Pasaulio sporto savaitė: sunkus futbolo milžinų startas, teniso mūšiai Kanadoje ir Vokietijos legendos netektis

Anglijos, Ispanijos ir Vokietijos futbolo klubai žaidė pirmąsias nacionalinių pirmenybių rungtynes, per kurias taškus prarado čempionai „Manchester City“ ir Miuncheno „Bayern“, Londono „Chelsea“ iškovojo Europos futbolo supertaurę, dviratininkai nuvažiavo pirmuosius „Vuelta a España“ kilometrus, rusas Danijilas Medvedevas ir italė Camila Giorgi tapo Kanados atvirojo teniso čempionato nugalėtojais, Paryžiaus PSG futbolo klubas pristatė naujoką Lionelį Messi, o futbolo bendruomenė atsisveikino su anapilin iškeliavusiu Gerdu Mulleriu.

L.Messi.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Gerdas Mulleris.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Visą karjerą „Barcelona“ klube rungtyniavęs L.Messi apsivilko „Paris Saint-Germain“ komandos marškinėlius.<br>„Psg.fr“ nuotr.
 P.Rogličius tapo lyderiu.<br> Imago/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Aug 16, 2021, 12:12 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 10 d. Argentinietis futbolininkas Lionelis Messi pasirašė dviejų sezonų sutartį su Paryžiaus PSG klubu. Iki tol L.Messi visą profesionalo karjerą (nuo 2004 m.) žaidė „Barcelona“ komandoje, su kuria keturis kartus tapo Čempionų lygos nugalėtoju ir dešimt kartų – Ispanijos čempionu.

Rugpjūčio 11 d. Belfaste futbolo Europos supertaurės rungtynėse Čempionų lygos nugalėtojas Londono „Chelsea“ įveikė Europos lygos nugalėtoją „Villareal“ 1:1 (baudiniai 6:5). „Chelsea“ supertaurę iškovojo antrąjį kartą (pirmąjį – 1998 m.).

Rugpjūčio 13 d. Prasidėjo Anglijos futbolo lygos sezonas. Atidarymo rungtynėse debiutantas „Brentford“ namie nugalėjo Londono „Arsenal“ 2:0. Pirmajame ture čempiono vardą ginantis „Manchester City“ svečiuose pralaimėjo Londono „Tottenham Hotspur“ 0:1, didžiausiu skirtumu laimėjo „Manchester United“, namie įveikęs „Leeds United“ 5:1.

Rugpjūčio 13 d. Prasidėjo Ispanijos futbolo lygos sezonas. Atidarymo rungtynėse „Valencia“ namie nugalėjo „Getafe“ 1:0. Pirmajame ture čempiono vardą ginantis Madrido „Atletico“ svečiuose nugalėjo Vigo „Celta“ 2:1, Madrido „Real“ – Vitorijos „Alaves“ 4:1, „Barcelona“ namie nugalėjo San Sebastiano „Real Sociedad“ 4:2.

Rugpjūčio 13 d. Prasidėjo Vokietijos futbolo lygos sezonas. Atidarymo rungtynėse čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su Mionchengladbacho „Borussia“ 1:1. Vicečempionas „Leipzig“ pirmajame ture svečiuose pralaimėjo „Mainz“ 0:1.

Rugpjūčio 13 d. Prasidėjo Nyderlandų futbolo lygos sezonas. Pirmajame ture čempiono vardą ginantis Amsterdamo „Ajax“ namie nugalėjo Neimegeno NEC 5:0, vicečempionas „Eindhoven“ svečiuose – Almelo „Heracles“ 2:0.

Rugpjūčio 13 d. Prasidėjo Turkijos futbolo lygos sezonas. Atidarymo rungtynėse čempiono vardą ginantis Stambulo „Beşiktaş“ namie nugalėjo „Rizespor“ 3:0.

Rugpjūčio 14 d. Prancūzijos futbolo lygoje čempiono vardą ginantis „Lille“ namie pralaimėjo „Nice“ 0:4. „Lille“ per du turus iškovojo 1 tašką. Per du turus po dvi pergales pasiekė tik trys komandos: „Angers“, „Clermont“ ir Paryžiaus PSG.

Rugpjūčio 14 d. Burgose prasidėjo „Vuelta a España“ daugiadienės dviračių lenktynės. Pirmąjį etapą (atskiro starto lenktynes) laimėjo ir bendrosios įskaitos lyderiu tapo nugalėtojo vardą ginantis slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“).

Rugpjūčio 15 d. Vienoje baigėsi Europos paplūdimio tinklinio čempionatas. Vyrų turnyro nugalėtojais tapo norvegai Andersas Molas ir Christianas Sorumas (ketvirtus metus iš eilės), moterų – šveicarės Nina Betschart ir Tanja Huberli (pirmą kartą).

Rugpjūčio 15 d. Debrecene (Vengrija) pasaulio merginų (iki 19 m.) krepšinio čempionato finale JAV nugalėjo Australiją 70:52. Bronzos medalius laimėjo Vengrija. JAV krepšininkės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo 9-ąjį kartą per 14 turnyrų.

Rugpjūčio 15 d. Podgoricoje Europos merginų (iki 17 m.) rankinio čempionato finale Vengrija nugalėjo Vokietiją 25:19. Bronzos medalius laimėjo Rusija. Vengrijos rinktinės šiais metais laimėjo abiejų amžiaus grupių (iki 17 m. ir iki 19 m.) Europos merginų pirmenybes.

Rugpjūčio 15 d. Krokuvoje pasibaigusių „Tour de Pologne“ daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo portugalas João Almeida („QuickStep“). 23-ejų J.Almeida pirmą kartą laimėjo UCI Pasaulio turo lenktynes.

Rugpjūčio 15 d. Kanados teniso atvirojo čempionato vyrų turnyro finale Toronte rusas Danijilas Medvedevas nugalėjo amerikietį Reilly Opelką 6:4, 6:3. Antroji pasaulio raketė 25-erių D.Medvedevas iškovojo 12-ąjį ATP titulą ir ketvirtąjį „Masters“ turnyrų titulą. 23-ejų R.Opelka pirmą kartą pateko į „Masters“ turnyro finalą. Moterų turnyro finale Monrealyje italė Camila Giorgi nugalėjo čekę Karoliną Pliškovą 6:3, 7:5. 29-erių C.Giorgi iškovojo trečiąjį WTA titulą, bet pirmąjį „WTA 1000“ rango turnyruose ir reitinge pakilo iš 71-osios į 34-ąją vietą.

Rugpjūčio 15 d. Špylberge motociklų lenktynių Didžiojo prizo Austrijos etapo nugalėtoju tapo Bradas Binderis iš Pietų Afrikos (KTM). Bendrojoje įskaitoje pirmauja prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“; 181 taškas), italas Francesco Bagnaia („Ducati“, 134) ir ispanas Joanas Miras („Suzuki“, 134).

Rugpjūčio 15 d. Ipro ralio (Belgija; pasaulio ralio čempionato aštuntojo etapo) nugalėtoju tapo belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja prancūzas Sebastienas Ogier („Toyota“; 162 taškai), britas Elfynas Evansas („Toyota“; 124) ir Th.Neuville‘is (124).

Rugpjūčio 15 d. Mirė buvęs Vokietijos futbolo rinktinės ir Miuncheno „Bayern“ klubo žaidėjas, pasaulio ir Europos čempionas, geriausias 1970 m. Europos futbolininkas Gerdas Mulleris (75).