Sostinės savivaldybė žada didinti finansavimą aukšto meistriškumo sporto klubams

Sostinės savivaldybė aukšto meistriškumo sporto klubams 2022–2024 metais žada skirti po 3,5 mln. eurų – 900 tūkst. daugiau nei 2019–2021 metais.

Vilniaus valdžia sostinės sporto klubams žada didesnę paramą.<br>Lrytas.lt nuotr. koliažas.
Vilniaus valdžia sostinės sporto klubams žada didesnę paramą.<br>Lrytas.lt nuotr. koliažas.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Aug 19, 2021, 12:14 PM

Savivaldybės skaičiavimu, sporto profesionalams bus perleista maždaug 0,36 proc. miesto biudžeto lėšų.

„Šios lėšos yra savivaldybės investicija į sistemingą aukšto meistriškumo potencialo didinimą“, – pranešime teigė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Anot jo, dabartinė sporto situacija signalizuoja, kad ir jaunųjų sportininkų, ir aukšto meistriškumo atletų rengimas yra skylėtas, o tą dažnai lemia kuklus finansavimas.

Pastaruosius trejus metus analogiškiems projektams Vilniaus savivaldybė skyrė po 2,6 mln. eurų per metus, tačiau augant biudžetui nuspręsta finansavimą padidinti daugiau nei trečdaliu.

Pateikti paraiškas savivaldybei per 20 darbo dienų gali visos ne mažiau kaip vienus kalendorinius metus Vilniaus mieste registruotos sporto srityje veikiančios organizacijos.

Iš visų paraiškas pateikusių tos pačios sporto šakos klubų, finansavimas galės būti skiriamas vienai vyrų ir vienai moterų komandai.

Paraiškas vertins penkių nepriklausomų ekspertų komanda. Vertinimo metu bus vadovaujamasi bendraisiais ir specialiaisiais kriterijais.

Bendruosius sudaro sporto projekto aktualumas, jo veiksmingumas, poveikis ir tęstinumo potencialas. Taip pat – ekonominis ir finansinis projekto pagrindimas bei valdymo ir viešinimo schemos. Specialieji kriterijai apims klubo sportinių rezultatų per pastaruosius ketverius metus vertinimą, taip pat jaunimo ugdymo programos kokybę, naudos Vilniui ir jo gyventojams pagrindimą ir administracinius aspektus – kitų lėšų didėjimą pareiškėjo biudžete bei valdysenos profesionalumą ir skaidrumą.

Savivaldybė pabrėžia, kad pagrindinė klubo komanda galės panaudoti ne daugiau nei 75 proc. viso gauto finansavimo. Mažiausiai 20 proc. lėšų turės būti skiriamos jaunimo programoms, dar mažiausiai 5 proc. – socialiniams ir bendruomenių projektams.

„Mums svarbu, kad klubai būtų arti bendruomenių. Tai skatina didesnį domėjimąsi sportu, vaikų ir jaunimo įsitraukimą. O profesionalūs atletai, kaip žinote, išauga iš pačių mažiausiųjų, kurie ankstyvame amžiuje atranda save įvairiose sporto šakose“, – teigė V. Benkunskas.

Konkurso rezultatus planuojama skelbti spalį.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.