Po motinystės atostogų grįžusi pasaulio čempionato prizininkė vėl skina pergales

Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate tris dienas vyko kovos dėl medalių sprinto ir ilgoje trasose bei estafečių varžybose. Po du aukso medalius iškovojo Jonas Maišelis ir po motinystės atostogų į varžybas grįžusi Gabrielė Andrašiūnienė.

Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate tris dienas vyko kovos dėl medalių sprinto ir ilgoje trasose bei estafečių varžybose.<br>Organizatorių nuotr.

Sep 28, 2021, 2:58 PM

Vilniuje, Visorių miško parke vykusiose sprinto varžybose startavo 142 orientacininkai. Moterų varžybose reikėjo įveikti apie 5,4 km trasą su 17 kontrolinių punktų. Užtikrintą pergalę iškovojo G. Andrašiūnienė. Distanciją čempionė įveikė per 21 min. 43 sek. ir artimiausias persekiotojas aplenkė daugiau nei 4 minutėmis. Antrą vietą užėmė Ramunė Arlauskienė, trečia finišavo Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė.

Dar vieną Lietuvos čempionato aukso medalį G. Andrašiūnienė iškovojo ilgoje trasoje Nemenčinėje, kur startavo 129 dalyviai. Čempionės titulą apgynusi G. Andrašiūnienė apie 27,8 km distanciją su 25 kontroliniais punktais įveikė per 1 val. 53 min. 1 sek. ir varžoves aplenkė daugiau negu 5 minutėmis. Antrą vietą iškovojo K. Mickevičiūtė-Juodišienė, trečią užėmė R. Arlauskienė.

„Sportinė forma dar nėra sugrįžusi. Dešimties balų sistemoje ją įvertinčiau maždaug šešetu. Visos viltys į kitų metų pavasarį, kai Lietuvoje vyks Europos čempionatas. Vėliau koncentracija bus pasaulio čempionatui. Dabar ruošiamės po savaitės prasidėsiančiam Europos čempionatui Portugalijoje. Bet visa koncentracija kitiems metams“, – sakė 2019 metų pasaulio čempionate bronzos medalį iškovojusi G. Andrašiūnienė.

Vyrų sprinto varžybose triumfavo Ignas Ambrasas. Apie 6,2 km distanciją su 21 kontroliniu punktu Lietuvos čempionas įveikė per 24 min. 41 sek. Antroje vietoje finišavęs J. Maišelis čempionui pralaimėjo 39 sek.

J. Maišelis pasiekė revanšą ilgoje trasoje. Apie 34,5 km trasą su 29 kontroliniais punktais J. Maišelis įveikė per 2 val. 48 sek. ir Lietuvos čempiono titulą ilgoje trasoje susigrąžino po metų pertraukos. Praėjusių metų čempionas I. Ambrazas nugalėtojui pralaimėjo 6 min. 40 sek. ir tenkinosi sidabro medaliu. Trečią vietą iškovojo ir pirmą kartą medalį asmeninėje įskaitoje laimėjo Jonas Vytautas Gvildys.

Dar vieną aukso apdovanojimą J. Maišelis nuskynė estafečių varžybose su „Perkūno“ komanda. Po 6 metų pertraukos Lietuvos čempione tapusi „Perkūno“ komanda – J. Maišelis, Aidas Žigilėjus ir Lukas Petrovas trasoje užtruko 2 val. 26 min. 2 sek. Antrą vietą užėmė „Fortūnos“ komanda, trečia finišavo „Būdakalnio“ ekipa. Sakiškių miške vykusiose estafečių varžybose startavo net 273 orientacininkai, atstovavę 62 komandoms.

Lietuvos čempionatai šalies orientacininkams buvo generalinė repeticija prieš spalio 6-10 d. Portugalijoje vyksiantį Europos čempionatą. Suaugusiųjų, jaunimo ir jaunių amžiaus grupėse vyksiančiose Europos pirmenybėse iš viso startuos 13 Lietuvos orientacininkų.