Pasaulio sporto savaitė: L. Messi debiutas Paryžiuje, lietaus nuplautos „Formulės 1“ lenktynės ir seserų Williams sprendimas

Lionelis Messi debiutavo „Paris Saint-Germain“ futbolo klube, Cristiano Ronaldo grįžo „Manchester United“ komandą, „Formulės-1“ lenktynės Spa trasoje buvo nutrauktos dėl smarkaus lietaus, seserys Serena ir Venus Williams atsisakė dalyvauti JAV atvirajame teniso čempionate, o pasaulio sporto bendruomenė į paskutinę kelionę palydėjo buvusį Tarptautinio olimpinio komiteto vadovą Jacques‘ą Rogge‘ą.

Cristiano Ronaldo laukiamas Mančesteryje.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
J.Rogge'as<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Latvijos ledo ritulininkai žais Pekino olimpiadoje.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Lionelis Messi pasirodė PSG ekipoje.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Aug 30, 2021, 1:13 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 23 d. Durange (Meksika) Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų šalių vyrų tinklinio čempionato finale Puerto Rikas nugalėjo Kanadą 3:0. Bronzos medalius laimėjo Meksika. Puerto Rikas žemyno čempionu tapo pirmą kartą per 27 turnyrus. Vos antrą kartą čempionato istorijoje medalių neiškovojo Kuba (užėmė ketvirtąją vietą), trečią kartą – JAV (užėmė penktąją vietą).

Rugpjūčio 24 d. Buvusios pirmosios pasaulio teniso raketės amerikietės seserys Serena ir Venus Williams paskelbė, kad dėl traumų nežais JAV atvirajame čempionate.

Rugpjūčio 25 d. Į futbolo Čempionų lygos grupių varžybas pirmą kartą pateko Moldovos klubas. Tai – Tiraspolio „Šerif“, atrankos atkrintamajame etape nugalėjęs Zagrebo „Dinamo“ komandą. Grupių varžybose, kurios prasidės rugsėjo 14 d., rungtyniaus 15 šalių klubai.

Rugpjūčio 26 d. Belgrade, Plovdive, Zadare ir Kluže vykstančiame Europos moterų tinklinio čempionate baigėsi grupių varžybos. Visas 5 rungtynes laimėjo Serbija, Italija ir Turkija.

Rugpjūčio 26 d. UEFA apklausoje geriausiu 2020-2021 m. Europos futbolo sezono žaidėju išrinktas Italijos pilietybę turintis brazilas Jorginho (Londono „Chelsea“), geriausiu treneriu – vokietis Thomasas Tuchelis („Chelsea“), geriausiu vartininku – senegalietis Edouardas Mendy („Chelsea“), geriausiu gynėju – portugalas Rubenas Diasas („Manchester City“), geriausiu saugu – prancūzas N‘Golo Kante („Chelsea“), geriausiu puolėju – norvegas Erlingas Haalandas (Dortmundo „Borussia“), geriausia žaidėja – ispanė Alexia Putellas („Barcelona“).

Rugpjūčio 26 d. Lozanoje (Šveicarija) lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape trišuolio varžybas laimėjusi venesuelietė Yulimar Rojas pasiekė šios rungties Deimantinės lygos rekordą.

Rugpjūčio 27 d. „Manchester United“ futbolo klubas pranešė, kad susitarė dėl sutarties su portugalu Cristiano Ronaldo. Jis jau žaidė šiame klube 2003-2009 m. ir tris kartus tapo Anglijos čempionu bei kartą – Čempionų lygos nugalėtoju, o paskui rungtyniavo Madrido „Real“ ir Turino „Juventus“, su kuriais dar keturis kartus tapo Čempionų lygos nugalėtoju, po du kartus – Ispanijos ir Italijos čempionu.

Rugpjūčio 28 d. Teniso turnyro Klivlande nugalėtoja tapo estė Anett Kontaveit (antrasis titulas karjeroje), Čikagoje – ukrainietė Elina Svitolina (16-asis titulas), Vinstone-Saleme – baltarusis Ilja Ivaška (pirmasis titulas).

Rugpjūčio 28 d. Paryžiuje lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape geriausius pasaulio sezono rezultatus pasiekė Francine Niyonsaba iš Burundžio (3000 m) ir Benjaminas Kigenas iš Kenijos (3000 m su kliūtimis).

Rugpjūčio 28 d. Pirmuosius taškus prarado Portugalijos futbolo čempiono vardą ginantis Lisabonos „Sporting“, svečiuose sužaidęs lygiosiomis su „Famalicao“ 1:1. Po keturių turų pirmauja Lisabonos „Benfica“ (12 taškų). „Porto“, Lisabonos „Sporting“ ir „Estoril“ (po 10).

Rugpjūčio 28 d. Italijos futbolo lygoje taškus vėl prarado Turino „Juventus“, namie pralaimėjęs „Empoli“ 0:1. Po dviejų turų pirmauja Romos „Lazio“, Milano „Inter“, „Roma“, „Milan“ ir „Napoli“ (po 6 taškus).

Rugpjūčio 29 d. Silverstone motociklų lenktynių Didžiojo prizo Britanijos etapo nugalėtoju tapo prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“), antrąją vietą užėmė ispanas Alexas Rinsas („Suzuki“), trečiąją – ispanas Aleixas Espargaro („Aprilla“). Po 12 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja F.Quartararo (206 taškai), ispanas Joanas Miras („Suzuki“; 141) ir prancūzas Johannas Zarco („Ducati“; 137).

Rugpjūčio 29 d. Spa „Formulės-1“ pasaulio čempionato Belgijos etapas dėl smarkaus lietaus buvo nutrauktas po trečiojo rato (lentynininkai visą laiką važiavo paskui saugos automobilį). Nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“), antrąją vietą užėmė britas George‘as Russellas („Williams“), trečiąją – britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Po 12 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (202,5 taško), M.Verstappenas (199,5) ir britas Lando Norrisas („McLaren“; 113).

Rugpjūčio 29 d. „Vuelta a España“ daugiadienėse dviračių lenktynėse po antrosios savaitės pirmauja norvegas Oddas Christianas Eikingas („Intermarche-Wanty“), 54 sek. atsilieka prancūzas Guillaume‘as Martinas („Cofidis“), 1 min. 36 sek. – nugalėtojo vardą ginantis slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“).

Rugpjūčio 29 d. Bratislavoje, Rygoje ir Osle baigėsi ledo ritulio olimpinės atrankos turnyrai. Kelialapius į 2022 metų Pekino žaidynes iškovojo Slovakija, Latvija ir Danija.

Rugpjūčio 29 d. Anglijos futbolo lygos vienvaldžiu lyderiu tapo vienintelis taškų nepraradęs klubas Londono „Tottenham Hotspur“, namie nugalėjęs „Watford“ 1:0. Čempiono vardą ginantis „Manchester City“ namie nugalėjo Londono „Arsenal“ 5:0, „Liverpool“ ir Londono „Chelsea“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Po trijų turų pirmauja „Tottenham Hotspur“ (9 taškai), Londono „West Ham United“, „Manchester United“, „Chelsea“, „Liverpool“ ir Londono „Everton“ (po 7).

Rugpjūčio 29 d. Vokietijos futbolo lygos lyderis „Wolfsburg“ namie nugalėjo „Leipzig“ 1:0, čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ – Berlyno „Hertha“ 5:0. Po trijų turų pirmauja „Wolfsburg“ (9 taškai), Lėverkuzeno „Bayer“, „Bayern“ ir „Freiburg“ (po 7).

Rugpjūčio 29 d. Ispanijos futbolo čempiono vardą ginančiam Madrido „Atletico“ namie sužaidus lygiosiomis su „Villarreal“ 2:2, nebeliko taškų nepraradusių komandų. Po trijų turų pirmauja po 7 taškus turinčios Madrido „Real“, „Sevilla“, „Valencia“, „Barcelona“, „Atletico“ ir „Mallorca“.

Rugpjūčio 29 d. Argentinietis Lionelis Messi debiutavo Paryžiaus PSG futbolo komandoje, kuri Prancūzijos lygos rungtynėse svečiuose nugalėjo „Reims“ 2:0. Turnyre po keturių turų pirmauja PSG (12 taškų), „Angers“ (10) ir „Clermont“ (8).

Rugpjūčio 29 d. Škotijos futbolo lygos favoritų rungtynėse Glazgo „Rangers“ namie nugalėjo Glazgo „Celtic“ 1:0. Po keturių turų pirmauja Edinburgo „Hibernian“, Edinburgo „Hearts“ (po 10 taškų) ir „Rangers“ (9).

Rugpjūčio 29 d. Belgijos futbolo čempiono vardą ginantis „Brugge“ svečiuose pralaimėjo „Gent“ 1:6. Vienvaldžiu lyderiu tapo debiutantas „St.Gilloise“, namie nugalėjęs Lježo „Standard“ 4:0. Po šešių turų pirmauja „St.Gilloise“ (12 taškų), „Eupen“ ir „Brugge“ (po 11).

Rugpjūčio 29 d. Mirė buvęs Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) prezidentas belgas Jacques‘as Rogge‘as (79). Jis buvo IOC prezidentas nuo 2001 iki 2013 m.