Kauno „Lituanicos“ beisbolininkams dar sykį išsprūdo šalies čempionų titulas

Kauno klubo „Lituanica“ beisbolininkams ir vėl nepavyko pasipuošti šalies čempionato aukso apdovanojimais. Pirmą kartą istorijoje nugalėtojo titulas atiteko sostinės BK „Vilnius“ komandai, kuri užtikrintai laimėjo finalo seriją.

Kauno „Lituanica“ beisbolininkai (balti marškinėliai) pralaimėjo lemiamas rungtynes Akademijos (Kauno r.) stadione.<br>G.Bitvinsko nuotr.

2021-09-25 16:20, atnaujinta 2021-09-25 16:48

Ketvirtosios finalo rungtynės vyko Kaune, tačiau namų aikštė kauniečiams nepadėjo. Įtempta kova vyko nuo dvikovos pradžios, o antrajame kėlinyje „Lituanica“ išsiveržė į priekį 2:0. Vilniečiams tik ketvirtajame kėlinyje pavyko išlyginti rezultatą 2:2.

Rungtynėse nestigo intrigos, įtemptų momentų, komandos aršiai kovėsi, tačiau dažnai palikdavo žaidėjus bazėse. Šeštajame kėlinyje BK „Vilnius“ padidino persvarą iki 6:2.

Kauniečiai dar bandė svečius vytis, tačiau pastarieji parsinešė dar daugiau taškų, tad galutinis rungtynių rezultatas 9:4. Finalo seriją čempionai laimėjo 3:1.

Paskutinėse čempionato rungtynėse pasižymėjo Kauno „Lituanicos“ žaidėjai Nerijus Kelmelis ir Mantas Černauskas, atmušę po du hitus, bei Marijus Dargis, kuris atmušė dviejų bazių hitą.

BK „Vilnius“ gretose išsiskyrė Martynas Sadzevičius, atmušęs net 3 hitus, o Lukas Paškevičius, Vilius Paikovas ir Marius Balandis atmušė po du hitus.

Pusfinalyje būsimieji šalies čempionai be didesnio vargo dukart nugalėjo Lietuvos jaunių rinktinę – 12:2 ir 19:1.

Gerokai atkaklesnė kova vyko kitame pusfinalyje, kuriame „Lituanica“ kovėsi su Utenos „Titanais“. Pirmąsias rungtynes uteniškiai žaidė namų aikštėje ir jų persvara nekėlė abejonių – 10:3. Kaune „Lituanica“ nugalėjo 12:5.

Trečiosios, lemiamos, varžybos vyko labai atkakliai. Uteniškiai tris kartus pirmavo, bet „Lituanica“ tuoj pat išlygindavo rezultatą ir tik 7 kėlinyje persvėrė jį savo naudai ir sugebėjo išlaikyti iki dvikovos pabaigos – 5:3.

Šiemet šalies čempionate dalyvavo 6 komandos. Daugybę metų atvirajame šalies čempionate dalyvavusi galinga „FC Minsk“ (Baltarusija) beisbolo komanda tokių planų turėjo ir šiais metais.

Leidimą baltarusiams atvykti į Lietuvą 2021-ųjų pavasarį pavyko parūpinti, tačiau „FC Minsk“ beisbolininkų neišleido Baltarusijos tarnybos.

Nuo 1998 metų gyvuojantis „Lituanicos“ klubas (kelis kartus keitėsi pavadinimas) yra daugkartinis šalies čempionas, tačiau pastaraisiais metais šiuo titulu dažniau džiaugiasi kitų šalies miestų komandos.

Praėjusių metų rudenį čempionų vardus antrus metus iš eilės iškovojo Utenos „Titanai“.