Pasaulio taurėje Danas Rapšys iškovojo auksą

Berlyne (Vokietija) prasidėjusiame pirmajame naujojo sezono FINA pasaulio plaukimo taurės etape iškart pasižymėjo geriausias mūsų šalies plaukikas Danas Rapšys. Jis vyrų 400 m laisvuoju stiliumi finale buvo nepralenkiamas.

D.Rapšys<br>LTOK/V.Dranginio nuotr.

2021-10-01 19:36, atnaujinta 2021-10-01 20:27

D. Rapšys nuotolį įveikė per 3 min. 38.19 sek. bei užtikrintai iškovojo 1-ąją vietą.

Mūsų šalies atstovas pirmavo nuo pat pirmųjų metrų ir baigė plaukimą varžovams jo nepasivijus.

Jis daugiau nei 2 sek. aplenkė artimiausią varžovą – Matthew Satesą iš Pietų Afrikos Respublikos (3 min. 40.28 sek.). Trečias finišavo olandas Lucasas Kroonas (3 min. 40.50 sek.).

Tai geriausias šio sezono pasaulio rezultatas.

Penktadienį ryte atrankoje D.Rapšys finišavo per 3 min. 44.89 sek. ir su 6-uoju rezultatu pateko į finalą.

Iš viso bus surengti keturi pasaulio taurės etapai trumpame baseine. Po Berlyno sportininkai kitą savaitę jau kovos Budapešte, spalio 21-23 dienomis – Kataro sostinėje Dohoje ir galiausiai Rusijos Kazanėje spalio 28–30 d.

Sportininkai šiose varžybose taip pat turės galimybę įvykdyti normatyvus ir gauti kvietimus metų pabaigoje gruodžio 16–21 dienomis Abu Dabyje vyksiantį pasaulio vandens sporto šakų čempionatą.