Ekvadorietis R. Carapazas padarė Tokijuje tai, kas buvo neįmanoma „Tour de France“

Ekvadoro dviratininkas Richardas Carapazas šeštadienį tapo antruoju per visą šalies istoriją olimpiniu čempionu, kai Tokijuje laimėjo vyrų plento lenktynes, aplenkęs olandą Woutą van Aertą ir slovėnų žvaigždę Tadejų Pogačarą.

Ant pakylos užlipo W.van Aertas, R.Carapazas ir T.Pogačaras.<br> Zuma/Scanpix nuotr.

Jul 24, 2021, 7:52 PM, atnaujinta Jul 24, 2021, 7:56 PM

Visa ši trijulė spindėjo ir sekmadienį pasibaigusiose „Tour de France“ lenktynėse, kur triumfavo T.Pogačaras, R.Carapazas buvo trečias, o W.van Aertas laimėjo tris etapus.

28-erių R.Carapazas 2019 metais laimėjo „Giro d'Italia“, o šiemet triumfavo „Tour de Suisse“ lenktynėse.

Iki jo Ekvadoras turėjo tik vieną olimpinį čempioną – 1996 metais alantoje juo tapo ėjikas Jeffersonas Pérezas.

R.Carapazas atitrūko pabaigoje nuo pabėgėlių grupės ir finišavo vienas, o W.van Aerto ir T.Pogačaro vietas lėmė fotofinišas.

R.Pogačaras tapo pirmuoju „Tour de France“ čempionu, kuris tais pačiais metais olimpinėse žaidynėse užlipo ant akylos.