruojama komanda metus baigė dar viena pergale Čempionų lygoje

Gintaro Savukyno treniruojami Zaporižės „Motor“ rankininkai prieš šventes nuotaikos nesusigadino. Sekmadienį „Motor“ per paskutines šiais metais Čempionų lygos rungtynes savo aikštėje po permainingos kovos palaužė „Nantes“ ekipą 29:28 (13:13) ir iškovojo šeštąją iš eilės pergalę.

Aidenas Malašinskas<br>LRF nuotr.

Dec 20, 2020, 4:49 PM

„Motor“ įžaidėjas Aidenas Malašinskas prie šios pergalės prisidėjo 3 įvarčiais. Zaporižės komandoje rezultatyviausiai žaidęs baltarusis Viačeslavas Bochanas įmetė 9 įvarčius. Po 5 įvarčius pelnė kitas baltarusis Barysas Puchovskis ir serbas Milošas Orbovičius.

Sekmadienį Zaporižės „Junost“ arenoje susidūrė visiškai lygiaverčiai varžovai. Iki pertraukos dažniau į priekį išsiverždavo šeimininkai, bet antrajame kėlinyje ilgiau pirmavo svečiai. Abiem komandoms tik trumpam buvo pavykę įvyti trijų įvarčių persvarą. Pirmajame kėlinyje tokiu skirtumu pirmavo „Motor“ (6:3, 8:5), antrajame – „Nantes“ (21:18).

Antrajame kėlinyje Ukrainos čempionams ilgai teko vytis varžovus ir tik 54-ąją min. po taiklaus A.Malašinsko metimo švieslentėje įsižiebė du vienodi skaičiai 27:27. Po to „Motor“ įmetė dar du įvarčius, bet rungtynių pabaigoje išgyveno didelio nerimo sekundes.

Iš pradžių vienas Zaporižės rankininkas priešpaskutinę minutę buvo pašalintas 2 min. dėl keitimo klaidos (aikštėje vienu metu buvo aštuoni žaidėjai), o paskui teisėjai tokią pačią bausmę skyrė šiurkščiai prasižengusiam Zacharui Denysovui.

Nors liko be dviejų pašalintų žaidėjų, „Motor“ nepalūžo ir įvartį praleido tik prieš pat sireną. Paskutinis taiklus „Nantes“ metimas negalėjo iš Ukrainos komandos atimti nė vieno taško.

Sezoną trimis pralaimėjimais pradėjęs, bet dabar šešių pergalių virtinę tęsiantis „Motor“ per 9 rungtynes iškovojo 12 taškų ir Čempionų lygos B grupėje užima trečiąją vietą. Grupėje pirmauja visas 8 rungtynes laimėjusi ir 16 taškų surinkusi „Barcelona“ bei 13 taškų per 8 rungtynes iškovojęs „Veszprém“.

„Nantes“ per 7 rungtynes iškovojo 4 taškus ir užima šeštąją vietą.

Grupėje žaidžia aštuonios komandos. Į atkrintamąsias varžybas pateks net šešios ekipos, bet dvi stipriausios iškart keliaus į ketvirtfinalį, o kitos komandos turės žaisti aštuntfinalyje.

A.Malašinskas per 9 rungtynes įmetė 39 įvarčius. Zaporižės komandoje rezultatyviau žaidžia tik šio sezono atradimu tapęs Čempionų lygos debiutantas baltarusis V.Bochanas. 24 metų 203 cm ūgio linijos žaidėjas, vasarą atvykęs iš Minsko SKA klubo, įmetė 45 įvarčius.

Čempionų lygoje prieš Kalėdas numatytos dar dvejos nukeltos rungtynės, o po jų prasidės žiemos pertrauka. Sausio mėnesį geriausi rankininkai išvyks į rinktines ir dalyvaus pasaulio pirmenybėse bei Europos pirmenybių atrankos varžybose.

Kitas Čempionų lygos turas turėtų vykti vasario 10-11 dienomis. „Motor“ pirmąsias rungtynes kitais metais žais namie su „Kiel“ klubu.

Grupių lentelės

A grupė: „Kielce“ ir „Flensburg-Handewitt“ – 13/8, Bresto „Miaškov“ – 9/9, Paryžiaus PSG – 6/6, „Porto“ – 6/8, „Szeged“ – 4/6, „Elverum“ – 4/8, Skopjės „Vardar“ – 3/5.

B grupė: „Barcelona“ – 16/8, „Veszprém“ – 13/8, „Motor“ – 12/9, „Aalborg“ – 10/9, „Kiel“ – 7/8, „Nantes“ – 4/7, „Celje“ – 2/8, „Zagreb“ – 0/7.