Europos kurčiųjų čempionate Lietuvoje orientacininkai laimėjo du medalius

Vilniuje ir sostinės apylinkėse rugsėjo 3-8 d. vyko Europos kurčiųjų orientavimosi sporto čempionatas. Senojo žemyno pirmenybėse varžėsi 63 orientacininkai iš 13 valstybių. Europos čempionato medalius pavyko iškovoti tik trijų valstybių sportininkams. Ant prizininkų pakylos kopė ir du Lietuvos orientacininkai.

Europos kurčiųjų čempionate Lietuvoje orientacininkai laimėjo du medalius<br> D.Kibirkšties nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Sep 9, 2021, 5:32 PM

Europos pirmenybės baigėsi ilgosios distancijos rungtimi. Apie 6,8 km trasa su 18 kontrolinių punktų buvo sunki, tačiau sėkminga Lietuvos orientacininkėms.

Adrija Atgalainė trasą įveikė per 1 val. 25 min. 32 sek., iškovojo bronzos medalį. Apdovanojimas jai buvo tarsi atlygis už išvakarėse vidutinėje trasoje patirtą apmaudą, kai nuo prizinės trečiosios vietos lietuvė atsiliko vos 11 sek. Ketvirtą vietą tarp 18 dalyvių užėmusi Gedvilė Diržiūtė trasoje sugaišo 1 val. 30 min. 22 sek.

Europos čempione tapo ukrainietė Hanna Fedosejeva, sidabrą iškovojo rusė Antonina Naidionova.

Vyrų grupėje 10,2 km su 21 kontroliniu punktu, triumfavo ukrainietis Nazaras Levickis, sidabrą ir bronzą laimėjo Rusijos atstovai. Geriausiai tarp lietuvių pasirodęs Mantas Volungevičius užėmė šeštąją vietą. Mikalojus Makutėnas finišavo 11 pozicijoje.

Trasos klastingumą ir sunkumą akivaizdžiai iliustruoja faktas, jog net 16 orientacininkų iš 27 buvo diskvalifikuoti arba nebaigė rungties.

Komandinėje įskaitoje dominavo Ukrainos orientacininkai, iškovoję net penkis aukso medalius iš septynių. Iš viso ukrainiečių sąskaitoje – 9 medaliai.

Vienu daugiau laimėjo Rusijos rinktinė, tačiau jų sąskaitoje vos du auksiniai. Lietuvos orientacininkai su dviem bronzos medaliais komandinėje rikiuotėje užėmė 3 vietą. Likusios dešimt rinktinių namo grįš tuščiomis.

Be A. Atgailaitės, Europos čempionato šeimininkai bronzos apdovanojimą iškovojo mišrių komandų estafetėje. Ne sykį lietuviai liko per žingsnį nuo prizininkų pakylos ir užėmė 4 vietas. Dukart ketvirta sprinto ir ilgoje distancijose liko G. Diržiūtė.

„Užimtos auklėtinių vietos – trenerio svajonė. Prieš čempionatą labai daug treniravomės. Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas sudarė visas sąlygas kuo geriau pasirengti. „Perkūno“ orientavimosi sporto klubo nariai nutiesė trasas įspūdingai gražiose Lietuvos vietose, už kurias dėkojo svečiai.

Iškovoti du medaliai – ir daug, ir nedaug. Dar tikėjausi prizinių vietų asmeninėje sprinto rungtyje, tačiau joje teko tenkintis ketvirtosiomis pozicijomis. Apskritai džiaugiuosi mūsų šalies sportininkų pasirodymu“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris Laimis Drazdauskas.

Anot Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidento Edvino Kriūno, čempionatas buvo sėkmingas lietuviams.

„Organizacinis komitetas atliko milžinišką darbą, kad pirmenybėse viskas būtų sklandu, – teigė E. Kriūnas. – Todėl svečiai neturėjo priekaištų, buvo beveik viskuo patenkinti.

Lietuvos sportininkai nebūtų taip gerai pasirodę, jei ne rėmėjų pagalba, leidusi gerai pasirengti čempionatui. Auganti jaunoji karta leidžia optimistiškai žiūrėti į šios sporto šakos ateitį.“