Atvirajame Lietuvos golfo čempionate varžėsi devynių valstybių žaidėjai

Sekmadienį Sostinių golfo klubo aikštyne finišavo atvirasis Lietuvos golfo mėgėjų čempionatas, kuriame savo jėgas išbandė beveik 90 žaidėjų iš devynių valstybių.

Lietuvos čempionatas vyko sostinių golfo klube.<br> S.Čirbos nuotr.
Daugiau nuotraukų (20)

Dominykas Genevičius

Aug 16, 2021, 1:04 PM, atnaujinta Dec 6, 2021, 12:18 PM

Oro sąlygos dalyvių nelepino. Nors dažniausiai švietė saulė, smarkus vėjas ne kartą gerokai pakoregavo smūgių kryptis. Kartais vėjas kamuoliuką nukreipdavo net 30-40 m nuo tikslo. Antrąją varžybų dieną turnyras buvo sustabdytas dėl smarkios liūties, bet vėliau jis buvo sėkmingai pratęstas.

Po atkaklios trijų dienų kovos nugalėtojo taurę į viršų kėlė geriausią meistriškumo įvertį (HCP) tarp visų dalyvių turėjęs estas Richardas Tederis. Jis per tris raundus atliko 218 smūgių ir užfiksavo PAR +2 rezultatą. Antrąją vietą užėmė švedas Davidas Lundgrenas (PAR +5). Jis po dviejų dienų buvo atlikęs tiek pat smūgių, kiek ir R. Tederis, bet paskutinę dieną pasirodė kukliau nei pagrindinis varžovas.

Bronzos medalį iškovojo geriausiai iš lietuvių pasirodęs Gediminas Markevičius. Praėjusių metų čempiono rezultatas – PAR +8. Lietuvis iki paskutinės dienos kovojo dėl nugalėtojo titulo, bet ne itin sėkminga paskutinė diena, kurios metu buvo išnaudoti 77 smūgiai (PAR +5), neleido pakilti aukščiau.

Ketvirtoje pozicijoje liko jaunasis Giedrius Mackelis. Uždaro Lietuvos čempionato nugalėtojas šįkart turėjo tenkintis PAR +10 rezultatu.

Penktąją vietą čempionate užėmė amerikietis Johnas Henriksonas (PAR +14), o šeštąją pasidalino latvis Francis Gavars ir Deivydas Ražinskas (PAR +22). Po pirmosios dienos pirmavęs latvis Nikolajs Keninš (PAR +26) liko tik aštuntas. Tokį pat rezultatą užfiksavo dar vienas lietuvis Valentas Ivančenka.

Moterų įskaitoje dominavo kaimynės iš Latvijos – Katrina Jana Gustafssone (PAR +27) ir Marlena Gavare (PAR +43). Trečiąją vietą užėmė lietuvė Augustė Skolskytė (PAR +62). Už jos išsirikiavo Miglė Rusteikaitė (PAR +67) ir Diana Jackūnė (PAR +82).

Atvirajame Lietuvos golfo čempionate buvo galima išvysti ne vieną žinomą žmogų. Su geriausiais Lietuvos žaidėjais varžėsi dukart olimpinis disko metimo čempionas Virgilijus Alekna, atlikėjas Justinas Jarutis, buvęs krepšininkas Giedrius Aidietis.

„Šiame čempionate turėjome 90 žaidėjų iš trijų skirtingų kontinentų. Tai parodo, kad atviras Lietuvos čempionatas yra patrauklus žaidėjams. Esame patenkinti sąlygomis, kurias suteikė Sostinių golfo klubo atstovai. Laukai buvo gražiai paruošti“, – kalbėjo Lietuvos golfo federacijos (LGF) prezidentas Česlavas Okinčicas.

LGF vadovas pasidžiaugė, kad didėjantis žaidėjų skaičius ir kylantis meistriškumas jau duoda savo vaisių. Lietuvos vyrų golfo rinktinė liepos mėnesį tapo Europos komandinio „Shield“ čempionato nugalėtoja ir kitais metais planuoja pirmą sykį dalyvauti Europos čempionato antro diviziono turnyre.

„Tai rodo, kad golfas Lietuvoje auga, lygis kyla, o jį žaidžia vis daugiau žaidėjų. Atsiranda labai gero lygio jaunimas ir tai teikia vilčių, kad greitu metu turėsime olimpinių žaidynių dalyvių“, – pabrėžė Č. Okinčicas.