Europos čempionato atranką Lietuvos beisbolo rinktinė pradėjo pergale nokautu

Utenoje prasidėjo 2021 m. Europos beisbolo čempionato atrankos turnyras. Jame dėl vienintelio kelialapio į Europos čempionatą kovoja Lietuvos, Rumunijos, Lenkijos ir Graikijos rinktinės.

Lietuvos beisbolininkai pergalingai pradėjo Europos čempionato atranką.<br>S.Čirbos nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jul 1, 2021, 11:49 AM, atnaujinta Jul 1, 2021, 12:57 PM

Pirmose rungtynėse Lietuvos beisbolininkai susitiko su Rumunijos rinktine. Pirmus 3 kėlinukus nei vienai komandai nepavyko pelnyti taškų. Ketvirtame kėlinuke vieno iš Lietuvos rinktinės lyderių Vyto Valinčiaus vedami šeimininkai pelnė pirmuosius 3 taškus, o šeštame kėlinuke padidino persvarą iki 5:0. Tuo tarpu pagrindinis Lietuvos rinktinės metikas Marius Balandis įspūdingais metimais net neleido varžovams pagalvoti apie taškus.

Septintame kėlinuke Lietuvos rinktinės treneriai pakeitė pagrindinį metiką, taupydami M. Balandį lemiamoms turnyro rungtynėms. Tuo momentu rumunams pavyko sušvelninti atsilikimą 2:5. Į tai Lietuvos beisbolininkai atsakė rezultatyviomis atakomis ir vien per septintą kėlinuką pelnė 7 taškus.

Įgiję 10 taškų persvarą Lietuvos beisbolininkai laimėjo nokautu 12:2 ir rungtynės baigėsi anksčiau laiko.

„Laimėjome nokautu ir aišku, esu patenkintas rezultatu. Pradžioje rungtynių buvo sunku. Manau dėl to, kad tai buvo pirmos turnyro rungtynės. Dvejus metus Lietuvos rinktinė nežaidė dėl pandemijos, todėl pirmose rungtynėse buvo sunku įsibėgėti. Labai svarbu, kad mūsų metikas Marius Balandis labai gerai mėtė. Tai priduoda pasitikėjimo mušėjams ir tada lengviau įsibėgėti. Turime lyderius ir kitose pozicijose. Vytas Valinčius du kartus mušė kamuoliuką iki tvoros ir pats buvo nepatenkintas, kad tik iki, o ne už tvoros mušė. Tai parodo jo požiūrį į beisbolą ir į rezultatą. Ilgametis rinktinės lyderis Edvardas Matusevičius, kuris užbaigia atakas, šiandien irgi demonstravo gerą žaidimą ir gali žaisti dar geriau“, – komentavo Lietuvos rinktinės treneris Willas Gordonas.

Pasak trenerio, dabar svarbiausios rungtynės su Lenkijos rinktine, nes pergalė beveik garantuotų vietą atrankos turnyro finale. Pirmose rungtynėse Lenkijos ekipa 0:7 pralaimėjo Graikijos rinktinei.

Rungtynėse su lenkais teks verstis be pagrindinio metiko M. Balandžio, nes jam teko didelis krūvis susitikime su rumunais.

„Įprastai tiek daug nemėtau, bet norėjosi kuo daugiau padėti komandai. Buvo gan lengva pergalė, nors užtrukom iki septinto kėlinuko, kol surinkome taškus. Dabar svarbiausia laimėti artimiausias rungtynes ir patekti į finalą. Iki finalo turiu leisti pailsėti rankai. Bet gal treneriai išleis į aikštę į mušėjo poziciją“, – sakė universitetą JAV baigęs ir profesionaliu beisbolininku siekiantis tapti M. Balandis.

Ketvirtadienį Utenos beisbolo stadione Lietuvos rinktinė susitiks su Lenkija, o Graikija rungtyniaus su Rumunija. Penktadienį lietuvių lauks akistata su Graikija. Atrankos turnyro finalas vyks šeštadienį.