Stalo teniso komandų čempionate – Vilniaus atstovų triumfas: finalus laimėjo 5:2

Gegužės 29 ir 30 dienomis Kelmės arenoje vyko Lietuvos komandinio čempionato finalai, kuriuose triumfavo Vilniaus miesto vyrų ir moterų komandos.

Kelmėje triumfavo Vilniaus komandos.<br> LSTA nuotr.

Justė Msžeikienė

May 31, 2021, 10:41 PM

Lietuvos komandinio čempionato vyrų finale susitiko Mažeikių „Vijurkas-1“ ir Vilniaus miesto Birutės Balaišienės klubas.

Po daugelio metų Lietuvos komandiniame čempionate šį sezoną žaidė ilgamečiai Lietuvos vyrų rinktinės nariai Tomas Mikutis ir Alfredas Udra. Sportininkai atstovauja užsienio klubams, tačiau jų varžybos dėl pandemijos nevyko.

Mačą pradėjo Tomas Mikutis (B.Balaišienės klubas) ir Irmantas Daukontas („Vijurkas-1“) – 3:1 nugalėjo T.Mikutis.

Antrąjį susitikimą taip pat laimėjo Vilniaus komandos atstovas – iranietis Amirreza Abbasi Monjesi įveikė Luką Frejerį 3:0.

Rezultatą 2:1 sušvelnino Mažeikių komandos lyderis Alfredas Udra, 3:1 įveikęs Gintautą Juchną.

Ketvirtajame susitikime A.A.Monjesi laimėjo3:0 prieš I.Daukontą ir komandinis rezultatas tapo 3:1 vilniečių naudai.

Atkakliausia kova vyko penktajame komandiniame susitikime, kur kovojo abiejų komandų lyderiai. Pirmoji Lietuvos raketė A.Udra rezultatu 3:2 palaužė penktąją Lietuvos raketę T.Mikutį ir dar kartą sušvelnino komandinį rezultatą – 3:2.

Paskutiniuose dviejuose komandiniuose susitikimuose intrigos buvo mažai – abu susitikimus rezultatu 3:0 laimėjo vilniečiai: G.Juchna prieš L.Frejerį, A.A.Monjesi prieš A.Udrą.

Tad 5:2 laimėjo ir čempione tapo vilniečių komanda.

Trečią vietą vyrų komandiniame čempionate iškovojo Vilkaviškio „Ryto–1“ komanda, 5:3 įveikusi Panevėžio Šiaurės stalo teniso akademiją.

Moterų komandinio čempionato finale kovojo Vilniaus Sporto mokykla „Tauras“ ir Panevėžio sporto centras – Šiaurės stalo teniso akademija.

Šios kovos favorite buvo laikoma Vilniaus komanda.

Pirmoje kovoje SM „Tauras“ auklėtinė Emilija Riliškytė įveikė Panevėžio ŠSTA sportininkę Liną Martinkę 3:0.

Antrajame komandiniame susitikime po atkaklios kovos rezultatą išlygino Panevėžio sportininkė Augustė Melaikaitė, kuri 3:2 laimėjo prieš Laurą Abaravičiūtę.

Trečiajame susitikime Vilniaus komandos atstovė, pirmoji Lietuvos raketė Kornelija Riliškytė kovojo prieš Panevėžio komandai atstovaujančia latvę Baibą Bogdanovą. Latvei nepavyko pasipriešinti Lietuvos čempionei K.Riliškytei, kuri 3:0 šventė pergalę ir išvedė komandą į priekį 2:1.

Ketvirtoje kovoje susitiko A.Melaikaitė ir E.Riliškytė. Apylygėje kovoje šį kartą teko nusileisti Panevėžio komandos atstovei A.Melaikaitei, pralaimėjusiai rezultatu 2:3.

Kitame mače L.Martinkė kovojo prieš K.Riliškytę, kuri laimėjo 3:1 ir padidino komandinę persvarą 4:1.

Šeštajame ir lemiamu galėjusiame tapti komandiniame susitikime po įnirtingos kovos L.Abaravičiūtė 2:3 nusileido latvei B.Bogdanovai, kuri sušvelnino komandinį rezultatą 4:2.

Lemiama kova tapo septintoji, kurioje susitiko A.Melaikaitė ir K.Riliškytė. Šioje kovoje 3:0 nugalėjo „Tauro“ komandos sportininkė K.Riliškytė ir su savo komandos draugėmis tapo Lietuvos čempionato nugalėtojomis.