Istorinė Latvijos rinktinės pergalė: parklupdė Kanados ledo ritulininkus

Latvijos ledo ritulio rinktinė sėkmingai pradėjo pasaulio čempionatą. Turnyro šeimininkai B grupėje penktadienį pasiekė neeilinę pergalę, kai pirmą kartą istorijoje įveikė Kanados rinktinę 2:0 (1:0, 1:0, 0:0).

Latvijos ledo ritulio rinktinė.<br> Imago/Scanpix nuotr.

2021-05-21 22:32, atnaujinta 2021-05-21 22:57

Tiesa, kanadiečiai į Rygą atvyko ne pačios stipriausios sudėties, dalis žaidėjų vis dar tęsia sezoną NHL lygoje, dalis ledo ritulininkų atsisakė atvykti.

Latviai pranašumą susikrovė dar pirmojo kėlinio metu, antrajame pridėjo dar vieną įvartį ir prieš lemiamą kėlinį turėjo solidžią persvarą – 2:0.

Kanadiečiams ir toliau nepavyko sušvelninti skirtumo, tad galiausiai šie nusprendė pašalinti vartininką. Nepaisant to, rezultatas nepasikeitė, kanadiečiai nesukūrė nieko pavojingo, o latviai kelis kartus nesugebėjo pataikyti į tuščius vartus.

Iki šiol latviai prieš kanadiečius buvo pralaimėję 11 kartų ir kartą sužaidę lygiosiomis.

B grupėje vokiečiai penktadienį 9:4 pranoko italus, o A grupės batalijose rusai 4:3 įveikė čekus, slovakai 5:2 pranoko baltarusius.