Pasaulio sporto savaitė: išskirtiniai N. Džokovičiaus ir S. Alvarezo pasiekimai, Rusijos tenisininkių triumfas ir kubiečių pergalės bokso ringe

Serbas Novakas Džokovičius tapo visų laikų lyderiu pagal pergales teniso „Masters“ turnyruose, meksikietis Saulis Alvarezas susikabino visų bokso organizacijų čempiono diržus, „Barcelona“ futbolo klubas pristatė naują trenerį, o Rusijos tenisininkės iškovojo Billie Jean King taurę.

Saulis Alvarezas.<br> Zuma/Scanpix nuotr.
  Novakas Džokovičius.<br> Zuma/Scanpix nuotr.
 „Liverpool“.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Xavi.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Nov 8, 2021, 11:25 AM, atnaujinta Nov 8, 2021, 11:27 AM

Kubos boksininkai laimėjo daugiausiai pasaulio pirmenybių aukso medalių, „Atlanta Braves“ pirmą kartą šiame amžiuje iškovojo profesionalų beisbolo lygos čempionų žiedus, olandas Maxas Verstappenas laimėjo dar vieną „Formulės-1“ lenktynių etapą, o keturi klubai užsitikrino kelialapius į futbolo Čempionų lygos atkrintamąsias varžybas.

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 1 d. Londono „Tottenham Hotspur“ futbolo klubas nutraukė sutartį su treneriu Nuno Espirito Santo, kuris dirbo nuo 2021 m. vasaros. Jam vadovaujant „Tottenham Hotspur“ klubas Anglijos lygoje per 10 rungtynių iškovojo 15 taškų ir užėmė devintąją vietą. Lapkričio 2 d. naujuoju treneriu paskirtas italas Antonio Conte, kuris du praėjusius sezonus dirbo Milano „Inter“ ir 2021 m. tapo Italijos čempionu.

Lapkričio 2 d. Šiaurės Amerikos beisbolo Aukščiausios beisbolo lygos (MLB) čempionu tapo „Atlanta Braves“, finalo serijoje nugalėjęs „Houston Astros“ 4:2. Dešimtąjį kartą finale žaidęs „Braves“ ketvirtąjį kartą tapo MLB čempionu (praėjusius kartus – 1914, 1957 ir 1995 m.). „Astros“ penktąjį kartą žaidė finale ir vieną kartą buvo čempionas.

Lapkričio 2-3 d. Futbolo Čempionų lygoje sužaistos ketvirtojo turo rungtynės. Kelialapius į aštuntfinalį užsitikrino ketvirtąsias pergales pasiekę Miuncheno „Bayern“, Turino „Juventus“, Amsterdamo „Ajax“ ir „Liverpool“. Kitose grupėse pirmauja „Manchester City“, Madrido „Real“, „Manchester United“ ir „Salzburg“.

Lapkričio 4 d. Futbolo Europos lygoje sužaistos ketvirtojo turo rungtynės. Kelialapį į aštuntfinalį pirmasis užsitikrino „Lyon“, kuris yra vienintelis visas ketverias rungtynes laimėjęs klubas.

Lapkričio 5 d. „Barcelona“ futbolo klubas paskelbė susitaręs dėl sutarties su treneriu Xavi (Xavieru Hernandezu). Jis 17 sezonų žaidė „Barcelona“ komandoje, o futbolininko karjerą baigė „Al Sadd“ klube (Kataras) ir nuo 2019 m. buvo „Al Sadd“ treneris.

Lapkričio 5 d. Arade (Bahreinas) futbolo Azijos AFC taurės (antrojo pagal rangą žemyno turnyro) finale „Al Muharraq“ (Bahreinas) nugalėjo Karšio „Nasaf“ (Uzbekistanas) 3:0. AFC taurę „Al Muharraq“ iškovojo antrąjį kartą (pirmąjį – 2008 m.) ir yra vienintelis žemyno turnyro finale žaidęs Bahreino klubas.

Lapkričio 6 d. Las Vegase profesionalų bokso mače dėl pasaulio super vidutinio svorio čempiono vardo pagal WBA, WBC, WBO ir IBF versijas meksikietis Saulis Alvarezas nugalėjo amerikietį Calebą Plantą. 31-erių S.Alvarezas laimėjo 57-ąjį iš 60 mačų (1 pralaimėjimas, 2 lygiosios) ir tapo pirmuoju šios svorio kategorijos boksininku, iškovojusiu pasaulio čempiono diržus pagal visų keturių svarbiausių organizacijų versijas. C.Plantas patyrė pirmąjį pralaimėjimą profesionalo karjeroje (per 22 mačus).

Lapkričio 6 d. Belgrade baigėsi pasaulio bokso čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Kuba (3 aukso ir 2 bronzos). Čempionais taip pat tapo Kazachstano, JAV, Japonijos (po 2), Azerbaidžano, Prancūzijos, Rusijos ir Ukrainos (po 1) boksininkai.

Lapkričio 6 d. Prahoje moterų teniso Billie Jean King taurės (pasaulio komandų čempionato) finale Rusija nugalėjo Šveicariją 2:0. Rusijai finale atstovavo ir vienetų mačus laimėjo Darija Kasatkina ir Liudmila Samsonova. B.J.King taurę Rusija iškovojo penktąjį kartą (praėjusius kartus – 2004, 2005, 2007 ir 2008 m.). Šveicarija antrą kartą pateko į finalą, bet nė karto netapo čempione.

Lapkričio 6 d. Vokietijos futbolo lygoje Miuncheno „Bayern“ namie nugalėjo „Freiburg“ 2:1, Dortmundo „Borussia“ svečiuose pralaimėjo „Leipzig“ 1:2. Po 11 turų pirmauja „Bayern“ (28 taškai), Dortmundo „Borussia“ (24), „Freiburg“ (22), „Wolfsburg“ (19), „Leipzig“ ir Lėverkuzeno „Bayer“ (po 18).

Lapkričio 7 d. Anglijos futbolo lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė „Liverpool“, svečiuose nusileidęs Londono „West Ham United“ 2:3. Lyderis Londono „Chelsea“ namie sužaidė lygiosiomis su „Burnley“ 1:1, Mančesterio derbyje „Manchester City“ svečiuose nugalėjo „Manchester United“ 2:0. Po 11 turų pirmauja „Chelsea“ (26 taškai), „Manchester City“, „West Ham United“ (po 23), „Liverpool“ (22), Londono „Arsenal“ (20), „Manchester United“ ir „Brighton“ (po 17).

Lapkričio 7 d. Italijos futbolo lygoje Milano derbyje „Milan“ ir „Inter“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Taškus prarado ir kitas lyderis „Napoli“, namie sužaidęs lygiosiomis su „Verona“ 1:1. Turino „Juventus“ namie nugalėjo Florencijos „Fiorentina“ 1:0. Po 12 turų pirmauja „Napoli“, „Milan“ (po 32 taškus), „Inter“ (25), Bergamo „Atalanta“ (22), Romos „Lazio“ (21) ir „Roma“ (19).

Lapkričio 7 d. Ispanijos futbolo lygoje čempiono vardą ginantis Madrido „Atletico“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su „Valencia“ 3:3. Ketvirtose iš eilės rungtynėse taškus prarado „Barcelona“, svečiuose sužaidusi lygiosiomis su Vigo „Celta“ 3:3. Po 13 turų pirmauja San Sebastiano „Real Sociedad“ (28 taškai), Madrido „Real“, „Sevilla“ (po 27, žaidė po 12 rungt.), „Atletico“ (23, žaidė 12 rungt.), Sevilijos „Real Betis“ (21) ir Madrido „Rayo Vallecano“ (20).

Lapkričio 7 d. Nyderlandų futbolo lygoje čempiono vardą ginantis Amsterdamo „Ajax“ namie sužaidė lygiosiomis su Deventerio „Go Ahead Eagles“ 0:0. „Eindhoven“ svečiuose nugalėjo Sitardo „Fortuna“ 4:1, Roterdamo „Feyenoord“ namie – Alkmaro AZ 1:0. Po 12 turų pirmauja „Ajax“, „Eindhoven“ (po 27 taškus), „Feyenoord“ (25, žaidė 11 rungt.) ir „Utrecht“ (23).

Lapkričio 7 d. Mechike „Formulės-1“ čempionato Meksikos etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“), antrąją vietą užėmė britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), trečiąją – meksikietis Sergio Perezas („Red Bull-Honda“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja M.Verstappenas (312,5 tšk.), čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (293,5) ir suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“; 185). Iki sezono pabaigos liko keturi etapai.

Lapkričio 7 d. Portimane (Portugalija) motociklų lenktynių Didžiojo prizo Algarvės etapo nugalėtoju tapo italas Francesco Bagnaia („Ducati“), antrąją vietą užėmė ispanas Joanas Miras („Suzuki“), trečiąją – australas Jackas Milleris („Ducati“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja sezono nugalėtojo vardą užsitikrinęs prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“, 267 taškai), F.Bagnaia (227) ir J.Miras (195). Iki sezono pabaigos liko vienas etapas.

Lapkričio 7 d. Niujorko maratono nugalėtojais tapo Albertas Koriras ir Tokijo olimpinių žaidynių čempionė Peres Jepchirchir iš Kenijos.

Lapkričio 7 d. Kazanėje baigėsi Europos plaukimo trumpame baseine čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (11 aukso, 5 sidabro ir 8 bronzos). Komandų įskaitoje pirmąją vietą užėmė Italija, antrąją – Rusija, trečiąją – Nyderlandai.

Lapkričio 7 d. Paryžiaus „Masters“ teniso turnyro finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo rusą Danijilą Medvedevą 4:6, 6:3, 6:3. Pirmoji pasaulio raketė 34-erių N.Džokovičius šeštąjį kartą tapo Paryžiaus „Masters“ čempionu, iškovojo 37-ąjį „ATP 1000“ turnyrų titulą ir pagal šį skaičių aplenkė ispaną Rafaelį Nadalį (36).

Lapkričio 7 d. Rygoje šachmatų FIDE didžiojo turnyro nugalėtoju tapo prancūzas Alireza Firouzja, antrąją vietą užėmė amerikietis Fabiano Caruana. Jie iškovojo kelialapius į į kandidatų turnyrą, kurio nugalėtojas gaus teisę žaisti dėl pasaulio čempiono vardo. Moterų didžiojo turnyro nugalėtoja tapo kinė Lei Tingjie. Ji iškovojo kelialapį į kandidačių turnyrą, kurio nugalėtoja gaus teisę žaisti dėl pasaulio čempionės vardo su titulą ginsiančia kine Ju Wenjun.