Olimpinius rankinio medalius išsidalins Europos šalių rankininkės

Tokijo olimpinių žaidynių moterų rankinio turnyro ketvirtfinalyje dramatiškų rungtynių nebuvo. Trečiadienį pergales iškovojo ir į pusfinalį pateko Norvegijos, Prancūzijos, Rusijos ir Švedijos rankininkės.

Norvegijos rankininkės sunkiai, tačiau įveikė norvegai.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Aug 4, 2021, 5:54 PM

Norvegija nugalėjo Vengriją 26:22 (12:10), Prancūzija – Nyderlandus 32:22 (19:11), Rusija – Juodkalniją 32:26 (17:15), Švedija – Korėją 39:30 (21:13).

Labai netikėtai vyko Prancūzijos ir Nyderlandų komandų rungtynės. Nors jose buvo laukiama itin atkaklios kovos, prancūzės pranoko drąsiausius savo sirgalių lūkesčius ir jau 12-ąją minutę triuškino varžoves 12:3.

Pasaulio čempionės Nyderlandų rinktinės treneris Emmanuelis Mayonnade‘as antrosios minutės pertraukėlės parašė dar 10-ąją minutę, kai jo komanda atsiliko 3:10.

Tačiau jokios minutės pertraukėlės, jokie keitimai ir jokie taktikos ėjimai nepadėjo. Prancūzių gynyba buvo beveik nepralaužiama, o greitos atakos – žaibiškos ir tikslios.

Sunkiausią darbo dalį greitai atlikusios prancūzės vėliau užtikrintai nuslopino visus olandžių badymus pakeisti mačo eigą.

Rusijos ir Švedijos rankininkės ketvirtfinalio rungtynes laimėjo be didelių problemų. Jos pirmavo nuo pirmos rezultatyvios atakos iki finalo sirenos.

Tuo tarpu Norvegijos sirgaliams teko pasijaudinti. Vengrės daugiau nei pusantro kėlinio lygiai kovojo su favoritėmis ir 52-ąją minutę pirmavo 21:20. Vis dėlto tada Norvegijos komanda įmetė penkis įvarčius paeiliui ir palaužė varžovių pasipriešinimą.

Europos čempionės Norvegijos rinktinės treneris Thoriras Hergeirssonas lygią kovą paaiškino ne geru vengrių žaidimu, bet netinkamu savo auklėtinių nusiteikimu: „Šiandien didžiausios mūsų varžovės buvome mes pačios“.

Penktadienį pusfinalyje žais Norvegija – Rusija ir Švedija – Prancūzija.

Norvegijos ir Rusijos komandos buvo praėjusių olimpinių turnyrų nugalėtojos. Norvegės laimėjo aukso medalius 2008 ir 2012 metais, rusės – 2016 metais.

Ketvirtfinalis

Rusija – Juodkalnija 32:26 (17:15). Viachireva 8, Kuznecova 5/ Radičevič 10, Jaukovič 8.

Norvegija – Vengrija 26:22 (12:10). Brattset 7, Reistad 4/ Zacsik 5.

Švedija – Korėja 39:30 (21:13). Stromberg 6, Blohm 6, Roberts 6/ K.m.Kang 8, J.y.Kim 7.

Prancūzija – Nyderlandai 32:22 (19:11). Flippes 6, Foppa 5/ Malestein 5.