Pasaulio sporto savaitė: oficiali žiemos pabaiga, intriga regbio Šešių tautų taurėje ir netikėtas finišas San Reme

Biatlonininkai ir kalnų slidininkai baigė pasaulio taurės sezoną, Prancūzijos regbio rinktinė išsaugojo intrigą Šešių tautų taurės turnyre, belgas Jasperis Stuyvenas aplenkė favoritus Milano – San Remo dviračių lenktynėse, o futbolo Čempionų lygoje ir Europos lygoje paaiškėjo ketvirtfinalio dalyviai.

Tomas Kaukėnas.<br>C.Manzoni (IBU) nuotr.
Miuncheno klubas žengė į UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalį. <br>Reuters/Scanpix.com nuotr.
Turino ekipa patyrė nesėkmę namuose.<br>Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Mar 22, 2021, 12:27 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 16 d. Daugiadienių dviračių lenktynių Tirėnai – Adrija nugalėtoju pirmą kartą tapo slovėnas Tadejus Pogačaras („Team Emirates“), antrąją vietą užėmė belgas Woutas van Aertas („Jumbo-Visma“), trečiąją – baskas Mikelis Landa („Team Bahrain“).

Kovo 16-17 d. Į futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalį pateko Madrido „Real“, „Manchester City“, Londono „Chelsea“ ir nugalėtojo vardą ginantis Miuncheno „Bayern“. Aštuntfinalio atsakomosiose rungtynėse „Real“ namie nugalėjo Bergamo „Atalanta“ 3:1 (pirmosios rungtynės 1:0), „Manchester City“ – Mionchengladbacho „Borussia“ 2:0 (2:0), „Chelsea“ – Madrido „Atletico“ 2:0 (1:0), „Bayern“ – Romos „Lazio“ 2:1 (4:1).

Kovo 17 d. Haurakio įlankoje (Naujoji Zelandija) baigėsi buriavimo Amerikos taurės varžybos. Jų finale „Royal New Zealand Yacht Squadron“ nugalėjo „Corcolo della Vela Sicilia“ 7:3. „Royal New Zealand Yacht Squadron“ apgynė Amerikos taurės laimėtojo vardą, kurį iškovojo 2017 m.

Kovo 18 d. Sužaistos futbolo Europos lygos aštuntfinalio atsakomosios rungtynės. Į ketvirtfinalį pateko po dvi Anglijos (Londono „Arsenal“ ir „Manchester United“) ir Ispanijos („Granada“ ir „Villareal“), Čekijos (Prahos „Slavia“), Italijos („Roma“), Kroatijos (Zagrebo „Dinamo“) ir Nyderlandų (Amsterdamo „Ajax“) komandos.

Kovo 20 d. Dubajaus teniso čempionato („ATP 500“) finale rusas Aslanas Karacevas nugalėjo Lloydą Harrisą iš Pietų Afrikos 6:3, 6:2. Turnyro Akapulke („ATP 500“) finale vokietis Alexanderis Zverevas nugalėjo graiką Stefaną Tsitsipą 6:4, 7:6. 27-erių A.Karacevas iškovojo pirmąjį titulą ir ATP reitinge pakilo į aukščiausią karjeroje 27-ąją vietą. 23-ejų A.Zverevas iškovojo 14-ąjį titulą.

Kovo 20 d. Regbio Šešių tautų turnyro penktajame ture pirmąjį pralaimėjimą patyrė Velsas, svečiuose nusileidęs Prancūzijai 30:32. Velsas per 5 rungtynes iškovojo 20 taškų, bet jį dar gali aplenkti Prancūzija, kuri per 4 rungtynes iškovojo 15 taškų ir kovo 26 d. žais nukeltas rungtynes su Škotija.

Kovo 20 d. Dviračių lenktynių Milanas – San Remas nugalėtoju pirmą kartą tapo belgas Jasperis Stuyvenas („Trek-Segafredo“), antrąją vietą užėmė australas Calebas Ewanas („Lotto-Soudal“), trečiąją – nugalėtojo vardą gynęs belgas Woutas Van Aertas („Jumbo-Visma“).

Kovo 20-21 d. Į Anglijos futbolo taurės pusfinalį pateko „Southampton“, „Manchester City“, „Leicester City“ ir Londono „Chelsea“.

Kovo 21 d. Italijos futbolo čempiono vardą ginantis Turino „Juventus“ namie pralaimėjo „Benevento“ 0:1. Po 28 turų pirmauja Milano „Inter“ (65 taškai; žaidė 27 rungt.), „Milan“ (59), „Juventus“ (55; žaidė 27 rungt.), Bergamo „Atalanta“ (55) ir „Napoli“ (53; žaidė 27 rungt.).

Kovo 21 d. Ispanijos futbolo lygoje San Sebastiano „Real Sociedad“ namie pralaimėjo „Barcelona“ 1:6. Po 28 turų pirmauja Madrido „Atletico“ (66 taškai), „Barcelona“ (62), Madrido „Real“ (60), „Sevilla“ (55), „Real Sociedad“ ir Sevilijos „Real Betis“ (po 45).

Kovo 21 d. Vokietijos futbolo lygos 26-ajame ture laimėjus visiems lyderiams pirmauja Miuncheno „Bayern“ (61 taškas), „Leipzig“ (57), „Wolfsburg“ (51) ir Frankfurto „Eintracht“ (47).

Kovo 21 d. Prancūzijos futbolo lygoje žaisdami namie pralaimėjo du iš trijų pirmaujančių klubų: Lilio „Olympique“ – „Nimes“ 1:2, Liono „Olympique“ – Paryžiaus PSG 2:4. Po 30 turų pirmauja PSG, Lilio „Olympique“ (po 63 taškus), Liono „Olympique“ (60), „Monaco“ (59) ir Lano „Racing“ (48).

Kovo 21 d. Nyderlandų futbolo lygoje dėl antrosios vietos kovojančių komandų rungtynėse Alkmaro AZ namie nugalėjo „Eindhoven“ 2:0. Po 27 turų pirmauja Amsterdamo „Ajax“ (66 taškai; žaidė 26 rungt.), „Eindhoven“, AZ (po 55), Arnhemo „Vitesse“ (52) ir Roterdamo „Feyenoord“ (48).

Kovo 21 d. Turkijos futbolo lygoje taškus prarado visi trys lyderiai. Stambulo „Beşiktaş“ ir Stambulo „Fenerbahçe“ sužaidė lygiosiomis 1:1, Stambulo „Galatasaray“ namie pralaimėjo „Rizespor“ 3:4. Po 30 turų pirmauja „Beşiktaş“ (64 taškai; žaidė 29 rungt.), „Galatasaray“ (61), „Fenerbahçe“ (59) ir „Trabzonspor“ (55).

Kovo 21 d. Sankt Peterburgo teniso taurės („WTA 500“) finale rusė Darija Kasatkina nugalėjo rusę Margaritą Gasparian 6:3, 2:1 (varžovė atsisakė tęsti mačą). 23-ejų D.Kasatkina iškovojo ketvirtąjį titulą karjeroje.

Kovo 21 d. Buenos Airėse moterų futbolo „Libertadores“ taurės finale Ararakvaros „Ferroviaria“ nugalėjo Kalio „America“ (Kolumbija) 2:1. Brazilijos klubai prizą iškovojo devintąjį kartą per 12 sezonų, kuriuos rengiamas šis turnyras.

Kovo 21 d. Baigėsi kalnų slidinėjimo pasaulio taurės sezonas. Pasaulio taures pirmą kartą iškovojo prancūzas Alexis Pinturault ir slovakė Petra Vlhova, antrąją vietą užėmė šveicarai Marco Odermattas ir Lara Gut-Behrami, trečiąją – austras Marco Schwarzas ir šveicarė Michelle Gisin. 25-erių P.Vlhova tapo pirmąja pasaulio taurę iškovojusia Slovakijos slidininke, 30-metis A.Pinturault – pirmuoju nuo 1997 m. pasaulio taurę laimėjusiu prancūzu.

Kovo 21 d. Baigėsi biatlono pasaulio taurės sezonas. Pasaulio taures iškovojo norvegai Johannesas Thingnesas Bo (trečią kartą iš eilės) ir Tiril Eckhoff (pirmą kartą), antrąją vietą užėmė norvegai Sturla Holmas Lagreidas ir Marte Olsbu-Roiseland, trečiąją – prancūzas Quentinas Fillonas-Maillet ir vokietė Franziska Preuss. Tautų taures laimėjo Norvegijos vyrai ir moterys.