Šachmatininką lydėjo sėkmė: T. Laurušas taps tarptautiniu didmeistriu

Liepos mėnuo buvo nepaprastai sėkmingas Kauno sporto mokyklos „Gaja“ šachmatininkui Tomui Laurušui, kurį treniruoja Laimutis Šolys.

„Gajos“ šachmatininkas T.Laurušas pelnė tarptautinio didmeistrio vardą.

2021-08-11 12:48

T.Laurušas dalyvavo Estijoje vykusiame tarptautiniame šachmatų turnyre Ilmaro Raudo memoriale, kuriame surinkęs 7,5 taško iš 9 galimų tarp 56 dalyvių iškovojo pirmąją vietą.

Vilniuje vykusiame Lietuvos greitųjų šachmatų čempionate Tomas surinko 8,5 taško iš 9 galimų ir tarp 183 dalyvių iškovojo čempiono titulą. Tai trečias T.Laurušo Lietuvos greitųjų šachmatų čempiono titulas iš eilės.

Šiame turnyre sėkmingai pasirodė ir Kauno sporto mokyklos „Gaja“ trenerio Donato Vaznonio auklėtiniai: Aušra Plutaitė merginų iki 20 metų įskaitoje buvo antra, o Pijus Stremavičius iškovojo 3-iąją vietą jaunimo iki 20 metų įskaitoje.

Varšuvoje Tomas Laurušas dalyvavo tarptautiniame turnyre „Varšuva Open Chess“, kuriame surinkęs 7,5 taško iš 9 galimų tarp 70 dalyvių iškovojo 2-ąją vietą ir įvykdė trečią šachmatų didmeistrio normatyvą.

Dabar tarptautinio didmeistrio vardo suteikimas T.Laurušui – tik formalumas.

Tai bus padaryta kitame Tarptautinės šachmatų federacijos kongrese.