Kalnų dviračiais lėkę Lietuvos orientacininkai pasaulio orientavimosi čempionate pateko į dešimtukus

Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais rinktinė startavo po dvejų metų pertraukos surengtame pasaulio čempionate. Suomijoje birželio 10-18 d. vykstančiose planetos pirmenybėse elito varžybose dalyvauja aštuoni Lietuvos atstovai.

Orientacininkai rungtyniauja Suomijoje.<br> D.Lazausko/Orienteering.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

Jun 15, 2021, 1:33 PM

Bendro starto varžybose mažiau nei pusė minutės nuo pasaulio čempionato medalio skyrė Igną Ambrazą. 30 km distanciją lietuvis įveikė per 1 val. 7 min. 23 sek. ir iškovojo 5 vietą.

Nuo prizininkų pakylos I.Ambrazą skyrė vos 25 sekundės, o nuo pasaulio čempionu tapusio varžybų šeimininko suomio Samuelio Pokalos lietuvis atsiliko 50 sek. Kitas šioje distancijoje startavęs lietuvis Jonas Maišelis užėmė 17 vietą.

„Man tai pirmas startas vyrų elito grupėje, todėl konkretaus tikslo prieš pasaulio čempionatą nekėliau. Mano tikslas buvo kuo optimaliau suderinti orientavimąsi ir važiavimo greitį. Pavyko puikiai ir labai džiaugiuosi pasaulio čempionate užimta 5 vieta. Trasoje sekėsi gerai, padariau tik keletą klaidų, kai pasirinkau neoptimalius variantus. Trasoje jaučiau, kad važiuoju pakankamai aukštoje pozicijoje ir tokią poziciją išlaikiau iki finišo“, – sakė medalius pasaulio jaunimo čempionatuose iki tol skynęs I. Ambrazas.

Moterų bendro starto 24,4 km varžybose Algirda Mickuvienė užėmė 15 vietą. Justė Umbrasaitė finišavo 32-a, o Viktorija Michnovič - 33-ia.

Pasaulio čempionato vidutinėje trasoje į geriausiųjų dešimtuką pateko Jonas Maišelis. 19 km distanciją J. Maišelis įveikė per 51 min. 32 sek. ir užėmė 9-ąją vietą.

Nuo dar vieną pasaulio čempionato aukso medalį iškovojusio suomio S. Pokalos lietuvis atsiliko 3 min. 10 sek. Vidutinėje trasoje I. Ambrazas užėmė 17-ą vietą, Šarūnas Dmukauskas finišavo 36-as, o Arnoldas Valiauga – 44-as.

„Turėjau planą pasirinkti kuo saugesnius kelio variantus ir norėjau būti užtikrintas, kad nedarysiu klaidų. Vidutinėje trasoje klaidos kaina yra labai didelė, nes visi važiuoja labai greitai ir pridaro mažų klaidelių. Padariau tik vieną – apie 10 sekundžių kainavusią klaidą, nes nusprendžiau važiuoti kitu maršrutu. Bet galutinė vieta džiugina. Tuo pačiu supranti, kad galėjai pasiekti ir daugiau. Mano asmeninis tikslas pasaulio čempionate patekti tarp 6-ių geriausiųjų, o svajonė – iškovoti medalį“, – sakė J. Maišelis.

Moterų varžybose vidutinėje trasoje A. Mickuvienė užėmė 20-ą vietą, J.Umbrasaitė finišavo 32-a, o Viktorija Michnovič 35-a.

Sprinto čempionate aukščiausią vietą iš lietuvių užėmė J. Maišelis. 9 km distanciją J. Maišelis įveikė per 24 min. 26 sek. ir užėmė 16 vietą. Š. Dmukauskas finišavo 27-as, I. Ambrazas 32-as, A. Valiauga 45-as. Moterų 7,3 km sprinto varžybose V. Michnovič užėmė 18 vietą, viena pozicija žemiau finišavo A. Mickuvienė, J. Umbrasaitė liko 32-a.

Pasaulio čempionate orientacininkai dar varžysis ilgoje trasoje ir estafečių varžybose.