Estę papildomame plaukime įveikusi K. Teterevkova prasibrovė į Europos čempionato pusfinalį Kitų lietuvių rytinės programos rezultatai

Antradienį Budapešte (Vengrija) tęsėsi Europos plaukimo čempionato varžybos. Rytinėje programoje geriausiai sekėsi Kotrynai Teterevkovai, kuri prasibrovė į 100 metrų plaukimo krūtine pusfinalį.

K.Teterevkova pateko į pusfinalį.<br>LTOK nuotr.

May 18, 2021, 12:34 PM, atnaujinta May 18, 2021, 12:45 PM

19 metų lietuvė kvalifikacijoje distanciją įveikė per 1 min. 08,09 sek. ir užėmė 19-20 pozicijas. Kadangi pusfinalyje negali varžytis daugiau dviejų tos pačios šalies atstovių, K.Teterevkova pakilo į 16-17 vietą ir dėl bilieto į pusfinalį papildomame plaukime kovėsi su este Maria Romanjuk.

Papildomo plaukimo metu lietuvė nugalėjo savo varžovę ir distanciją įveikė per 1 min. 07,33 sek. Bendroje įskaitoje K.Teterevkova užėmė 16-ąją poziciją ir tai garantavo jai vietą rungties pusfinalyje.

Tuo tarpu kitiems Lietuvos atstovams antradienio popietę Budapešte sekėsi prasčiau.

Pirmasis į baseiną šoko Tomas Navikonis, kuris 100 metrų laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje distanciją įveikė per 51,09 sek. ir trečiajame plaukime liko devintas iš dešimties sportininkų (bendroje įskaitoje 80 vieta).

Toje pačioje rungtyje Danilas Pancerevas atplaukė per 50,56 sek. (savo plaukime septintas, bendroje įskaitoje 71-as), o Jokūbas Keblys distanciją įveikė per 50,79 sek. (savo plaukime devintas, bendroje įskaitoje 76-as).

Į pusfinalį prasibrauti nepavyko ir Simonui Biliui, kuris tokio pat ilgio distanciją laisvuoju stiliumi įveikė per 49,38 sek. ir paskutiniame plaukime užėmė aštuntąją vietą. Bendrojoje įskaitoje sportininkas liko 29-as.

Stipriausiųjų šešioliktukas miražu virto ir Ugnui Mažutaitytei, kuri 50 metrų distancija plaukimu nugara įveikė per 29,05 sek. ir savo plaukime liko dešimtoje pozicijoje. Bendrojoje įskaitoje lietuvė liko 30-a.

Lrytas.lt primena, kad antradienį vakare vyksiančioje vakarinėje programoje vietą finale pirmadienį iškovojo Andrius Šidlauskas, kuris 100 metrų plaukimo rungties pusfinalyje prasibrovė tarp aštuonių geriausiųjų sportininkų.

Europos plaukimo čempionatas Budapešte vyks gegužės 17–23 dienomis. Jame iš viso dalyvauja 12 Lietuvos sportininkų.