Prieš pasaulio čempionatą imtynių turnyre Rumunijoje lietuviai iškovojo visų spalvų medalius

Pasaulio čempionatui besiruošianti šalies graikų-romėnų imtynių rinktinė sėkmingai kovojo Bukarešte vykusiame tarptautiniame turnyre. Rumunijos sostinėje medalius iškovojo net keturi Lietuvos atletai, o Romas Fridrikas tapo varžybų nugalėtoju.

Romas Fridrikas.<br> V.Malinausko nuotr.

Valdas Malinauskas

Sep 8, 2021, 2:26 PM

Visaginietis svoryje iki 130 kilogramų (3 dalyviai) ant menčių paguldė varžybų šeimininką rumuną Lenardą Berejų ir rezultatu 5:1 įveikė Delianą Alishanį iš Šveicarijos bei iškovojo turnyro auksą.

Svorio kategorijoje iki 97 kilogramų (8 dalyviai) kovojo du mūsų šalies atletai – Vilius Laurinaitis ir Martynas Nemsevičius. Burtų valia Vilius galynėjosi su Gruzijos imtynininkais. Joniškietis nugalėjo Valerianą Murvanidzę (3:1) ir Iraklį Kajają (5:1), tačiau finale neprilygo Georgijui Melijai (1:6) ir užėmė antrą vietą.

Martynas taip pat suklupo imtyje su Georgiju Melija (0:8), tačiau nugalėjo moldavą Rostislavą Covalį (8:1) bei rumuną Mariusą Grigorę (6:1) ir iškovojo bronzos medalį.

Kiek sunkesnį kelią link pjedestalo nuėjo Justas Petravičius (63 kg, 6 dalyviai) – tauragiškiui teko įveikti keturių dvikovų maratoną.

Turnyre Justas nusileido gruzinui Leriui Abuladzei (4:6) ir būsimam nugalėtojui Mihajui Mihutui (2:7) iš Rumunijos, tačiau privertė anksčiau laiko kapituliuoti moldavą Aleksandru Guralį (9:0). Mažajame finale Justas dar kartą pečius surėmė su Leriu Abuladze, tačiau šįkart gruzinui nepaliko vilčių (10:0).

Kristupas Šleiva (72 kg; 9 dalyviai) turnyre tenkinosi penkta vieta.

Varžybose buvo dar vienas Lietuvos atstovas – ant imtynių kilimo teisėjavo UWW tarptautinės kategorijos teisėjas Nerijus Peleckis.