Prieš didžiausią dviračių sporto renginį šalyje 80 tonų sveriančią įrangą montuos beveik 400 inžinierių

Lapkričio 27 d. Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) dviračių treko Čempionų lygos varžybų antrasis etapas Panevėžio „Cido“ arenoje padovanos neįtikėtiną greičio ir specialiųjų efektų šou. Aukščiausio lygmens sporto renginyje iššūkių nestinga ne tik Lietuvos atstovams Simonai Krupeckaitei, Olivijai Baleišytei bei Vasilijui Lendeliui, bet ir Lietuvos organizacinio komiteto nariams, kuriems patikėta įgyvendinti techniškai sudėtingo renginio koncepciją.

 Dviračių treko varžyboms reikalinga sudėtinga įranga.<br> Organizatorių nuotr.
 Dviračių treko varžyboms reikalinga sudėtinga įranga.<br> Organizatorių nuotr.
 Dviračių treko varžyboms reikalinga sudėtinga įranga.<br> Organizatorių nuotr.
 Dviračių treko varžyboms reikalinga sudėtinga įranga.<br> Organizatorių nuotr.
 Dviračių treko varžyboms reikalinga sudėtinga įranga.<br> Organizatorių nuotr.
 Dviračių treko varžyboms reikalinga sudėtinga įranga.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Ieva Gasparovičiūtė

Nov 24, 2021, 11:18 AM

Organizatoriai, kad tai bus didžiausias ir daugiausia pastangų pareikalavęs renginys „Cido“ arenos istorijoje.

Į Aukštaitijos sostinę susirinks 72 geriausi pasaulio dviračių treko atletai, o nuo savaitės pradžios „Cido“ arenoje pluša didžiulis renginio personalas, susidedantis iš „Eurosport events“, UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybų tarptautinio ir Lietuvos komandų narių. Iš viso arenoje prie įspūdingo penkių etapų renginio įgyvendinimo jau prisideda 200 Lietuvos specialistų ir 150 techninio personalo narių iš užsienio. Dar tiek pat laukiama sportininkų ir juos lydinčių asmenų.

„Paruošiamieji darbai ir kruopštus detalių derinimas prasidėjo jau vasarą. Kadangi tai nėra įprastas treko renginys, o sporto šventė su specialiaisiais vaizdo, garso efektais, pasiruošimo būta intensyvaus. Paskutinę savaitę tempas dar padidėjo, turime priimti atvykstančius svečius, tačiau galutiniai darbai vyksta sklandžiai ir nebejojame, kad „Cido“ arenos lankytojai bus sužavėti reginiu. Panevėžyje nieko panašaus tiek iš sportinės pusės, tiek iš šou dalies nėra buvę. Tai didžiulė atsakomybė mūsų komandai“, – pasakojo Lietuvos organizacinio komiteto vadovas Tomas Inčikas, kuris su komanda lankėsi Maljorkoje ir stebėjo, kaip vyksta pasiruošimas pirmajam etapui.

Inžinieriai vežami iš Vilniaus ir Kauno

Antrasis prestižinių varžybų etapas išsiskirs ir sudėtinga technine dalimi, kuriai įgyvendinti reikia gausaus personalo būrio. „Cido“ arenos darbuotojams į pagalbą telkiami profesionalai iš kitų miestų. Prie renginio įgyvendinimo dirba renginių organizatoriaus „SEVEN Live“ inžinieriai, kurie prisidėjo prie tokių renginių kaip „Eurobasket 2011“, „FIFA Futsal World Cup 2021“, 2012 m. Europos dviračių treko čempionato, „Cirque du soleil“, grupės „Metallica“ pasirodymų.

„Renginio apimtis – didžiulė, to „Cido“ arenoje dar neteko įgyvendinti. Teko kviestis pagalbos iš Vilniaus, Kauno, nes Panevėžyje jau neužtenka specialistų. Kalbant apie techninę pusę, Panevėžio arena nėra to mačiusi, nors teko priimti ne vieną svarbų tarptautinį renginį“, – pasakojo už techninį įgyvendinimą atsakingas Lietuvos organizacinio komiteto narys Kastytis Šliužas.

Ne mažiau įspūdingai nei kelių šimtų darbuotojų komanda atrodo ir naudojamos įrangos mastai. Trekas jau juosiamas 285 m ilgio LED ekranų juosta, kurioje žiūrovai galės stebėti naujausią statistiką, dviratininkų rezultatus, prie arenos lubų montuojami du didžiuliai ekranai, o „Eurosport Events“ į kiekvieną miestą, kur bus rengiamas varžybų etapas, atskraidina po 50 tonų garso ir šviesų įrangos, kuri supakuota į 700 skrydžio dėžių. Taip pat naudojami moderniausi 26 vaizdo projektoriai, vien virš treko centro kabės 13 tonų įrangos.

„Prie atsivežtos technikos dar papildomas 27 tonas įrangos kabinsime į lubas. Iš viso viskam sujungti bus panaudota net 11 km elektros kabelių, o tarptautinė komanda atsiveža dar 30 km kabelių. Papildomai naudosime 17 ryškiausios kokybės projektorių, pastatysime du didžiulius papildomus elektros generatorius „Eurosport“ televizijai“, – įspūdingus skaičius vardijo K. Šliužas.

Iššūkis – išlaikyti tam tikrą temperatūrą

Mažai kas žino, kad velodromuose, kuriuose vykdomos dviračių treko varžybos, turi būti palaikoma aukšta temperatūra. Tai reikalinga dėl treko dangos būklės palaikymo ir geriausiems sportiniams rezultatams pasiekti. Temperatūra velodromuose svyruoja nuo 25 iki 28 laipsnių šilumos. Šiltas oras yra lengvesnis ir taip dviratininkams sumažina aerodinaminį pasipriešinimą, o aukštesnėje temperatūroje jų raumenys gali išgauti daugiau jėgos.

„Daug kas stebisi, kad velodromuose dažniausiai būna labai karšta. „Cido“ arena daugiafunkcė, daug didesnė nei įprasti velodromai, tačiau pasitelkę inžinierius darome viską, kad arenoje būtų kuo tinkamesnė oro temperatūra ir oro drėgmė. Taip pat negali būti ir per karšta, nes tai kenks sportiniams rezultatams“, – kalbėjo K. Šliužas.

UCI dviračių treko Čempionų lygos antrojo etapo kovos Panevėžio „Cido“ arenoje prasidės lapkričio 27 d.

Pirmasis lenktynių etapas vyko Maljorkoje, po kurio sprinto kategorijoje S. Krupeckaitė su 9 taškais yra 11-oje vietoje, V. Lendelis su 13 taškų yra aštuntas, o O. Baleišytė bendroje ištvermės kategorijoje su 28 taškais yra itin aukštoje 3-ioje vietoje. Iš viso 72 pasaulio, olimpiniai čempionai penkiuose varžybų etapuose varžosi dėl įspūdingo pusės milijono eurų prizinio fondo. Po Panevėžio UCI dviračių treko Čempionų lygos kovos kelsis į Londoną, o nugalėtojai paaiškės Tel Avive.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.