Pasaulio sporto savaitė. Nauji tinklinio čempionai, Danijos badmintono tradicija ir neramumai Mančesteryje

„Manchester United“ sirgaliai sutrukdė surengti Anglijos futbolo lygos rungtynes, futbolo Čempionų ir Europos lygose įvyko pirmosios pusfinalio rungtynės, Kendžiežyno-Kožlio „Zaksa“ vyrai ir Koneljano „Imoco“ moterys pirmą kartą tapo tinklinio Čempionų lygų nugalėtojais, Andersas Antonsenas pratęsė Danijos badmintono auksines tradicijas, Lenkijos bėgikai rinko medalius pasaulio estafečių čempionate, Lewisas Hamiltonas greičiausiai važiavo „Formulės-1“ lenktynių etape, Milano „Inter“ užsitikrino Italijos futbolo čempiono vardą, o kitose šalyse nacionalinių futbolo čempionų vardus apgynė Amsterdamo „Ajax“, Prahos „Slavia“, Varšuvos „Legia“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“.

Anglijos čempionate<br>AP/Scanpix

May 3, 2021, 10:55 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Balandžio 26 d. Italijos futbolo lygoje dėl kelialapių į Čempionų lygą kovojančių komandų rungtynėse Romos „Lazio“ namie nugalėjo „Milan“ 3:0.

Balandžio 27 d. Jekaterinburge baigėsi pasaulio šachmatų čempionato kandidatų turnyras. Jame pirmąją vietą užėmęs rusas Janas Nepomniaščij iškovojo teisę mače dėl pasaulio čempiono vardo susitikti su titulą ginsiančiu norvegu Magnusu Carlsenu. Mačas numatomas 2021 m. lapkričio 24-gruodžio 16 d. Dubajuje.

Balandžio 27-28 d. Futbolo Čempionų lygos pusfinalio pirmosiose rungtynėse Madrido „Real“ ir Londono „Chelsea“ sužaidė lygiosiomis 1:1, „Manchester City“ svečiuose nugalėjo Paryžiaus PSG 2:1.

Balandžio 29 d. Ispanijos futbolo lygoje dėl pirmosios vietos kovojanti „Barcelona“ namie pralaimėjo „Granada“ 1:2.

Balandžio 29 d. Futbolo Europos lygos pusfinalio pirmosiose rungtynėse „Manchester United“ namie nugalėjo „Roma“ 6:2, „Villareal“ – Londono „Arsenal“ 2:1.

Balandžio 30-gegužės 1 d. Į Vokietijos taurės finalą pateko „Leipzig“ ir Dortmundo „Bosrussia“. Pusfinalyje „Leipzig“ svečiuose nugalėjo Brėmeno „Werder“ 2:1, „Borussia“ namie – antrosios lygos komandą Kylio „Holstein“ 5:0.

Gegužės 1 d. Veronoje įvyko tinklinio Čempionų lygų finalo rungtynės. Vyrų finale Kendžiežyno-Kožlio „Zaksa“ (Lenkija) nugalėjo Trento „Itas“ (Italija) 3:1, moterų finale Koneljano „Imoco“ (Italija) – Stambulo „VakifBank“ 3:2. Ir „Zaksa“, ir „Imoco“ pirmą kartą tapo Čempionų lygos nugalėtojais.

Gegužės 1 d. Jojimo Kentukio derbio nugalėtoju tapo Medina Spirit (raitelis Johnas Velazquezas, treneris Bobas Baffertas). Puertorikietis J.Velazquezas čempionu tapo ketvirtąjį kartą. Pernai jis ir B.Baffertas nugalėjo su kitu žirgu.

Gegužės 1-2 d. Ispanijos futbolo lygoje laimėjo trys dėl čempionės vardo kovojančios komandos. Po 34 turų pirmauja Madrido „Atletico“ (76 taškai), Madrido „Real“, „Barcelona“ (po 74) ir „Sevilla“ (70; žaidė 33 rungt.).

Gegužės 2 d. Prancūzijos futbolo lygoje pralaimėjo dėl čempiono vardo kovojantis „Monaco“, namie nusileidęs Liono „Olympique“ 2:3. Po 35 turų pirmauja Lilio „Olympique“ (76 taškai), Paryžiaus PSG (75), „Monaco“ (71) ir Liono „Olympique“ (70).

Gegužės 2 d. Cherese motociklų lenktynių Didžiojo prizo Ispanijos etapo nugalėtoju tapo australas Jackas Milleris („Ducati“), antrąją vietą užėmė italas Francesco Bagnaia („Ducati“), trečiąją – italas Franco Morbidelli („Yamaha“). Po keturių etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja F.Bagnaia.

Gegužės 2 d. Daugiadienių dviračių lenktynių „Tour de Romandie“ (Šveicarija) nugalėtoju pirmą kartą tapo britas Geraintas Thomasas („Ineos“), antrąją vietą užėmė australas Richie Porte‘as („Ineos“), trečiąją – italas Fausto Masnada („QuickStep“).

Gegužės 2 d. Kijeve Europos badmintono čempionais tapo danas Andersas Antonsenas (pirmą kartą) ir ispanė Carolina Marin (penktą kartą iš eilės). Vyrų varžybose Danijos badmintonininkai aukso medalius iškovojo 14-ąjį kartą per 16 pastarųjų pirmenybių (nuo 1992 m.). Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Rusija (2 aukso), kurios sportininkai laimėjo vyrų dvejetų ir mišrių dvejetų varžybas.

Gegužės 2 d. Chožuve (Lenkija) baigėsi pasaulio lengvosios atletikos estafečių čempionatas. Medalių ir taškų įskaitose pirmąją vietą užėmė Lenkija (2 aukso ir 3 sidabro), kurios bėgikai laimėjo 2x2x400 m mišrią ir 4x200 m moterų estafetes. 4x100 m vyrų estafetėje nugalėjo Pietų Afrika, moterų – Italija.

Gegužės 2 d. Portimane „Formulės-1“ pasaulio čempionato Portugalijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“), trečiąją – suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“). Po trijų etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (69 taškai), M.Verstappenas (61) ir britas Lando Norrisas („McLaren-Mercedes“; 37).

Gegužės 2 d. Miunchene Bavarijos tarptautinio teniso čempionato („ATP 250“) finale gruzinas Nikolozas Basilašvilis nugalėjo vokietį Janą Lennardą Struffą 6:4, 7:6. 29-erių N.Basilašvilis iškovojo penktąjį ATP titulą, tarp jų – antrąjį šiais metais.

Gegužės 2 d. Italijos futbolo čempiono vardą užsitikrino Milano „Inter“, svečiuose nugalėjęs „Crotone“ 2:0. Taškus prarado artimiausia persekiotoja Bergamo „Atalanta“, svečiuose sužaidusi lygiosiomis su „Sassuolo“ 1:1. Po 34 turų pirmauja „Inter“ (82 taškai), „Atalanta“, čempiono vardą prarasiantis Turino „Juventus“, „Milan“ (po 69), „Napoli“ (67) ir Romos „Lazio“ (64; žaidė 33 rungt.). „Inter“ čempionu tapo 19-ąjį kartą, o titulą susigrąžino po 11 metų.

Gegužės 2 d. Nyderlandų futbolo čempiono vardą užsitikrino Amsterdamo „Ajax“, namie nugalėjęs „Emmen“ 4:0. Artimiausias persekiotojas „Eindhoven“ namie sužaidė lygiosiomis su „Heerenveen“ 2:2. Po 31 turo pirmauja „Ajax“ (79 taškai), „Eindhoven“ (65), Alkmaro AZ (64) ir Arnhemo „Vitesse“ (60). „Ajax“ čempionu tapo 35-ąjį kartą, tarp jų – antrąjį iš eilės („Ajax“ buvo 2019 m. čempionas, o pernai nugalėtojai nebuvo paskelbti dėl sveikatos krizės).

Gegužės 2 d. Čekijos futbolo čempiono vardą ir kelialapį į Čempionų lygą užsitikrino Prahos „Slavia“ (nacionaliniu čempionu tapo 20-ąjį kartą, tarp jų – trečiąjį iš eilės), Lenkijos – Varšuvos „Legia“ (15-ąjį kartą, tarp jų – antrąjį iš eilės), Serbijos – Belgrado „Crvena Zvezda“ (32-ąjį kartą, tarp jų – ketvirtąjį iš eilės).

Gegužės 2 d. Anglijos futbolo lyga nukėlė „Manchester United“ ir „Liverpool“ rungtynes, nes į „Old Trafford“ stadioną įsiveržė apie 200 sirgalių, protestavusių pireš „Manchester United“ savininkus amerikiečių Glazerių šeimą. Kitose turo rungtynėse taškus prarado dėl kelialapio į Čempionų lygą kovojantis „Leicester City“, svečiuose sužaidęs lygiosiomis su „Southampton“ 1:1. Lyderis „Manchester City“ svečiuose nugalėjo Londono „Crystal Palace“ 2:0. Po 34 turų pirmauja „Manchester City“ (80 taškų), „Manchester United“ (67; žaidė 33 rungt.), „Leicester City“ (63), Londono „Chelsea“ (61), Londono „Tottenham Hotspur“ (56), Londono „West Ham United“ (55; žaidė 33 rungt.) ir galimybę apginti čempiono vardą praradęs „Liverpool“ (54; žaidė 33 rungt.).