Dviratininkės Inga Češulienė ir Austėja Žekaitė – Baltijos čempionės

Po 17 metų pertraukos surengtas Baltijos dviračių plento čempionato grupinės lenktynės. Savaitgalį dviratininkai kovojo net tik dėl Baltijos, bet ir dėl Estijos, Latvijos ir Lietuvos čempionų titulų. Baltijos čempione moterų elito grupėje tapo Inga Češulienė („Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“), o jaunučių merginų grupėje – Austėja Žekaitė (Lietuvos rinktinė; Šilalės SM/„Kvėdarna“). Baltijos čempionate vietas pirmuosiuose šešetuose užėmė 10 Lietuvos dviratininkų.

Inga Češulienė<br>T.Gaubio nuotr.
Austėja Žekaitė (centre).<br>T.Gaubio nuotr.
Aivaras Mikutis, Ignatas Konovalovas ir Evaldas Šiškevičius.<br>T.Gaubio nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2021-06-21 14:52

I. Češulienė 82,5 km nuvažiavo per 2 val. 22 min. 19 sek. (vid. greitis – 34,782 km/h). Nugalėtojai atiteko 1000 eurų premija. 2-4 vietas užėmusios dviratininkės nuo jos atsiliko 12 sek. Antra finišavo estė Aidi Gerde Tuisk, trečia – kita estė Mari-Liis Mottus, o ketvirta – Akvilė Gedraitytė (WCC). Olivija Baleišytė („Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“, +5.00) užėmė 9-ą, o Viktorija Senkutė („Sietynas“, +5.15) – 15-ą vietas. Čempionate nedalyvavo keturiskart Lietuvos grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“).

I. Češulienė Lietuvos grupinių lenktynių čempione tapo ketvirtą kartą. Ji šią rungtį laimėjo ir 2005, 2012 bei 2020 metais. Sidabro medalį pelnė A. Gedraitytė, o bronzos antrus metus iš eilės – O. Baleišytė. I. Češulienė, kuri ketvirtadienį Utenoje tapo ir Lietuvos asmeninių lenktynių laikui čempione, savo apdovanojimų kolekcijoje turi 11 šalies pirmenybių medalių (6-3-2). Ji yra tituluočiausia tarp aktyvių Lietuvos dviratininkių. Katažina Sosna yra iškovojusi 10 Lietuvos čempionatų medalių (3-5-2).

„Specialiai čempionatui nesirengiau: šios varžybos – vienas pasirengimo Europos ir pasaulio čempionatams etapų. Džiaugiuosi, kad darbas nenueina veltui. Šis pasiekimas taip pat rodo, jog einu tinkama linkme“, – sakė I. Češulienė, kuri dar dirba dviračių sporto trenere Ignalinoje. Artimiausios Ingos varžybos – liepos 2-11 dienomis vyksiančios „Giro d’Italia“ lenktynės.

Vyrų elito grupėje Lietuvos grupinių lenktynių čempiono titulą susigrąžino Ignatas Konovalovas („Groupama – FDJ“). Sidabrą pelnė 18-metis Aivaras Mikutis („Ampler“), o bronzą – šalies asmeninių lenktynių laikui čempionas Evaldas Šiškevičius („Delko“). Ketvirtą vietą užėmė Mantas Januškevičius („Lviv“/„Gaja“), o penktą – Edgaras Kovaliovas („Top Team“), o šeštą – Rokas Kmieliauskas („Gaja“).

I. Konovalovas šios rungties šalies čempionu tapo antrą kartą (pirmąsyk – 2017 m.). Ignatas pagal Lietuvos čempionatuose iškovotų medalių skaičių (9-6-3) pavijo Gediminą Bagdoną (7-8-3). Abu dviratininkai dabar turi po 18 medalių. E. Šiškevičius turi 12 medalių (2-3-7).

Baltijos čempionato įskaitoje I. Konovalovas iškovojo penktą vietą. Nugalėjo latvis Toms Skujinš („Trek Segafredo“). Jis 178,1 km nuvažiavo per 4 val. 4 min. 6 sek. (vid. greitis – 43,777 km/h). Antras finišavo estas Mihkel Raim („HRE Mazowsze Serce Polski“, +15 sek.), trečias – kitas estas Karl Patrik Lauk („Pro Immo Nicolas Roux“, +2.14), o ketvirtas – dar vienas estas Alo Jakin („Peloton“, +2.36). I. Konovalovas nuo nugalėtojo atsiliko 2 min. 39 sek. A. Mikutis (+8.49) finišavo 11-as, o E. Šiškevičius (+11.51) – 18-as. Lenktynėse dalyvavo 76 dviratininkai.

„Džiaugiuosi, bet norėjosi daugiau. Visada tokiose varžybose svajoji apie pergalę. O dar žmona ir vaikai buvo šalia, – sakė I. Konovalovas. – Bet tokiose varžybose negali visko numatyti. Nesužiūrėjau paskutinio pabėgimo, kuris taip netikėtai įvyko. Belieka tenkintis Lietuvos čempiono marškinėliais“.

Ignatas trečiadienį išvyksta į labiausiai prestižines daugiadienes lenktynes „Tour de France“ . Jos vyks birželio 26 – liepos 18 dienomis. „Tikiuosi, kad pavyks nuvažiuoti toli – iki pat Paryžiaus. Tai didžiausias tikslas ir svajonė. Su komanda sieksime iškovoti pergalę, – pažymėjo daugkartinis Lietuvos čempionas, kuris „Tour de France“ lenktynėse dalyvaus trečią kartą.

Iškovodamas Lietuvos čempionato aukso medalį, I. Konovalovas įteikė puikią dovaną šeštadienį gimtadienį šventusiam savo tėčiui Valerijui. Legendiniam Lietuvos dviračių sporto treneriui birželio 19-ąją sukako 67-eri.

Baltijos čempionato jaunučių merginų grupinėse lenktynėse (43,6 km) įspūdingai pasirodė A. Žekaitė. Ji atitrūko nuo varžovių jau antrajame kilometre ir nepaliko joms jokių vilčių. Austėja distanciją įveikė per 1 val. 20 min. 50 sek. (vid. greitis – 32,363 km/h) ir artimiausias varžoves aplenkė 5 min. 13 sek. Ketvirta finišavo Auksė Lekavičiūtė (Lietuvos rinktinė; Šilalės SM/„Kvėdarna“, +5.13), o šešta – Miglė Daneikaitė (Lietuvos rinktinė; Utenos DSC, +5.13).

Kartu su moterimis startavo ir jaunimo bei jaunių grupių atstovės. Iš lietuvių jaunimo grupėje geriausiai pasirodė Dovilė Jonikaitė ( „Gaja“/„Litubel Staki Parket“). Lietuvos jaunių čempione tapo Auksė Strainytė (Šilalės SM/„Kvėdarna“). Ji tarp Baltijos šalių jaunių buvo penkta. Lietuvos jaunių vicečempione tapo Kotryna Strakšytė (Utenos DSC), o bronzos medalį pelnė – Rūta Rastauskaitė (Panevėžys, PRSSG). Beje, šios dviratininkės taip pat išsirikiavo ir Lietuvos čempionato asmeninėse lenktynėse laikui.

Baltijos čempionato jaunučių vaikinų lenktynėse (82,7 km; 58 dalyviai) Kristupas Mikutis (Lietuvos rinktinė; Šilalės SM/„Kvėdarna“, +2 sek.) iškovojo ketvirtą vietą. Nugalėjo estas Martti Lenzius – 2 val. 10 min. 40 sek. (vid. greitis – 37,974 km/h). Antras buvo kitas estas Virgo Mitt, o trečias – latvis Gusts Lapinš (+2 sek.). Aironas Gerdauskas (Lietuvos rinktinė; Utenos DSC, +6.03) finišavo 13-as, o Arnas Andrijauskas (Lietuvos rinktinė; Klaipėdos „Viesulo“ SC, +6.03) – 15-as.

Baltijos čempionato jaunių vaikinų lenktynes (112,7 km, 56 dalyviai) laimėjo estas Madis Mihkels – 2 val. 45 min. 26 sek. (vid. greitis – 40,874 km/h). Gediminas Kubelskas („Gaja“) po finišo sprinto užėmė šeštą, Rokas Adomaitis (Klaipėdos „Viesulo“ SC) – aštuntą, o Jomantas Venckus (Šilalės SM/„Kvėdarna“, +1.55) – 11-ą vietas. Gediminas tapo Lietuvos jaunių čempionu, Rokas pelnė sidabro, o Jomantas – bronzos medalius.

Lietuvos čempionato veteranų V30 grupėje (30-39 metų) nugalėjo Mantas Staliūnas („Top Team“). Antras buvo Tomas Micė („Velonova – Bioracer“), o trečias – Marius Zaleskis (Šilalės SM/„Kvėdarna“). V40 grupėje (40-49 metų) pirmą vietą iškovojo Elijus Čivilis („Top Team“), antrą – LDSF prezidentas Darius Levickis („Memel“), o trečias klasifikuotas Giedrius Frankas („Velonova – Bioracer“). V50 grupėje (50-54 metų) pirmas buvo Artūras Ščerbakovas („Memel“), o antras – Audrius Meskys („Velomanai“).

V70 grupėje pirmas – Petras Kiušas („Dviratai – Daistatus“).

Baltijos dviračių plento čempionate dalyvavo per 100 Lietuvos dviratininkų, įskaitant ir 23 veteranus. Elito grupių (vyrai ir moterys) prizininkai buvo apdovanoti išskirtiniais LDSF simbolika dekoruotais laikrodžiais „Vostok-Europe“.

Pastarąjį kartą Baltijos dviračių plento čempionatas buvo surengtas 2004 metais Kuldygoje (Latvija).