EUROLYGA

Po pirmos Europos komandinio čempionato dienos Lietuvos lengvaatlečiai žengia penkti

Stara Zagoroje (Bulgarija) prasidėjo Europos lengvosios atletikos komandinio čempionato antros lygos varžybos. Nors čempionate turėjo varžytis 12 šalių, prie starto linijos stojo tik 9 iš jų: rusams vis dar neleidžiama dalyvauti kaip komandai, Austrija dėl COVID-19 grėsmės dalyvauti atsisakė patys, tuo tarpu Izraelio viltys žlugo, kai vieno ekipos nario koronaviruso testas buvo teigiamas.

 Modesta Morauskaitė<br> A.Pliadžio nuotr.
 Modesta Morauskaitė<br> A.Pliadžio nuotr.
 Agnė Šerkšnienė<br> A.Pliadžio nuotr.
 Agnė Šerkšnienė<br> A.Pliadžio nuotr.
Simas Bertašius<br> A.Pliadžio nuotr.
Simas Bertašius<br> A.Pliadžio nuotr.
 Liveta Jasiūnaitė<br> A.Pliadžio nuotr.
 Liveta Jasiūnaitė<br> A.Pliadžio nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

2021-06-19 23:00

Po pirmos varžybų dienos Lietuvos komanda užima 5 vietą (100 taškų). Pirmauja vengrai (138,5 tšk.), už kurių rikiuojasi danai (133 tšk.), slovėnai (119,5 tšk.) ir slovakai (108 tšk.). Į aukštesnę lygą iškops trys pajėgiausios lengvaatlečių ekipos.

Šeštadienį mūsiškiai triumfavo keturiose rungtyse bei dar trijose pateko tarp prizininkų. Pirmą pergalę Lietuvai iškovojo Modesta Morauskaitė.

400 m barjerinio bėgimo rungtyje ji distanciją įveikė per 56,28 sek., pagerino asmeninį rekordą bei pasiekė ketvirtą rezultatą šalies istorijoje. Sportininkė priartėjo prie olimpinio normatyvo, kuris lygus 55,40 sek.

„Mano šiandieninis pasirodymas reiškia, kad yra absoliučiai visos galimybės įsivykdyti olimpinį normatyvą 400 m barjeriniame bėgime.

Šiandien pagrindinis tikslas buvo, jei įmanoma, pasigerinti asmeninį rekordą ir pasižiūrėti, ar reikalingi tam tikri techniniai pokyčiai.

Manau, bus padaryti keli pokyčiai per šią savaitę iki Lietuvos čempionato, o ten bandysime pasirodyti dar geriau“, – sakė M.Morauskaitė.

Bėgti barjerinę rungtį lengvaatletė pradėjo prieš kelerius metus, tačiau proveržis įvyko šiemet. Ispanijos klubų čempionate ji sekunde pasigerino asmeninį rekordą, nuotolį nubėgusi per 56,67 sek. Pagrindine jos rungtimi iki šiol būdavo 400 m bėgimas be barjerų.

„Galiu bėgti barjerus pakankamai gerai, nes vis dėlto esu 400 metrų bėgikė, turiu greitį, turiu ištvermę. Esu viena iš tų galingesnių bėgikių. Barjerus labiau bėgu iš jėgos, o ne technikos, todėl pagal tai, kiek turėjome treniruočių, esu be proto patenkinta. Viršijome lūkesčius“, – džiaugėsi M.Morauskaitė.

Kūjo metimo rungtyje Tomas Vasiliauskas užėmė 6 vietą, įrankį numetęs 59,97 m. Vyrų 400 m barjerinio bėgimo varžybose asmeninį rekordą pagerino Martynas Vrašinskas, distanciją įveikęs per 55,46 sek. Čempionate jis užėmė 8 vietą.

100 m bėgime tarp moterų Karolina Deliautaitė užėmė 7 vietą (11,89 sek.), tuo tarpu analogiškoje vyrų rungtyje Gediminas Truskauskas buvo ketvirtas (10,53 sek.).

„Rezultatu tikrai nesu labai patenkintas. Tačiau neseniai startavau Čekijoje, ten pasirodžiau gerai, tai galbūt tiesiog nespėjau atsistatyti, nes per 4 dienas forma nuskristi negalėjo. Manau, nespėjau atsistatyti ir tiek. Visą laiką norisi geriau, šįkart nebuvo geriau, tad nelabai tenkina“, – komentavo G.Truskauskas, kuris antradienį laimėjo Kontinentinio turo varžybų etapą Čekijoje.

800 m bėgime pirmą kartą šį sezoną jėgas išbandė Gabija Galvydytė. Po traumos atsigavusi lietuvė distanciją nubėgo per 2 min. 6,88 sek., pagerino asmeninį rekordą bei įvykdė Europos iki 23 metų čempionato normatyvą.

Vyrų 1500 m rungtį laimėjo Simas Bertašius, pirmavęs nuo pirmo iki paskutinio metro. Nuotolį jis įveikė per 3 min. 46,24 sek. Beje, šį sezoną lietuvis yra nenugalimas – triumfavo Graikijoje, Čekijoje, Bulgarijoje ir Lietuvoje.

„Geras jausmas laimėti, nuo to pavargti tikrai negali. Dar smagiau, kai pavyksta pasiekti aukštą rezultatą, bet šiandien, kaip ir minėjo komandos vadovai, svarbiausia buvo komanda – reikėjo iškovoti kuo daugiau taškų. Smagu, kad iškovojau maksimalų taškų skaičių“, – sakė S.Bertašius.

Tikslo pasiekti kuo geresnį rezultatą Lietuvos rekordininkas neturėjo: po sėkmingų varžybų Čekijoje jis nusprendė kaupti jėgas lemiamoms varžyboms Tokijo olimpinių žaidynių atrankoje – šalies čempionatui.

„Apie greitą bėgimą negalvojau, tik starte žiūrėjau, ką darys vengras, turintis geresnį rezultatą. Galvojau, ar jis ruošiasi bėgti laikui, ar bėga tik dėl pergalės. Pamačiau, kad jis į priekį nesiveržia, tai užsiėmiau sau patogią poziciją. Pernelyg greitai nebėgau, žinojau, kad viskas spręsis paskutiniame rate. Taktika pasiteisino, pavyko laimėti neiššvaisčius daug jėgų“, – džiaugėsi S.Bertašius.

Pergalingai baigėsi moterų 400 m rungtis. Tiesa, pirmąją poziciją pasidalino dvi bėgikės, distanciją įveikusios identišku rezultatu – per 52,85 sek. Tą pavyko padaryti Agnei Šerkšnienei ir vengrei Evelin Nadhazy.

„Komandiniuose čempionatuose esu dalyvavusi daug kartų, prizinių vietų gal ne tiek daug, bet kažkada esu laimėjusi (juokiasi – lengvoji.lt). Labai smagu, kad komandai daviau maksimumą taškų, o komandiniai čempionatai visada smagu, jaučiasi, jog būtinai turi bėgti iki galo“, – komentavo A.Šerkšnienė.

Dėl patekimo į Tokijo žaidynes vis dar kovojanti sportininkė savo rezultatu nebuvo patenkinta. Šiemet ji distanciją yra įveikusi 0,73 sek. greičiau.

„Tikslas buvo pergalė, kad gaučiau maksimumą „bonus“ taškų (reitinge – lengvoji.lt). Bėgome su varžove iš Slovėnijos, su kuria reitinge esame viena šalia kitos, tad buvo tikslas ją aplenkti. Iš tikrųjų galvojau, kad abi atbėgsime greičiau, nes abi turime geresnius sezono rezultatus. Abi tikėjomės geriau, bet tiesiog šiandien taip bėgosi. Pats rezultatas nėra labai geras, manau, reitingui jis nieko neduos“, – teigė A.Šerkšnienė.

Vyrų 400 m rungtyje Dariušas Križanovskis pagerino asmeninį rekordą ir buvo aštuntas – 48,34 sek. 3000 m bėgusi Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė buvo šešta (9 min. 41,69 sek.), o 5000 m rungtyje Giedrius Valinčius finišavo septintas (14 min. 55,08 sek.). Nesėkmingai susiklostė disko metimo rungtis, kur Zinaida Sendriūtė sukomplikavo padėtį kovojant dėl patekimo į olimpines žaidynes: lietuvė įrankį numetė 48,23 m ir liko šešta.

Daug sėkmingiau susiklostė paskutinė šeštadienį vykusi metimų rungtis. Liveta Jasiūnaitė įrankį nuskraidino 61,18 m bei iškovojo pirmą vietą. Tai geriausias 2018-ųjų Europos čempionato prizininkės rezultatas per pastaruosius dvejus metus. 60 metrų ribą lengvaatletė šį sezoną įveikė pirmą kartą.

„Šiandien visai gerai jaučiausi, o sąlygos leido gerai mesti. Prieš tai man pasitikėjimo netrūko, nes žinojau, kad anksčiau ar vėliau ateis geri rezultatai. Reikėjo išlaukti ir, tikiuosi, kad tai tik pradžia, o patys aukščiausi rezultatai bus aukščiausio rango varžybose“, – komentavo L.Jasiūnaitė.

Olimpinės atrankos reitinge ieties metikė užima saugiausią poziciją tarp visų Lietuvos lengvaatlečių. Ji klasifikuojama 23-ia, o į Tokiją vyks 32 šios rungties atstovės. Sportininkė teigia, kad papildomos motyvacijos komandiniame čempionate pridėjo tai, jog ji dalyvavo ne komercinėse varžybose, o atstovavo Lietuvai.

„Praėjusiais metais lietuviškos, tautiškos aprangos nebuvome apsirengę, tad geras jausmas vėl su ja startuoti, atstovauti Lietuvai. Tai prideda atsakomybės, o tuo pačiu auga rezultatai“, – sakė L.Jasiūnaitė.

Rutulio stūmimo rungtyje Šarūnas Banevičius buvo šeštas (16,83 m), o šuolių į tolį rungtyje traumą patyręs Marius Vadeikis – aštuntas (6,92 m). Nepaisant prizinės vietos, ne itin sėkminga Lietuvai buvo ir šuolių į aukštį rungtis: Adrijus Glebauskas peršoko 217 cm ir užėmė antrą vietą. Sportininkas kovoja dėl patekimo į olimpines žaidynes, tad jam svarbios ne tik užimtos vietos, bet ir aukšti rezultatai.

Moterų trišuolio rungtyje trečią vietą užėmė kita olimpinės rinktinės kandidatė Dovilė Kilty. Didžiojoje Britanijoje gyvenanti šiaulietė ketvirtu bandymu nušoko 13,95 m.

„Pasirodymą vertinu neblogai, turėjau gan sunkią traumą, dėl kurios beveik mėnesį negalėjau normaliai treniruotis. Norėjau 14 metrų, bet esu patenkinta. Pirmi du šuoliai buvo žengti, o antras iš jų buvo neblogas, tikrai virš 14 metrų. Atmosfera prieš dvejus metus Norvegijoje buvo geresnė, gal dėl to, kad laimėjau“, – nusijuokė D.Kilty.

Netikėtai prizininke tapo 20-metė Greta Karinauskaitė. 3000 m kliūtinio bėgimo rungtyje ji daugiau nei 20 sekundžių pagerino asmeninį ir Lietuvos iki 23 metų rekordą. Nuotolį kylanti žvaigždė įveikė per 10 min. 4,92 sek.

„Esu patenkinta, nes pasiekiau asmeninį rekordą. Tikslas buvo kuo geresnė vieta, o apie laiką net negalvojau. Norėjau laikytis už varžovės, kuri turėjo panašų laiką kaip aš, bet pajaučiau, kad bėgti lengva ir į priekį ėjau pati“, – sakė G.Karinauskaitė.

Į Europos komandinio čempionato pirmą lygą pateks trys geriausiai pasirodžiusios rinktinės. Iš dalyvausiančių šalių į trečią lygą neiškris niekas – savo pozicijas automatiškai prarado Rusijos, Austrijos bei Izraelio lengvaatlečiai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„24/7“: ar už M. Navickienės skandalo kyšo Prezidentūros ausys?