Istorinis posūkis: Lietuvos ledo ritulio sostinė persikėlė į Kauną

„Kaunas Hockey“ ledo ritulio klubo istorijoje atsirado ypatingas įrašas – 2021-ųjų pavasarį jis pirmą kartą tapo šalies čempionu. Lemiamose rungtynėse kauniečiai nukovė Vilniaus „Hockey Punks“ komandą.

P.Nausėda atvedė Kauno klubą į istorinę pergalę.<br>D.Ščiukos nuotr.
E.Čekmariovas (žali marškinėliai) tapo naudingiausiu finalo žaidėju.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Apr 3, 2021, 9:32 AM, atnaujinta Apr 13, 2021, 12:56 PM

Lietuvos ledo ritulio čempionate prireikė visų penkerių finalo rungtynių, po kurių paaiškėjo naujieji šalies čempionai. Vilniečiai finale taip pat kovojo pirmą kartą.

Penktose, lemiamose, finalo serijos rungtynėse abi komandos dėl čempionų titulo kovojo iki pat paskutinės susitikimo akimirkos, tačiau galiausiai džiaugsmo šokį namų arenoje šoko kauniečiai – dramatiškose rungtynėse jie šventė pergalę 2:1.

„Kaunas Hockey“ į priekį išsiveržė jau 8-ąją dvikovos minutę po taiklaus Eduardo Čekmariovo smūgio, tačiau antrojo įvarčio teko laukti labai ilgai. Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo „Hockey Punks“ ledo ritulininkai, kurie privertė varžovus pažeisti taisykles ir pirmą kartą rungtynėse įgijo daugumą. Po ilgai užtrukusios atakos kauniečių aikštės pusėje puikią progą pasižymėti gavo Povilas Verenis ir ja pasinaudojo 25-ąją minutę.

Paskutinė dvikovos atkarpa prasidėjo pavojinga „Hockey Punks“ ataka, kurios smaigalyje atsidūręs Aivaras Bendžius dviem bandymais nesugebėjo pergudrauti varžovų vartininko.

„Kaunas Hockey“ atsakė pavojingu išpuoliu, kurio metu vienas prieš vartininką išvestas Egidijus Binkulis nepaliko vilčių varžovams. Rungtynių pabaigoje kauniečiai turėjo dar vieną puikią progą padidinti persvarą. „Hockey Punks“ komanda bandė gelbėtis pakeitusi vartininką šeštuoju žaidėju. Šeimininkai atėmė ritulį ir pasiuntė jį į tuščius vartus, tačiau vilniečius išgelbėjo virpstas.

Naudingiausiu finalo serijos žaidėju pripažintas E.Čekmariovas, kuriam, be aukso medalių, buvo įteiktas ir specialus asmeninis prizas.

Ar sezono pradžioje buvo galima tikėtis finale sutikti „Hockey Punks“ komandą?

„Tuo metu pernelyg daug nesvarstėme, kas gali būti varžovas, labiau rūpinomės savo pasirodymu, tačiau „Hockey Punks“ visą sezoną žaidė stabiliai ir patikimai“, – kalbėjo „Kaunas Hockey“ vyriausiasis treneris Petras Nausėda.

Finale kauniečiai pirmąsias rungtynes nesunkiai laimėjo prieš „Hockey Punks“, o tuomet sekė du pralaimėjimai iš eilės.

„Po pirmųjų rungtynių vyrai turbūt pervertino savo galimybes, tačiau viskas baigėsi gerai. Esame labai laimingi dėl šio pasiekimo“, – kalbėjo P.Nausėda.

Jis prisipažino visą dieną prieš lemiamą mūšį smarkiai nerimavęs.

„Nauja diena“: ar panaikinta PVM lengvata tikrai žlugdo maitinimo verslą?