Lietuvos sporto savaitė: A lygos finišas, skirtingi rinktinių rezultatai ir dviračių sporto sambūris Panevėžyje

Vilniaus „Žalgiris“ apgynė Lietuvos futbolo čempiono vardą, vyrų krepšinio rinktinė laimėjo pirmąsias pasaulio čempionato atrankos rungtynes, moterų futbolo rinktinė pasaulio čempionato atrankoje iškovojo pirmąjį tašką, vyrų akmenslydžio rinktinė iškrito į žemesnę Europos čempionato pakopą, Vytautas Strolia jau pirmosiose sezono lenktynėse iškovojo pirmuosius biatlono pasaulio taurės taškus, o Panevėžyje įvyko dviračių treko Čempionų lygos etapas.

Lietuvos krepšininkai įveikė Bulgariją.<br>G.Šiupario nuotr.
Vilniaus<br>V.Skaraičio nuotr.
Kauniečiai krito Katalonijoje.<br>Zalgiris.lt nuotr.
Mindaugas Budzinauskas
Akmenslydžio rinktinė.<br>K.Docenkos nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Nov 29, 2021, 9:36 AM, atnaujinta Nov 29, 2021, 10:13 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 23-24 d. „Kaunas“ moterų tinklinio Europos Iššūkio taurės aštuntfinalyje išvykoje pralaimėjo Bursos „Nilufer“ 1:3 ir 0:3. Klubams susitarus abejos rungtynės vyko Turkijoje.

Lapkričio 24 d. Vilniaus „Žalgiris“ nukeltose futbolo A lygos rungtynėse namie nugalėjo „Panevėžį“ 2:0 ir užsitikrino Lietuvos čempiono vardą.

Lapkričio 25 d. Lietuvos moterų akmenslydžio rinktinė Europos čempionato B pakopos turnyre Lilehameryje (Norvegija) užėmė penktąją vietą. Lietuvės laimėjo 6 iš 9 mačų ir surinko tiek pat taškų, kiek pagrindiniame etape ketvirtąją vietą užėmusi Latvija, bet nepateko į pusfinalį, nes pralaimėjo latvėms tarpusavio mačą. Kelialapius į A pakopą iškovojo Norvegija ir Latvija.

Lapkričio 26 d. Lietuvos vyrų akmenslydžio rinktinė Europos čempionato B pakopos turnyre Lilehameryje užėmė priešpaskutinę 15-ąją vietą ir iškrito į C pakopą. Lietuviai grupės varžybose laimėjo 1 iš 7 mačų (nugalėjo tik Latviją 8:4), o lemiamame mače dėl išlikimo pralaimėjo Slovėnijai 8:10.

Lapkričio 26 d. Mirė onkologine liga sirgęs buvęs krepšininkas Mindaugas Budzinauskas (48).

Lapkričio 26 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmosiose pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Klaipėdoje nugalėjo Bulgariją 89:69 (O.Olisevičius 20, G.Masiulis ir L.Birutis po 10). Rinktinei pirmą kartą vadovavo Kazys Maksvytis.

Lapkričio 26 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Puloje sužaidė lygiosiomis su Kroatija 0:0. Lietuvės per 4 rungtynes iškovojo 1 tašką ir atrankos grupėje užima ketvirtąją vietą. Pirmauja per 5 rungtynes 15 taškų iškovojusi Šveicarija.

Lapkričio 26 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse išvykoje pralaimėjo „Barcelona“ 73:96 (T.Websteris 13, M.Blaževičius 10/ R.Jokubaitis 15). „Žalgiris“ per 12 rungtynių iškovojo 2 pergales ir užima paskutinę 18-ąją vietą. Pirmauja „Barcelona“ ir Madrido „Real“ (po 10 pergalių).

Lapkričio 27 d. Panevėžyje įvyko dviračių treko Čempionų lygos antrasis etapas. Simona Krupeckaitė užėmė šeštąją vietą sprinto ir septintąją vietą keirino lenktynėse, Vasilijus Lendelis – šeštąją vietą keirino ir septintąją vietą sprinto lenktynėse, Olivija Baleišytė – septintąją vietą iškritimo ir devintąją vietą skrečo lenktynėse. O.Baleišytė ištvermės rungčių moterų bendrojoje įskaitoje užima penktąją vietą (pirmauja britė Katie Atchibald), V.Lendelis sprinto rungčių vyrų bendrojoje įskaitoje – šeštąją vietą (pirmauja olandas Harrie Lavreysenas), S.Krupeckaitė sprinto rungčių moterų bendrojoje įskaitoje – dešimtąją vietą (pirmauja vokietė Emma Hinze).

Lapkričio 27 d. Sočyje dailiojo čiuožimo ISU Didžiojo prizo serijos turnyre (šeštajame iš septynių etapų) Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius ledo šokių varžybose užėmė septintąją vietą (nugalėjo rusai Viktorija Sinicina ir Nikita Kacalapovas). ISU sezono reitinge A.Reed ir S.Ambrulevičius užima 19-ąją vietą.

Lapkričio 27 d. Estersunde (Švedija) biatlono pasaulio taurės pirmojo etapo vyrų asmeninėse lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 18-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 44-ąją vietą, Tomas Kaukėnas – 84-ąją vietą, Linas Banys – 93-iąją vietą (startavo 114 sportininkų, nugalėjo norvegas Sturla Holmas Lagreidas). Moterų asmeninėse lenktynėse Gabrielė Leščinskaitė užėmė 56-ąją vietą, Natalija Kočergina – 95-ąją vietą (startavo 114 sportininkų, nugalėjo čekė Marketa Davidova).

Lapkričio 28 d. Estersunde biatlono pasaulio taurės pirmojo etapo vyrų sprinto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 39-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 50-ąją, Tomas Kaukėnas – 72-ąją, Linas Banys – 100-ąją (startavo 117 sportininkų, nugalėjo švedas Sebastianas Samulessonas). Moterų sprinto lenktynėse Gabrielė Leščinskaitė užėmė 51-ąją vietą, Natalija Kočergina – 73-iąją vietą (startavo 113 sportininkių, nugalėjo švedė Hanna Oberg). Po pirmojo etapo vienintelis taškus iškovojęs lietuvis V.Strolia bendrojoje įskaitoje užima 33-iąją vietą.

Lapkričio 28 d. Baigėsi Lietuvos futbolo A lygos pirmenybės. Aukso medalius laimėjo Vilniaus „Žalgiris“ (79 taškai per 36 rungt.), sidabro – Marijampolės „Sūduva“ (70), bronzos – Kauno „Žalgiris“ (63). Vilniaus „Žalgiris“ iškovojo kelialapį į Čempionų lygos atranką, „Sūduva“, Kauno „Žalgiris“ ir ketvirtąją vietą užėmęs „Panevėžys“ (60) – į Europos konferencijos lygos atranką. Vilniaus „Žalgiris“ šalies čempionu tapo devintąjį kartą (praėjusius kartus – 1991, 1992, 1999, 2013, 2014, 2015, 2016 ir 2020 m.). Dvi paskutines vietas užėmė ir į žemesnę lygą iškrito Kėdainių „Nevėžis“ (10 taškų) ir Alytaus „Dainava“ (35). Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo 17 įvarčių įmušęs prancūzas Hugo Videmont‘as (Vilniaus „Žalgiris“).