Pergalingas sugrįžimas: D. Karalienė ir M. Valčiukaitė iškovojo sidabrą Europos irklavimo čempionate

Italijoje vykstančiame Europos irklavimo čempionate sidabru paženklintas lietuvių Donatos Karalienės ir Mildos Valčiukaitės pasirodymas.

M.Valčukaitė ir D.Karalienė iškovojo sidabro medalius.<br>lif.lt

Apr 11, 2021, 2:38 PM, atnaujinta Apr 11, 2021, 2:41 PM

Po D. Karalienės sugrįžimo į didįjį sportą pirmą sykį rimtose varžybose startavusios 2016 metų olimpinių žaidynių prizininkės ir 2013 metų pasaulio čempionės finale sekmadienį finišavo per 6 min. 53,33 sek. ir nusileido tik Rumunijos atstovėms Nicoletai-Ancutai Bodnar ir Simonai Geaninai Radis (6.49,84).

Rumunijos irkluotojos pirmavo nuo pat plaukimo pradžios ir visą laiką išsaugojo užtikrintą pranašumą. Lietuvos sportininkės didžiąją dalį laiko buvo antroje pozicijoje, bet persvara prieš kitas varžoves nebuvo didelė. Artėjant finišui, mūsiškės kiek atitrūko nuo persekiotojų ir su šypsenomis kirto finišo liniją.

Bronza atiteko britėms Holly Nixon ir Saskia Budgett (6.55,13).

Kiek vėliau dėl medalių kausis Lietuvos porinė keturvietė įgula – Martynas Džiaugys, Dovydas Nemeravičius, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius.

Pavienę keturvietę valtį irkluojantys Dovydas Stankūnas, Mantas Juškevičius, Povilas Stankūnas ir Domantas Stankūnas B finale užėmė penktąją poziciją (6.10,41), o galutinėje rikiuotėje liko 11-i.

Moterų varžybų B finale ketvirta finišavo Viktorija Senkutė (8.07,59). Jai čempionate atiteko 10-a pozicija.

Vyrų vienviečių valčių C finale Armandas Kelmelis (7.14,46) finišavo penktas. Galutinėje įskaitoje jis liko 17-as.