Lietuvos sporto savaitė: „Žalgirio“ futbolininkų žingsnis, tenisininkių titulai ir naujas rinktinės treneris

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai sėkmingai pradėjo Europos lygos atrankos dvikovą, Lietuvos futbolo federacija paskyrė naują rinktinės trenerį, Ričardas Berankis įveikė po du varžovus Vašingtone ir Toronte rengiamuose teniso turnyruose, Marijampolės „Sūduva“ pakilo į pirmąją vietą futbolo A lygoje, Klaipėdoje prasidėjo Europos merginų rankinio pirmenybių antrosios pakopos turnyras, Justina Mikulskytė ir Akvilė Paražinskaitė šventė pergales ITF teniso turnyrų dvejetų varžybose, stipriausios Lietuvos regbio komandos žaidė pirmąsias Baltijos lygos rungtynes, o krepšininkas Arnoldas Kulboka sudarė sutartį su NBA klubu.

Valdas Ivanauskas paskirtas naujuoju Lietuvos futbolo rinktinės treneriu.<br>V.Skaraičio nuotr.
Žalgiriečiai į sostinę grįžo su lygiosiomis.<br>E.Žaldario nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Aug 9, 2021, 10:27 AM, atnaujinta Aug 9, 2021, 10:28 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės neolimpiniai Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 2 d. Vilniaus „Riterių“ futbolo klubas pasirašė sutartį su portugalu treneriu Migueliu Moreira, kuris pakeitė laikinai vyriausiojo trenerio pareigas ėjusį Valdą Trakį. M.Moreira iki šiol nedirbo vyriausiuoju treneriu jokiame klube. A lygoje „Riteriai“ per 23 rungtynes iškovojo 29 taškus ir užima šeštąją vietą.

Rugpjūčio 2 d. Lietuvos futbolo A lygos rungtynėse Kauno „Žalgiris“ ir Marijampolės „Sūduva“ sužaidė lygiosiomis 3:3.

Rugpjūčio 2 d. Tokijo olimpinių žaidynių dviračių treko komandų sprinto lenktynėse Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė penktąją vietą.

Rugpjūčio 3 d. Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su amerikiečiu Tanneriu Leissneriu, kuris praėjusį sezoną žaidė „Afyon“ klube (Turkija).

Rugpjūčio 3 d. Krepšininkas Arnoldas Kulboka sudarė sutartį su „Charlotte Hornets“ klubu.

Rugpjūčio 5 d. Vilniaus „Žalgiris“ futbolo Europos lygos atrankos trečiojo etapo pirmosiose rungtynėse išvykoje sužaidė lygiosiomis su Slovėnijos čempione Muros Sobotos „Mura“ 0:0. Atsakomosios rungtynės vyks rugpjūčio 12 d. Vilniuje.

Rugpjūčio 5 d. Lietuvos vyrų futbolo rinktinės treneriu paskirtas Valdas Ivanauskas. Jis pakeitė nuo 2019 metų vasario rinktinę tyreniravusį, bet šių metų birželį atleistą Valdą Urboną. V.Ivanauskas XX amžiaus pabaigoje žaidė Lietuvos rinktinėje, baigęs futbolininko karjerą treniravo Lietuvos, Škotijos, Vokietijos, Azerbaidžano, Gruzijos, Rusijos, Graikijos ir Lenkijos klubus, bet nė viename klube nedirbo ilgiau nei du sezonus.

Rugpjūčio 5 d. Tokijo olimpinių žaidynių baidarių ir kanojų irklavimo 200 m lenktynėse vienvietėmis baidarėmis Mindaugas Maldonis užėmė 10-ąją vietą.

Rugpjūčio 5 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Vašingtone („ATP 500“) aštuntfinalyje pralaimėjo amerikiečiui Steve‘ui Johnsonui 2:6, 1:6. Per du pirmuosius ratus R.Berankis nugalėjo amerikietį Mitchellą Kruegerį 7:6, 6:2 ir serbą Miomirą Kecmanovičių 6:3, 6:2.

Rugpjūčio 6 d. Lietuvos vyrų žolės riedulio rinktinė Europos čempionato trečiosios pakopos turnyre Lousadoje (Portugalija) užėmė šeštąją vietą tarp septynių komandų. Lietuviai pralaimėjo Čekijai, Portugalijai bei Maltai ir nugalėjo tik Slovakiją.

Rugpjūčio 6 d. Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė laimėjo Tokijo olimpinių žaidynių sidabro medalį. Ji užėmė antrąją vietą šiuolaikinės penkiakovės varžybose. Gintarė Venčkauskaitė užėmė 7-ąją vietą. Čempione tapo britė Kate French.

Rugpjūčio 6 d. Tokijo olimpinių žaidynių lengvosios atletikos varžybose ieties metikė Liveta Jasiūnaitė užėmė 7-ąją vietą.

Rugpjūčio 7 d. Eimantas Stanionis pusvidutinio svorio profesionalų bokso mače Mineapolyje kovojo su amerikiečiu Luisu Collazo. Mačas dėl L.Collazo traumos buvo nutrauktas ketvirtajame raunde nepaskelbus nugalėtojo.

Rugpjūčio 7 d. Klaipėdoje prasidėjo Europos merginų (iki 17 m.) rankinio čempionato antrosios pakopos turnyras. Lietuvos rinktinė pirmosiose rungtynėse pralaimėjo Suomijai 27:30.

Rugpjūčio 7 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas paskelbė, kad nutraukė sutartį su amerikiečiu Steve‘u Vasturia. Jis „Žalgiryje“ žaidė vieną sezoną.

Rugpjūčio 7 d. Justina Mikulskytė su čeke Anna Siskova tapo Piarnu (Estija) vykusio teniso turnyro („ITF Tour W25“) dvejetų varžybų nugalėtojomis. Jos finale įveikė indę Rutują Bhosale ir belgę Magali Kempen 6:7, 6:3, 10:5. J.Mikulskytė iškovojo 11-ąjį dvejetų titulą karjeroje ir trečiąjį – šį sezoną. Vyrų dvejetų varžybų finale Tadas Babelis ir Ainius Sabaliauskas pralaimėjo suomiams Eero ir Iiro Vasoms.

Rugpjūčio 7 d. Akvilė Paražinskaitė su prancūze Tiphanie Fiquet tapo Monastire (Tunisas) vykusio teniso turnyro („ITF Tour W15“) dvejetų varžybų nugalėtojomis. Jos finale įveikė ispanę Noelią Bouzo ir bolivietę Noelia Zeballos 6:2, 6:1. A.Paražinskaitė iškovojo trečiąjį dvejetų titulą. Vienetų turnyro finale A.Paražinskaitė pralaimėjo danei Olgai Helmi 0:6, 3:6.

Rugpjūčio 7 d. Du Lietuvos beisbolo klubai dalyvavo Europos federacijos taurės atrankos turnyruose. Bratislavos turnyro finale Kauno „Lituanica“ pralaimėjo Sofijos „Blues“ 4:9, Boguslavo (Ukraina) turnyro finale Utenos „Titanai“ pralaimėjo Santa Kruzo „Tenerife Marlins“ 0:22.

Rugpjūčio 7 d. Prasidėjo Baltijos regbio lygos sezonas. Turnyre dalyvauja šešios Lietuvos (čempionės vardą ginanti Šiaulių „Baltrex“, „Šiauliai“, Šiaulių „Vairas“, Kauno „Ąžuolas“, Vilniaus „Geležinis vilkas“ ir Vilniaus VRA) ir dvi Latvijos komandos.

Rugpjūčio 7 d. Tokijo olimpinių žaidynių šiuolaikinės penkiakovės varžybose Justinas Kinderis užėmė 18-ąją vietą.

Rugpjūčio 7 d. Lietuvos futbolo A lygos lydere tapo Marijampolės „Sūduva“, namie nugalėjusi „Panevėžį“ 3:0. Dėl pirmosios vietos taip pat kovojantis Kauno „Žalgiris“ namie sužaidė lygiosiomis su Vilniaus „Riteriais“ 1:1. Kauno „Hegelmann“ namie sužaidė lygiosiomis su Alytaus „Dainava“ 1:1 ir nutraukė keturių pergalių seriją. Turnyre pirmauja „Sūduva“ (43 taškai per 21 rungt.), Vilniaus „Žalgiris“ (41/19), Kauno „Žalgiris“ (39/21), „Panevėžys“ (38/20) ir „Hegelmann“ (38/24).

Rugpjūčio 7-8 d. Lietuvos futbolo pirmojoje lygoje taškus prarado abu lyderiai „Jonava“ ir „Šiauliai“. „Jonava“ namie sužaidė lygiosiomis su Gargždų „Banga B“ 2:2, „Šiauliai“ – svečiuose su Kazlų Rūdos „Šilu“ 2:2. Po 17 turų pirmauja „Jonava“ (46 taškai), „Šiauliai“ (41, žaidė 16 rungt.) ir Vilniaus „Žalgiris B“ (33, žaidė 16 rungt.).

Rugpjūčio 8 d. Tokijo olimpinių žaidynių dviračių treko daugiakovės varžybose Olivija Baleišytė užėmė 17-ąją vietą.

Rugpjūčio 8 d. Lenkijos futbolo lygoje Balstogės „Jagiellonia“, kurioje žaidžia Fedoras Černychas, namie nugalėjo „Nieciecza“ ir po trečiojo turo dalijasi pirmąją vietą. „Jagiellonia“ per 3 rungtynes surinko 7 taškus. Belgijos futbolo lygoje „Cercle Brugge“, kurioje žaidžia Edgaras Utkus, svečiuose sužaidė lygiosiomis su čempionės vardą ginančia „Club Brugge“ 1:1. „Cercle Brugge“ per 3 rungtynes surinko 5 taškus ir dalijasi trečiąją vietą.

Rugpjūčio 8 d. Ričardas Berankis teniso Kanados atvirojo čempionato (Torontas, „ATP 1000“) atrankos antrajame rate nugalėjo ekvadorietį Emilio Gomezą 6:4, 7:5 ir pateko į pagrindines varžybas. Pirmajame rate R.Berankis nugalėjo slovaką Norbertą Gombosą 7:6, 6:4.