Bloga nuojauta: olimpinė čempionė Lietuvos golbolo rinktinė dar kartą sutriuškinta ir yra ties fiasko riba

Nevykusiai golbolo turnyrą pradėjusi 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinė čempionė Lietuvos ekipa atsidūrė ties praraja: mūsų šalies sportininkai Tokijo olimpiadoje neranda savo žaidimo ir po trijų mačų nepelnė nė vienos pergalės. Šeštadienį trečioje A grupės akistatoje lietuviai kovojo su nepralaiminčiais šeimininkais japonais ir krito beviltiškai 2:10 (1:3). Mūsų komanda tragiškai blogai pelno įvarčius – japonams sugebėjo įmesti vos du įvarčius, o iš viso turnyre įmetė 11.

Lietuvos golbolo rinktinė nesėkmingai pradėjo turnyrą Tokijo paralimpiadoje.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
 Lietuvos golbolo rinktinė tragiškai žaidžia Tokijo paralimpiadoje.<br> D.Ožalo/lpok.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Aug 28, 2021, 8:25 AM, atnaujinta Aug 28, 2021, 9:59 AM

Tuo tarpu pirmaujantys japonai jau įmušė 34 įvarčius.

Nesėkmė Lietuvą prirėmė prie sienos, nes paskutiniame mače su JAV būtina tik pergalė. Pralaimėjimo atveju tektų skaičiuoti praleistų ir įmuštų įvarčių skirtumą, o jis yra blogesnis už Alžyro ekipos statistika, kuri kartu su lietuviais yra grupės autsaiderė.

Jau pirmasis metimas Japonijai suteikė pranašumą: nevykusiai besigynę lietuviai praleido įvartį, o jį pelnė ekipos lyderis Kazuja Kaneko.

Sužaidus 4 minutes į Lietuvos vartus buvo skirtas baudinys, tačiau Genrikas Pavliukianecas sugebėjo į atlaikyti.

Po dviejų minučių jau japonai padarė klaidą, bet tas pats G.Pavliukianecas taip pat nesugebėjo pelnyti įvarčio.

6 minutę rezutatas tapo 2:0 japonų naudai – per sujungimą kamuolys krito į vartus, o pasižymėjo Yuto Sano.

Likus kovoti 4.33 sek. iki pirmojo kėlinio pabaigos pagaliau ir Lietuva atidarė įvarčių kraitį – pasižymėjo G.Pavliukianecas.

Tačiau Japonija atstatė dviejų įvarčių skirtumą – 10 min. pasižymėjo K.Kaneko.

Po pirmųjų 12 minučių japonai pirmavo 3:1.

Kaip ir pirmame kėlinyje, vos ne pirmoji šeimininkų ataka buvo sėkminga – įvartį pelnė K.Miyajiki ir rezultatas tapo 4:1.

Dar po dviejų minučių Y.Sano padidino skirtumą jau iki 5:1. Po dešimties sekundžių lietuviai prasižengė ir japonai padidino skirtumą jau iki 6:1, o pasižymėjo tas pats Y.Sano.

3 min. prasidėjo triuškinimas, nes K.Miyajiki pelnė dar vieną įvartį ir jau buvo priekyje 7:1.

Likus 4 min. 30 min. Y.Sano padidno skirtumą jau iki 8:1. Jei būtų pasiektas 10 įvarčių skirtumas, mačas turėtų būti nutrauktas.

Likus dviems minutėms skirtumas pasidėjo jau iki 10:1.

Priepaskutinę minutę Nerijus Montvydas pelnė Lietuvai antrąjį įvartį ir rezutatas tapo 2:10.

Trečiadienį pirmose A grupės rungtynėse lietuviai 2:11 nusileido planetos reitingo lyderei Brazilijos komandai, o ketvirtadienį šiaip ne taip 7:7 sužaidė su autsaideriu Alžyru.

Beje, ketvirtadienį Brazilijos komanda 6:8 pralaimėjo JAV golbolininkams, tačiau jau penktadienį susitvarkė su Alžyru 10:4.

A grupėje pdevynis taškus turi Japonija, šešis taškus - Brazilijos rinktinė, JAV ekipa po dviejų mačų turi tris taškus, o Lietuvos ir Alžyro ekipos yra surinkusios po tašką.

Japonai pirmose A grupės rungtynėse 13:4 sutriuškino autsaiderius Alžyro golbolininkus, o po to 11:1 sutriuškino JAV atstovus.

Iš A grupės į ketvirtfinalį prasimuš keturios geriausios komandos.