„Motor“ rankininkai užėmė trečiąją vietą Pietryčių lygoje

Gintaro Savukyno treniruojama Zaporižės „Motor“ komanda užėmė trečiąją vietą vyrų rankinio Pietryčių lygos turnyre. Ukrainos čempionai, kuriems atstovauja Aidenas Malašinskas ir Jonas Truchanovičius, sekmadienį mažajame finale sutriuškino Bresto „Miaškov“ klubą 31:20 (11:11). Regioninio turnyro čempionu antrąkart paeiliui tapo „Veszprém“.

A.Malašinskas.<br>LRF nuotr.

Sep 5, 2021, 9:58 PM

Pietryčių lygos finalo ketvertas savaitgalį vyko Kroatijos mieste Zadare. „Motor“ penktadienį pusfinalyje nusileido „Veszprém“ komandai 29:36, o „Miaškov“ per baudinių seriją pripažino „Zagreb“ klubo pranašumą 37:38.

Sekmadienį mažasis finalas, kuriame susitiko Ukrainos ir Baltarusijos rankinio lyderiai, susiklostė gana keistai. Pirmajame kėlinyje komandos žaidė visiškai lygiai, bet po pertraukos Zaporižės rankininkų pranašumas buvo milžiniškas ir jie nugalėjo 31:20. „Mane nudžiugino žaidėjų nusiteikimas, – sakė „Motor“ treneris G.Savukynas. – Padarėme išvadas po rungtynių su Vesprėmo komanda, sustiprinome ryšius gynybos viduryje. Galiu pasakyti, kad esu patenkintas mūsų žaidimu ir rezultatu“.

„Motor“ įžaidėjas A.Malašinskas sekmadienį įmetė 2 įvarčius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir 2 kartus suklydo. Per pusfinalio rungtynes A.Malašinskas įmetė 4 įvarčius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 7 kartus suklydo. Ukrainos čempionų naujokas J.Truchanovičius per finalo ketverto rungtynes nebuvo registruotas.

Pietryčių lygos čempionu tapo „Veszprém“. Vengrijos komanda finale per baudinių seriją palaužusi „Zagreb“ rankininkus 31:29 (15:13, 27:27). Po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus, o pagal finalo ketverto nuostatus, pratęsimas nežaidžiamas.

Beje, vicečempionu tapęs „Zagreb“ net neturėjo dalyvauti finalo ketverte, nes ketvirtfinalyje pralaimėjo Skopjės „Vardar“ komandai. Tačiau vienas „Vardar“ žaidėjas užsikrėtė koronavirusu, todėl Skopjės komanda nebuvo įleista į Kroatiją ir ją pakeitė „Zagreb“.

Vesprėmo klubas Pietryčių lygos čempionu tapo ketvirtąjį kartą (tris praėjusius – 2015, 2016 ir 2020 m.). Penkis kartus šį regioninį turnyrą laimėjo „Vardar“, kartą – „Zagreb“.

Pietryčių lygos varžybos buvo surengtos dešimtą kartą. 2020-2021 metų sezone jose žaidė Kroatijos, Serbijos, Šiaurės Makedonijos, Vengrijos, Slovakijos, Baltarusijos ir Ukrainos komandos.

Dėl pandemijos 2020-2021 metų sezonas nuolat trūkčiojo, todėl rankininkams nepavyko jo pabaigti laiku. Lemiamos rungtynės buvo nukeltos iš pavasario į rugpjūčio pabaigą ir rugsėjo pradžią. Visos keturios į Pietryčių lygos finalo ketvertą patekusios komandos rungtyniauja Čempionų lygoje.

„Lietuva tiesiogiai“: prezidentiniai debatai ar parodija?