Prancūzija šventė dvigubą pergalę olimpiniame rankinio turnyre

Tokijo olimpinių žaidynių moterų rankinio turnyro garbės pakyla buvo tokia pati, kaip prieš penkerius metus Rio de Žaneire. Tačiau dvi stipriausios komandos pasikeitė vietomis. Sekmadienį Prancūzijos rinktinė įtikinamai nugalėjo Rusijos rankininkes 30:25 (15:13) ir atsilygino už Rio de Žaneiro žaidynių finale patirtą pralaimėjimą. Bronzos medalius, kaip ir 2016 metais, iškovojo Norvegijos rinktinė.

Prancūzijos rankininkės tapo olimpinėmis čempionėmis.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Aug 8, 2021, 10:47 AM

Prancūzija olimpiniuose rankinio turnyruose šiais metais šventė dvigubą pergalę. Šeštadienį aukso medalius iškovojo ir Prancūzijos vyrai, finale nugalėję Danijos komandą. Prieš penkerius metus abi Prancūzijos rinktinės iš Rio de Žaneiro žaidynių parsivežė sidabro medalius, o lemiamose dvikovose nusileido tiems patiems varžovams: vyrai – danams, moterys – rusėms.

Prancūzai sidabrą į auksą pakeitė labai užtikrintai. Per Tokijo žaidynių lemiamas rungtynes abi Prancūzijos komandos tvirtai laikė žaidimo vadžias savo rankose.

Šeštadienį parodytu vyrų pavyzdžiu sekmadienį pasekė moterys, kurios žaisdamos su rusėmis nuo pirmųjų minučių daug agresyviau ir puolė, ir gynėsi. Dažniausiai iš toli atakavusios rusės dukart persvėrė rezultatą, bet nuo pirmojo kėlinio vidurio prancūzės, kurios vien iki pertraukos metė šešis baudinius, dviem ar trimis įvarčiais lenkė varžoves.

Vaizdas šiek tiek pasikeitė po pertraukos, kai prancūzės pradėjo žaisti pasyviau. Ir iškart už tai sumokėjo – 38-ąją minutę rezultatas tapo lygus 16:16. Tačiau nedidelis rusių spurtas pažadino Prancūzijos rankininkes. Jos įmetė šešis įvarčius paeiliui ir gniaužtų nebeatleido.

Kad varžovės neatsigautų, užtikrino antroji Prancūzijos rinktinės vartininkė Cleopatre Darleux. Ji po pertraukos pakeitė pagrindinę vartininkę Amandine Leynaud, kuriai pirmajame kėlinyje rusių tolimi metimai kėlė didelį galvos skausmą.

Prancūzija – ne pirmoji šalis, kuriai pavyko per olimpines žaidynes laimėti abu rankinio turnyrus. 1976 metais ir vyrų, ir moterų auksą iškovojo SSRS rinktinės, 1984 metais – Jugoslavijos rinktinės.

Prancūzijos moterų rinktinė olimpinius medalius iškovojo tik antrą kartą. Pirmasis buvo 2016 metais.

Tokijo žaidynių bronzos medalius laimėjo Europos čempionė Norvegijos rinktinė. Pusfinalyje nelauktai prastai žaidusios norvegės sekmadienį pyktį išliejo ant Švedijos komandos, kurią sutriuškino 36:19 (19:7).

Norvegių lyderė Nora Mork per aštuonerias rungtynes įmetė 52 įvarčius ir tapo rezultatyviausia olimpinio turnyro žaidėja.

Norvegijos rinktinė iškovojo septintuosius olimpinius medalius. Šįmetę bronzą norvegės padėjo prie 2008 ir 2012 metų aukso, 1988 ir 1992 metų sidabro bei 2000 ir 2016 metų bronzos.

Finalas

Prancūzija – Rusija 30:25 (15:13). Foppa 7, Pineau 7, Valentini 4, Coatanea 3, Flippes 2, Nocandy 2, Sercien 2, Zaadi 2, Nze Minko 1/ Vedechina 7, Gorškova 6, Viachireva 4, Gorškova 3, Iljina 2, Managarova 1, Skorobogatčenko 1, Bobrovnikova 1.