G. Venčkauskaitė kovos pasaulio taurės etapo Budapešte finale

Budapešte (Vengrija) trečiadienį prasidėjo šiuolaikinės penkiakovės 2021 m. pasaulio taurės etapo varžybos. Pirmąją turnyro dieną vyko moterų atrankos kovos, kurių barjerą sėkmingai įveikė viena Lietuvos atstovė – Gintarė Venčkauskaitė.

Gintarė Venčkauskaitė (kairėje) ir Elzbieta Adomaitytė.<br> E.Šemioto nuotr.

Mar 24, 2021, 8:52 PM

Atrankos A grupėje G. Venčkauskaitė surinko 1044 taškus ir užėmė pirmąją vietą, nors paskutinę – bėgimo ir šaudymo – rungtį pradėjo užimdama 18-ąją poziciją. Kaunietė buvo 18-a fechtuojantis (11 pergalių ir 14 pralaimėjimų; 194 taškai), 11-a – plaukiant (2 min. 17,48 sek.; 276) bei antra – bėgant ir šaudant (12 min. 6,2 sek.; 574).

Paskutinėje rungtyje G. Venčkauskaitę pranoko tik tautietė Aurelija Tamašauskaitė (12 min. 0,62 sek.; 580), tačiau ji iš viso surinko tik 1003 taškus, grupėje užėmė 15-ąją vietą ir į finalą nepateko. Fechtuojantis vilnietė buvo 15-a (8/17; 170), o plaukiant – 26-a (2:28.83; 253).

Atrankos C grupėje taip pat kovojo dvi Lietuvos atstovės – tokio rango varžybų debiutantė Elzbieta Adomaitytė ir Ieva Serapinaitė.

Geriau sekėsi 19-metei E. Adomaitytei. Fechtuojantis ji buvo trečia (18/8; 250), plaukiant – 25-a (2:30.99; 249) ir tai leido po 2 rungčių užimti 9-ąją vietą. Deja, bėgimo ir šaudymo rungtyje sportininkė strigo šaudymo ruožuose ir užėmė 18-ąją vietą (12 min. 54 sek.). Bendrojoje įskaitoje tai reiškė kritimą į galutinę 15-ąją vietą (1025 taškai).

I. Serapinaitė surinko 1014 taškų ir turėjo tenkintis 17-ąja vieta. Vilnietė buvo 19-a fechtuojantis (12/14; 202), 10-a – plaukiant (2:13.12; 284) ir 17-a – bėgant bei šaudant (12 min. 52 sek.).

Moterų varžybų finalas vyks šeštadienį. Penktadienį į kovą vyrų atrankos varžybose stos Justinas Kinderis ir Dovydas Vaivada.