Danas Rapšys nemažina apsukų – pasaulio taurėje buvo antras, nors pirmavo prieš varžovus 3 sek. A.Šidlauskas laimėjo bronzą

Vengrijos sostinėje Budapešte ketvirtadienį startavo antrasis FINA pasaulio plaukimo taurės etapas. Per pirmąjį etapą Berlyne mūsų šalies plaukimo žvaigždė 26-erių Danas Rapšys susižėrė 3 medalius ir Budapešte siekia pakartoti šį pasiekimą. Lietuvis ketvirtadienio rytą prasimušė į 400 metrų finalą trumpame baseine ir vakare dėl apdovanojimo plaukė trečiame takelyje, o galiausiai finišą pasiekė antras.

D.Rapšys<br>K.Štreimikio nuotr.
D.Rapšys<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
D.Rapšys<br>LTOK/V.Dranginio nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

2021-10-07 19:13, atnaujinta 2021-10-07 20:35

Lietuvis finale iškovojo sidabrą, nors distancijos pusiaukelėje jis turėjo net 3.15 sek. persvarą prieš varžovus. Po to jis prarado tą persvarą ir leido vienam varžovui laimėti nuotolį.

Lietuvio rezultatas – 3 min. 38.29 sek. Pirmąją vietą iškovojo 18-metis Pietų Afrikos atstovas Matthew Sates'as, distanciją nuplaukęs per 3 min. 37.92 sek. Tai naujas jaunimo pasaulio rekordas. Trečias liko austras Felixas Auboeckas, nuo lietuvio atsilikęs 1.58 sek.

Lietuvos atstovas šiais metais rodė antrąjį rezultatą pasaulyje – 3 min. 38.19 sek.

Ryte atrankoje D.Rapšys distanciją nuplaukė per 3 min. 45.31 sek. ir bendroje įskaitoje su šiuo rezultatu buvo trečias.

Greičiau tąkart plaukė austras Felixas Auboeckas (3 min. 43.01 sek.) ir olandas Lucas Kroonas (3 min. 43.09 sek.). Lietuvis pirmajame etape Berlyne būtent šioje rungtyje iškovojo auksą.

Berlyne prieš savaitę vykusiame pirmame etape susižėrė tris apdovanojimus: panevėžietis išplėšė aukso medalį 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje, pridėjo sidabro medalį 200 m plaukimo kompleksiniu stiliumi finale ir bronzą – 200 m laisvuoju stiliumi plaukimo rungties finale.

Savo pirmąjį šio sezono apdovanojimą laimėjo ir dar vienas lietuvis – Andrius Šidlauskas. Jis vyrų 100 m plaukimo krūtine finale pradžiugino bronzos medaliu. A.Šidlauskas finišavo per 57.71 sek. ir atsiliko tik nuo olando Arno Kammingos (56.08) bei vokiečio Fabiano Schwingenschloglio (56.64).

Iš viso bus surengti keturi FINA pasaulio taurės etapai trumpame baseine. Po Berlyno ir Budapešto spalio 21-23 dienomis plaukikai varžysis Kataro sostinėje Dohoje ir galiausiai Rusijos Kazanėje spalio 28–30 d.

Sportininkai šiose varžybose taip pat turi galimybę įvykdyti normatyvus ir gauti kvietimus metų pabaigoje gruodžio 16–21 dienomis Abu Dabyje vyksiantį pasaulio vandens sporto šakų čempionatą.

„Nauja diena“: kandidatų į prezidentus debatai – ar ryškėja skirtumai?