Gimtadienio šventė apkarto: strategiją pakeitęs D. Rapšys Europos čempionato finale liko be medalio

Plaukikas Danas Rapšys Budapešte (Vengrija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate buvo per plauką nuo antrojo medalio. Gegužės 21-ąją 26-ąjį gimtadienį švenčiantis panevėžietis 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje užėmė 4 vietą, distanciją įveikdamas per 1 min. 45,72 sek.

Danas Rapšys.<br>AFP/Scanpix.com

May 21, 2021, 8:36 PM, atnaujinta May 21, 2021, 8:51 PM

Lietuvis šįkart finalą pradėjo kitaip. Pusfinalyje D.Rapšys nuo pirmų metrų šovė į priekį, tačiau finalą pradėjo santūriau. Po pirmųjų 100 m varžovai pabėgo į priekį, tad D.Rapšiui teko vytis kitus plaukikus.

Panevėžietis ėmė greitinti tempą likus 50 m iki finišo. Deja, bet iki bronzos medalio jam trūko 0,4 sek. Trečiąją vietą užėmė britas Thomas Deanas (1 min. 45,72 sek.), antrąją – britas Duncanas Scottas (1 min. 45,19 sek.), pirmąją – rusas Martinas Maliutinas (1 min. 44,79 sek.).

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje D.Rapšys ketvirtadienį užtikrintai įveikė atrankos barjerą. Lietuvis savajame plaukime užėmė antrą vietą (1 min. 46,85 sek.) ir nusileido tik greičiausiai ryte plaukusiam rusui Martinui Maliutinui (1 min. 46,30 sek.). Čempiono titulą ginantis britas Duncanas Scottas (1 min, 47,45 sek.) atrankoje buvo 9-as.

D.Rapšys laimėjo ir 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi pirmąjį pusfinalį. Lietuvis lyderio pozicijos neužleido visą distanciją, o finišą pasiekė per 1 min. 46,19 sek.

Bendroje įskaitoje D. Rapšys buvo 4-as. Antrajame pusfinalyje kiek greičiau plaukė trys sportininkai: Rusijos atstovas Martinas Maliutinas (1 min. 45,50 sek.) ir du Didžiosios Britanijos plaukikai – Duncanas Scottas (1 min. 46,15 sek.) ir Thomas Deanas (1 min. 46,17 sek.).

Lrytas.lt primena, kad D.Rapšys Budapešte jau laimėjo medalį. Panevėžietis 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale užėmė trečiąją vietą.