Lietuvos sporto savaitė: D. Rapšio bronza, M. Maldonio olimpinis kelialapis ir nauji rankinio čempionai

Danas Rapšys laimėjo Europos plaukimo pirmenybių bronzos medalį, Mindaugas Maldonis užėmė pirmąją vietą baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės etape ir iškovojo olimpinį kelialapį, Vilniaus „Šviesa“ pirmą kartą tapo Lietuvos rankinio čempione, Kėdainių „Nevėžio“ futbolo klubas pakeitė trenerį ir nutraukė pralaimėjimų seriją A lygoje, Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai A lygos lyderių rungtynėse praleido įvartį 13-ąją sekundę ir pralaimėjo Kauno „Žalgiriui“, Lietuvos krepšinio lygoje baigėsi ketvirtfinalio etapas, Domantas Sabonis sužaidė paskutines sezono rungtynes NBA pirmenybėse, tenisininkė Justina Mikulskytė pasiekė didžiausią pergalę „ITF Tour“ dvejetų varžybose, o Giedrius Arlauskis tapo Rumunijos futbolo čempionu.

Danas Rapšys<br>AFP/Scanpix.com
D.Sabonis.<br>AP/Scanpix nuotr.
Danas Rapšys<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Justina Mikulskytė<br>S.Čirbos nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

May 24, 2021, 10:15 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 17 d. Danas Rapšys laimėjo Europos vandens sporto šakų čempionato bronzos medalį. Budapešte vykusiose varžybose jis užėmė trečiąją vietą plaukdamas 400 m laisvu stiliumi (nugalėjo rusas Martinas Maliutinas). Andrius Šidlauskas plaukdamas 100 m krūtine pusfinalyje užėmė 8-ąją vietą ir pateko į finalą.

Gegužės 17 d. Kėdainių „Nevėžio“ futbolo klubas nutraukė sutartį su treneriu Vitalijumi Stankevičiumi. Jam vadovaujant „Nevėžis“ laimėjo pirmąsias A lygos rungtynes, bet po to pralaimėjo 12 kartų iš eilės. V.Stankevičius šiame klube dirbo nuo 2018 m. Laikinuoju treneriu paskirtas Darius Gvildys.

Gegužės 18 d. „Cluj“, kuriame žaidžia Giedrius Arlauskis, užsitikrino Rumunijos futbolo čempiono vardą. G.Arlauskis sezono viduryje grįžo į „Cluj“ po pusės metų pertraukos ir Rumunijos čempionu tapo šeštąjį kartą (du pirmuosius – su Urzičenio „Unirea“ ir Bukarešto „Steaua“).

Gegužės 18 d. Europos vandens sporto šakų čempionate Andrius Šidlauskas užėmė šeštąją vietą plaukdamas 100 m krūtine (nugalėjo britas Adamas Peaty). Moterų 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje Kotryna Teterevkova užėmė 14-ąją vietą.

Gegužės 19 d. Lietuvos futbolo A lygoje autsaideris Kėdainių „Nevėžis“ namie nugalėjo Telšių „Džiugą“ 2:1 ir nutraukė 12 pralaimėjimų seriją. „Džiugas“ nelaimėjo devintose iš eilės rungtynėse (tai ilgiausia tęsiama nelaimėtų rungtynių serija). „Panevėžys“ namie nugalėjo Alytaus „Dainavą“ 3:0 ir nutraukė trejų nelaimėtų rungtynių seriją, Kauno „Hegelmann“ svečiuose nugalėjo Vilniaus „Riterius“ 3:1 ir pasiekė trečiąją iš eilės pergalę.

Gegužės 19 d. Europos vandens sporto šakų čempionate 200 m plaukimo krūtine pusfinalyje Andrius Šidlauskas užėmė 10-ąją vietą, Giedrius Titenis – 12-ąją vietą.

Gegužės 19 d. Utenos „Juventus“ krepšinio klubas dviem sezonams pratęsė sutartį su Martynu Gecevičiumi.

Gegužės 20 d. Birštone lengvosios atletikos Lietuvos metimų taurės varžybose Andrius Gudžius numetė diską 68,62 m ir pasiekė geriausią pasaulio sezono rezultatą.

Gegužės 20 d. Europos vandens sporto šakų čempionate 200 m plaukimo laisvu stiliumi pusfinalyje Danas Rapšys užėmė 4-ąją vietą ir pateko į finalą. 200 m plaukimo krūtine pusfinalyje Kotryna Teterevkova užėmė 11-ąją vietą ir į finalą nepateko.

Gegužės 20 d. Lietuvos futbolo A lygos lyderių rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ 1:0 (įvartį 13-ąją sekundę įmušė Gratas Sirgėdas). „Sūduva“ nutraukė 12 nepralaimėtų rungtynių seriją. Čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ svečiuose nugalėjo Gargždų „Bangą“ 3:1. Po 14 turų pirmauja „Sūduva“ (34 taškai), Kauno „Žalgiris“ (31), Vilniaus „Žalgiris“ (30), „Panevėžys“ (27) ir Kauno „Hegelmann“ (17).

Gegužės 20 ir 23 d. Skopjėje Europos jaunimo (iki 23 m.) imtynių čempionate geriausiai tarp lietuvių pasirodę Kamilė Gaučaitė (moterų imtynės, iki 76 kg) ir Arminas Lygnugaris (graikų-romėnų imtynės, iki 82 kg) užėmė penktąsias vietas.

Gegužės 20-21 d. „Indiana Pacers“, kurioje žaidžia Domantas Sabonis, išvykoje pralaimėjo Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybių atkrintamųjų varžybų įkrintamąsias rungtynes „Washington Wizards“ 115:142. D.Sabonis pelnė 19 taškų, atkovojo 11 kamuolių, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir surinko 11-ąjį trigubą dviženklį per sezoną bei 14-ąjį – karjeroje. „Memphis Grizzlies“, kurioje žaidžia Jonas Valančiūnas, įkrintamosiose rungtynėse išvykoje nugalėjo „Golden State Warriors“ 117:112 ir pateko į Vakarų grupės ketvirtfinalį. Jame „Grizzlies“ žaidžia su reguliariojo sezono nugalėtoja „Utah Jazz“.

Gegužės 21 d. Europos vandens sporto šakų čempionate 200 m plaukimo laisvu stiliumi varžybose Danas Rapšys užėmė ketvirtąją vietą (nugalėjo rusas Martinas Maliutinas).

Gegužės 21 d. Barnaule (Altajus, Rusija) baidarių ir kanojų irklavimo olimpinės atrankos varžybose Mindaugas Maldonis laimėjo vienviečių baidarių 200 m lenktynes ir iškovojo Lietuvai kelialapį į Tokijo žaidynes. Lietuvos sportininkai dalyvavo penkių rungčių varžybose.

Gegužės 22 d. Sofijoje paplūdimio tinklinio pasaulio turo turnyre (1 žvaigždutė) Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė užėmė 5-ąją vietą.

Gegužės 22 d. Justina Mikulskytė su rumune Georgeta Simion laimėjo teniso turnyro Plača D‘Are (Katalonija, Ispanija; „ITF Tour“ W25 kategorija) dvejetų varžybas. Jos finale nugalėjo filipinietę Alexandrą Ealą ir rusę Oksaną Selechmetevą 6:3, 7:5. J.Mikulskytė iškovojo devintąjį „ITF Tour“ dvejetų titulą karjeroje, bet pirmąjį – W25 kategorijos turnyruose.

Gegužės 22 d. Lietuvos vyrų rankinio lygos finalo serijoje Vilniaus „Šviesa“ nugalėjo Alytaus „Varsą“ 3:0. Bronzos medalius laimėjo Klaipėdos „Dragūnas“. „Šviesa“ tapo pirmąja Vilniaus vyrų komanda, iškovojusia šalies pirmenybių aukso medalius. Geriausiu Lietuvos lygos rankininku išrinktas Deividas Virbauskas („Dragūnas“). Po paskutinių rungtynių ilgametis daugkartinio Lietuvos čempiono „Dragūno“ treneris Artūras Juškėnas pranešė, kad traukiasi iš šių pareigų. Moterų rankinio lygos finalo serijoje tarp „Garliavos“ ir Vilniaus „Eglės“ rezultatas lygus 2:2. Lemiamos finalo rungtynės vyks gegužės 23 d.

Gegužės 22 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serijoje Vilniaus „Rytas“ nugalėjo „Šiaulius“ 2:0. Visos keturios ketvirtfinalio serijos baigėsi rezultatu 2:0.

Gegužės 22 d. Europos vandens sporto šakų čempionate 200 m plaukimo nugara pusfinalyje Ugnė Mažutaitytė užėmė 15-ąją vietą.

Gegužės 22-23 d. Barnaule baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės etape 200 m lenktynes vienviete baidare laimėjo Mindaugas Maldonis. Andrejus Olijnikas užėmė antrąją vietą 1000 m lenktynėse vienviete baidare. Ketvirtąsias vietas užėmė Arturas Seja (200 m vienviete baidare) ir Vadimas Korobovas (500 m vienviete kanoja).

Gegužės 23 d. Futbolo LFF taurės pirmajame etape dviejų A lygos komandų rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ namie nugalėjo Vilniaus „Riterius“ 1:0. Kitos A lygos komandos (Alytaus „Dainava“, Kėdainių „Nevėžis“, Kauno „Hegelmann“, „Panevėžys“ ir Telšių „Džiugas“) išvykose žaidė su žemesnių lygų komandomis ir pasiekė pergales. Didžiausiu skirtumu nugalėjo „Džiugas“, sutriuškinęs Klaipėdos FM 6:0.

Gegužės 23 d. Liucernoje irklavimo pasaulio taurės etape vienviečių valčių lenktynėse Mindaugas Griškonis užėmė ketvirtąją vietą, Saulius Ritteris – penktąją.

Gegužės 23 d. Geitshede (Anglija) lengvosios atletikos Deimantinės lygos pirmajame etape Dovilė Kilty trišuolio varžybose užėmė paskutinę septintąją vietą (12,96 m). Nugalėjo 14,40 m nušokusi jamaikietė Shanieka Ricketts.

Gegužės 23 d. Europos vandens sporto šakų čempionate Lietuvos vyrų rinktinė kompleksinės estafetės 4x100 m atrankoje užėmė 9-ąją vietą. Europos čempionate dalyvavo 12 Lietuvos plaukikų. Jie pateko į trijų rungčių finalus (dukart – Danas Rapšys, kartą – Andrius Šidlauskas) ir laimėjo vieną bronzos medalį (D.Rapšys). Lietuva medalių įskaitoje užėmė 21-ąją vietą, taškų įskaitoje – 25-ąją vietą (tarp 37 klasifikuotų šalių).