G. Savukyno auklėtiniai rankinio Čempionų lygoje pripažino Vokietijos vicečempionų galią

„Flensburg-Handewitt“ komanda iki šios savaitės rankinio Čempionų lygoje nebuvo iškovojusi nė vienos pergalės. Tačiau užimama paskutinė vieta aiškiai neatspindėjo Vokietijos vicečempionų galimybių. Flensburgo rankininkai jėgą parodė ketvirtadienį, kai šeštojo turo rungtynėse įtikinamai nugalėjo Gintaro Savukyno treniruojamą Zaporižės „Motor“ klubą.

Zaporižės komandą treniruoja Gintaras Savukynas.<br>Facebook nuotr.

Oct 28, 2021, 11:51 PM

Flensburge viešėję Ukrainos čempionai pripažino šeimininkų pranašumą 27:34 (11:13). „Motor“ įžaidėjas Aidenas Malašinskas įmetė 4 įvarčius, tačiau į vartus įmetė tik antrajame kėlinyje, kai varžovai jau pirmavo dideliu skirtumu. Jonas Truchanovičius vis dar negali padėti Zaporižės komandai dėl traumos.

„Motor“ geriau žaidė tik rungtynių pradžioje. Svečiai kelis kartus išsiveržė į priekį vienu arba dviem įvarčiais, bet pirmaudavo neilgai, o pirmojo kėlinio viduryje iniciatyvą perėmė Flensburgo komanda. Šeimininkai įmetė keturis įvarčius paeiliui, persvėrė rezultatą 10:7 ir nuo tada visą laiką pirmavo.

Antrajame kėlinyje „Flensburg“ pranašumas buvo padidėjęs iki septynių įvarčių (24:17, 33:26).

Pirmąją pergalę Čempionų lygoje iškovojusi Flensburgo komanda šį sezoną pradėjo stebėtinai prastai. „Flensburg“ kol kas nesėkmingai žaidžia ir bundeslygoje, kurioje užima tik šeštąją vietą (9 taškai per 7 rungtynes).

Ketvirtadienį dar vieną tašką prarado Čempionų lygos nugalėtojos vardą ginanti „Barcelona“. „Mėlyni-granatiniai“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Porto“ klubu 33:33.

Žengti į pergalių kelią niekaip nepavyksta Paryžiaus PSG komandai. Prancūzijos čempionai trečiadienį išvykoje pralaimėjo „Kielce“ klubui 33:38.

Kitose šios grupės rungtynėse Bukarešto „Dinamo“ namie įveikė „Veszprém“ rankininkus 31:29.

B grupės vienvalde lydere tapo „Kielce“, per šešerias rungtynes iškovojusi 10 taškų. Lyderiams ant kulnų mina „Barcelona“ (9 taškai) ir „Veszprém“ (8 taškai). Kitas penkias komandas skiria tik du taškai. PSG ir „Porto“ sąskaitose yra po 5 taškus, „Dinamo“ ir „Motor“ – po 4, „Flensburg“ – 3.

Net penkios komandos susigrūdo A grupės lentelės viršuje. Po 9 taškus surinko „Montpellier“ ir „Kiel“, po 8 – „Szeged“, „Aalborg“ ir „Elverum“. Skopjės „Vardar“ turi 5 taškus, „Zagreb“ – 1, Bresto „Miaškov“ – 0.

Kitos Čempionų lygos rungtynės bus žaidžiamos lapkričio 17-18 dienomis. Septintajame ture į Zaporižę atvyks Vesprėmo rankininkai.

Per trumpą klubų varžybų pertrauką, pirmąją lapkričio savaitę vyks pasaulio pirmenybių atrankos pirmojo etapo varžybos. Lietuvos rinktinei, kaip ir kitoms į 2022 metų Europos pirmenybes patekusioms komandoms, žaisti pasaulio čempionato atrankos pirmajame etape nereikia.