Lietuvos sporto savaitė: tradicinis LKL finalas, sustojusi „Sūduva“ ir tobulas J. Mikulskytės savaitgalis

Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“ pateko į Lietuvos krepšinio lygos finalą, futbolo A lygos lyderė Marijampolės „Sūduva“ patyrė antrą iš eilės pralaimėjimą, „Garliavos“ rankininkės tapo Lietuvos čempionėmis, tenisininkė Justina Mikulskytė po dvejų metų pertraukos iškovojo „ITF Tour“ turnyro vienetų titulą ir antrą savaitę paeiliui – dvejetų titulą, o Andrius Šidlauskas buvo pripažintas geriausiu Lietuvos pirmenybių plaukiku.

Lietuvos sporto savaitė.<br> lrytas.lt koliažas
Semiras Kerla.<br>V.Kuralavičiaus nuotr.
Ir vėl LKL finale kausis Vilniaus „Rytas“ ir Kauno „Žalgiris“.<br> G.Bitvinsko nuotr.
 Ričardas Berankis<br> T.Bauro nuotr.
 Andrius Gudžius<br> V.Ščiavinsko nuotr.
 Šarūnas Jasikevičius.<br> G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

May 31, 2021, 10:35 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 24 d. Lietuvos futbolo taurės pirmojo etapo rungtynėse, kuriose žaidė dvi A lygos komandos, Vilniaus „Žalgiris“ namie nugalėjo Gargždų „Bangą“ 5:0.

Gegužės 24 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Belgrade („ATP-250“) pirmajame rate pralaimėjo serbui Dušanui Lajovičiui 3:6, 3:6.

Gegužės 24 d. Lietuvos futbolo federacija (LFF) pranešė ketinanti atšaukti draugiškas rinktinės rungtynes su Baltarusija. Rungtynės buvo numatytos lapkričio 16 d.

Gegužės 26 d. Lietuvos moterų rankinio lygos finalo penktosiose rungtynėse „Garliava“ namie nugalėjo Vilniaus „Eglę“ 30:25 ir laimėjo seriją 3:2. Bronzos medalius iškovojo Kauno „Žalgiris“. Naudingiausia finalo žaidėja išrinkta Inesa Verbovik („Garliava“). „Garliava“ šalies čempione tapo ketvirtąjį kartą (praėjusius kartus – 2012, 2017 ir 2019 m.).

Gegužės 27 d. Sočyje paplūdimio tinklinio pasaulio turo turnyre (4 žvaigždutės) į pagrindinį etapą patekusios Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė pralaimėjo abu mačus ir užėmė 25-ąją vietą. Vytenė Vitkauskaitė ir Karolė Virbickaitė bei Danielė Kvedaraitė ir Ieva Vasiliauskaitė iškrito pirmajame atrankos rate.

Gegužės 27 d. Lietuvos futbolo A lygos lyderė Marijampolės „Sūduva“ išvykoje pralaimėjo debiutantui Telšių „Džiugui“ 1:2 ir patyrė antrą iš eilės pralaimėjimą. Kitą dieną Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Drausmės komitetas skyrė dvejų rungtynių diskvalifikaciją ir 500 eurų baudą „Sūduvos“ žaidėjui Semirui Kerlai, kuris spjovė į Telšių stadione buvusius žiūrovus.

Gegužės 27 d. Osijeke Europos šaudymo čempionate Ronaldas Ručinskas užėmė 30-ąją vietą šaudymo apvalioje aikštelėje varžybose.

Gegužės 28 d. Limasolyje Europos savigynos imtynių čempionate bronzos medalius laimėjo Mindaugas Veržbickas (iki 79 kg) ir Teodoras Aukštuolis (iki 98 kg). Kartu vykusiame jaunių ir jaunimo čempionate aukso medalį laimėjo Laura Linkutė (jaunės; nuo 80 kg), bronzos – Elinga Jakulytė (jaunės; iki 54 kg).

Gegužės 28 d. Lietuvos futbolo A lygoje taškus prarado komandos, užimančios nuo antrosios iki ketvirtosios vietos. Vilniaus „Žalgiris“ ir Kauno „Žalgiris“ sužaidė lygiosiomis 2:2, „Panevėžys“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su Kauno „Hegelmann“ 0:0. Po 15 turų pirmauja „Sūduva“ (34 taškai), Kauno „Žalgiris“ (32), Vilniaus „Žalgiris“ (31), „Panevėžys“ (28) ir „Hegelmann“ (18).

Gegužės 29 d. Klaipėdoje baigėsi Lietuvos plaukimo čempionatas. Daugiausiai aukso medalių asmeninėse rungtyese iškovojo Kotryna Teterevkova (tris). Geriausiais plaukikais pripažinti Andrius Šidlauskas (Panevėžio „Žemyna“), Danas Rapšys („Žemyna“) ir lenkas Kacperis Majchrzakas (Poznanės „Warta“). Ugnė Mažutaitytė pagerino 100 m plaukimo nugara Lietuvos rekordą, Kauno plaukimo mokykla – moterų estafetės 4x200 m laisvuoju stiliumi Lietuvos rekordą.

Gegužės 29 d. Palangoje ir Klaipėdoje baigėsi Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės turnyras. Komandų įskaitoje nugalėjo Vilniaus ir Šiaulių miestai bei Raseinių rajonas, klubų įskaitoje – Vilniaus „Cosma“ ir Jonavos „Einius“. Prizais už geriausius rezultatus apdovanoti Andrius Gudžius (diskas), Adrijus Glebauskas (aukštis), Edis Matusevičius (ietis), Airinė Palšytė (aukštis), Brigita Virbalytė (5 km ėjimas) ir latvė Anete Kocina (ietis).

Gegužės 29 d. Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybių atkrintamųjų varžybų Vakarų grupės ketvirtfinalio trečiosiose rungtynėse „Memphis Grizzlies“, kuriame žaidžia Jonas Valančiūnas, namie pralaimėjo „Utah Jazz“ 111:121. „Jazz“ pirmauja serijoje iki keturių pergalių 2:1.

Gegužės 29 d. „Tour of Estonia“ dviejų dienų dviračių lenktynėse geriausiai tarp lietuvių pasirodęs Evaldas Šiškevičius užėmė 10-ąją vietą. Lenktynių nugalėtoju tapo estas Karlas Patrickas Laukas.

Gegužės 29 d. Osijeke Europos šaudymo čempionate Karolis Girulis užėmė aštuntąją vietą kulkinio šaudymo trijų padėčių rungtyje šaudant iš 50 m ir iškovojo olimpinį kelialapį (nugalėjo norvegas Jonas-Hermannas Heggas).

Gegužės 30 d. Lietuvos vaikinų (iki 15 m.) vandensvydžio rinktinė Europos čempionato atrankos turnyre Šibenike (Kroatija) pralaimėjo visas trejas rungtynes (Kroatijai 5:30, Vokietijai 5:25 ir Nyderlandams 10:17) ir užėmė paskutinę ketvirtąją vietą. Pirmąją vietą užėmė Kroatija.

Gegužės 30 d. Lietuvos trijulių krepšinio rinktinė olimpinės atrankos turnyro Grace (Austrija) ketvirtfinalyje pralaimėjo Latvijai 19:21. Grupės varžybose lietuviai nugalėjo Kazachstaną 21:9, Belgiją 17:16 ir Korėją 22:12, bet pralaimėjo JAV 20:21. Tris kelialapius į Tokijo žaidynes iškovojo Nyderlandai, Lenkija ir Latvija.

Gegužės 30 d. Lengvaatletis Simas Bertašius pagerino 1500 m bėgimo Lietuvos rekordą. Jis nuotolį nubėgo per 3 min. 37,82 sek. ir užėmė pirmąją vietą Chanijoje (Kreta, Graikija) vykusiose varžybose (Žemyninio turo bronzinis lygis).

Gegužės 30 d. Varnoje (Bulgarija) gimnastikos Iššūkio taurės etape Robertas Tvorogalas užėmė trečiąją vietą pratimuose ant lygiagrečių ir ketvirtąją vietą pratimuose ant skersinio.

Gegužės 30 d. Justina Mikulskytė teniso turnyro Santa Margaridoje (Katalonija; „ITF Tour W15“) finale nugalėjo ispanę Celią Cervino Ruiz 6:2, 6:0 ir iškovojo trečiąjį titulą karjeroje (du pirmuosius – 2019 m.). Ji su argentiniete Victoria Bosio taip pat laimėjo šio turnyro dvejetų varžybas. J.Mikulskytė iškovojo antrąjį dvejetų titulą per dvi savaites ir dešimtąjį titulą karjeroje.

Gegužės 30 d. Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ krepšinio Eurolygos finale pralaimėjo Stambulo „Anadolu Efes“ 81:86. Vienas iš Kelne vykusių rungtynių teisėjų buvo Gytis Vilius.

Gegužės 30 d. Baigėsi Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio etapas. Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Utenos „Juventus“ 3:0, Vilniaus „Rytas“ – Panevėžio „Lietkabelį“ 3:0. „Žalgiris“ į finalą pateko 27-ąjį kartą, „Rytas“ – 19-ąjį kartą (šis LKL sezonas yra 28-asis, bet pernai atkrintamosios varžybos nebuvo surengtos).