J. Kinderis Pasaulio taurės finale – šeštas

Sėkešfehėrvare (Vengrija) šeštadienį vyksta 2021 m. Pasaulio taurės finalo vyrų varžybos, kuriose dalyvauja Justinas Kinderis. Fechtavimosi pagrindinis etapas

Justinas Kinderis.<br>E.Šemioto nuotr.

May 15, 2021, 10:01 PM, atnaujinta May 15, 2021, 10:56 PM

Fechtavimosi rungties pagrindiname etape Justinas Kinderis su britu Thomasu Toolisu pasidalino 4-5 vietas. Abu sportininkai laimėjo po 22 kovas iš 35 ir į savo sąskaitas įsirašė po 232 taškus.

Geriau fechtuotis sekėsi tik korėjiečiui Jinhwa Jungui (24 pergalės ir 11 pralaimėjimų; 244 taškai), prancūzui Valentinui Prades'ui (23/12; 238) ir ukrainiečiui Pavlo Tymoščenkai (23/12; 238).

Plaukimas

J. Kinderis, plaukdamas 3 takeliu pirmajame plaukime, 200 metrų distanciją įveikė per 2 min. 12,24 sek. ir pelnė 286 taškus. Savo plaukime lietuvis ilgai pirmavo, tačiau finiše jį minimaliai aplenkė čekas Ondrejus Svechota (2:12,09) ir meksikietis Manuelis Padilla (2:12,10), kurie taip pat pelnė po 286 taškus.

Bendrojoje rungties įskaitoje J. Kinderis užėmė 31-ąją vietą. Greičiausiai plaukė britas Jamesas Cooke'as (1:59.03; 312), antras buvo vengras Bence Kardosas (2:02.58; 305), o trečias – T. Toolisas (2:03.16; 304).

Po 2 rungčių lietuvis iš viso turėjo 518 taškų ir žengė 8-as. Varžybų lyderiu liko J. Jungas (548), į antrąją vietą pakilo T. Toolisas (536), o į trečiąją nusileido V. Prades'as (534).

Papildomas fechtavimosi etapas

Papildomame fechtavimosi etape J. Kinderis susitiko su 3 kovas iš eilės laimėjusiu baltarusiu Ilja Polazkovu. Deja, laimėti ir papildyti savo taškų sąskaitos lietuviui nepavyko.

Bendrojoje įskaitoje J. Kinderis (518) smuktelėjo į 9-ąją vietą, nes į 7-ąją pakilo 5 papildomus taškus šiame etape pelnęs I. Polazkovas.

Tarp lyderių savo sąskaitą papildė tik J. Jungas, kurio taškų skaičius išaugo iki 550. Antras lilo T. Toolisas (536), o trečias – V. Prades'as (534).

Jojimas

Jodamas žirgu Cinkos Lietuvos atstovas surinko 298 taškus iš 300 galimų. 2 baudos taškai gauti už 2 sek. viršytą 74 sek. laiko limitą.

Bendrojoje įskaitoje tai leido J. Kinderiui (816) pakilti į šeštąją vietą. Po jojimo varžybų lyderiu tapo T. Toolisas (835), antras buvo V. Prades'as (834), o į trečiąją vietą sugrįžo P. Tymoščenka ir J. Jungas (po 829).

Bėgimas ir šaudymas

Lemiamos rungties metu trasoje virė itin karštas mūšis dėl aukščiausių vietų, o J. Kinderiui atkaklioje kovoje pavyko išaugoti šeštąją poziciją. Lietuvis finale surinko 1466 ir vos akimirka atsiliko nuo 5-ojoje pozicijoje finišavio prancūzo Valentine'o Belaud (1467) bei 4-ąją vietą užėmusio vokiečio Fabiano Liebigo (1468).

3200 m bėgimo distanciją su 4 šaudymo ruožais J. Kinderis įveikė per 10 min. 50,52 sek. (9 vieta; 659 taškai). Greičiausias buvo F. Liebigas, užtrukęs vos 10 min. 16,45 sek. (684).

Pasaulio taurės laimėtoju tapo V. Prades'as (1479), aplenkęs T. Toolisą (1475) ir į trečiąją vietą iš 11-osios šovusį Kinijos penkiakovininką Shuai Luo (1471).

Pasaulio taurės finalas sekmadienį baigsis mišrių estafečių varžybomis, kuriose dalyvaus J. Kinderis ir Ieva Serapinaitė.