Tokijuje išdalinti visi medalių komplektai: lyderių lentelėje – JAV dominavimas Lietuvai – antra prasčiausia olimpiada po Nepriklausomybės atkūrimo

Sekmadienį oficialiai baigiasi Tokijo olimpinės žaidynės. Iki uždarymo ceremonijos pradžios tiksint paskutinėms valandoms buvo išdalinti ir paskutinieji medalių komplektai.

JAV olimpinė rinktinė iškovojo daugiausiai medalių Tokijo žaidynėse.<br>AFP/Scanpix nuotr.
L.Asadauskaitės viltys laimėti olimpinį medalį atgijo po puikaus jojimo.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Aug 8, 2021, 12:40 PM, atnaujinta Aug 8, 2021, 8:12 PM

Iš viso paskutinę žaidynių dieną paaiškėjo dar 13 naujųjų olimpinių čempionų, o paskutiniaisiais iš jų tapo Serbijos vyrų vandensvydžio rinktinės nariai.

Po šios rungties paaiškėjo ir galutinė Tokijo olimpinių žaidynių medalių lentelė, kurioje tiek pagal bendrą medalių skaičių, tiek ir pagal aukso medalius nugalėtoja tapo JAV olimpinė rinktinė.

Iš viso amerikiečių sąskaitoje net 113 medalių (39 aukso, 41 sidabro, 33 bronzos).

Pagal aukso medalius amerikiečiams vos vienu apdovanojimu nusileido Kinija – 38 aukso medaliai, tačiau pagal bendrą medalių skaičių JAV rinktinė antroje vietoje likusius kinus aplenkė 25 medaliais.

Tuo tarpu Lietuvos olimpinei rinktinei Tokijo žaidynės medalių atžvilgiu buvo vienos iš nesėkmingiausių istorijoje.

Lietuva Tokijuje nuskynė vos vieną medalį. Olimpine vicečempione šiuolaikinės penkiakovės rungtyje tapo Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Prastesnį rezultatą po Nepriklausomybės atkūrimo pagal medalius Lietuva buvo pasiekusi tik 1996-ųjų Atlantos olimpinėse žaidynėse. Tąsyk vienintelį bronzos medalį iškovojo šalies krepšinio rinktinė.

Tokijo žaidynių medalių lyderių penketukas:

1. JAV – 113 medalių (39 aukso, 41 sidabro, 33 bronzos)

2. Kinija – 88 medaliai (38 aukso, 32 sidabro, 18 bronzos)

3. Japonija – 58 medaliai (27 aukso, 14 sidabro, 17 bronzos).

4. Jungtinė Karalystė – 65 medaliai (22 aukso, 21 sidabro, 22 bronzos)

5. Rusija (Rusijos olimpinis komitetas) – 71 medalis (20 aukso, 28 sidabro, 23 bronzos)