Pasaulio sporto savaitė: Ispanijos teniso nesėkmė, titulą apgynęs „Palmeiras“ ir kuriozas Portugalijos lygoje

San Paulo „Palmeiras“ apgynė stipriausio Pietų Amerikos futbolo klubo vardą, Portugalijos futbolo lygos rungtynės buvo nutrauktos Lisabonos „Belenenses“ komandai pritrūkus žaidėjų, Škotijos rinktinės tapo Europos vyrų ir moterų akmenslydžio čempionėmis, slidininkai ir biatlonininkai pradėjo pasaulio taurės sezoną, o čempionės vardą gynusi Ispanijos teniso rinktinė pasitraukė iš kovos dėl Daviso taurės.

San Paulo „Palmeiras“ apgynė stipriausio Pietų Amerikos futbolo klubo vardą.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Nov 29, 2021, 11:26 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 23-24 d. Futbolo Čempionų lygos grupių varžybose įvyko penktojo turo rungtynės. Penktąsias pergales pasiekė Miuncheno „Bayern“ (išvykoje nugalėjo Kijevo „Dynamo“ 2:1), „Liverpool“ (namie nugalėjo „Porto“ 2:0) ir Amsterdamo „Ajax“ (išvykoje nugalėjo Stambulo „Beşiktaş“ 2:1). Pirmąjį pralaimėjimą patyrė Turino „Juventus“, išvykoje nusileidęs Londono „Chelsea“ 0:4. Kelialapius į aštuntfinalį užsitikrino „Manchester City“, Paryžiaus PSG (A grupė), „Liverpool“ (B grupė), „Ajax“, Lisabonos „Sporting“ (C grupė), Madrido „Real“, Milano „Inter“ (D grupė), „Bayern“ (E grupė), „Manchester United“ (F grupė), „Chelsea“ ir „Juventus“ (H grupė).

Lapkričio 25 d. Futbolo Europos lygos grupių varžybose įvyko penktojo turo rungtynės. Po jų pirmąsias vietas grupėse ir kelialapius į aštuntfinalį užsitikrino „Lyon“, „Monaco“, Lėverkuzeno „Bayer“ ir Londono „West Ham United“.

Lapkričio 26 d. Dubajuje prasidėjo mačas dėl pasaulio šachmatų čempiono vardo tarp nugalėtojo vardą ginančio norvego Magnuso Carlseno ir pretendento ruso Jano Nepomniaščij. Po trijų partijų rezultatas lygus 1,5:1,5.

Lapkričio 26 d. Rukoje (Suomija) prasidėjo slidinėjimo pasaulio taurės sezonas. Po pirmųjų trijų etapų bendrosios įskaitos lyderiais tapo rusas Aleksandras Bolšunovas ir švedė Frida Karlsson.

Lapkričio 27 d. Niujorke profesionalų bokso mače dėl lengvo svorio pasaulio čempiono vardo pagal WBA, WBO ir IBF versijas australas George‘as Kambososas nugalėjo amerikietį Teofimo Lopezą. 28-erių G.Kambososas per profesionalo karjerą laimėjo visus 20 mačų.

Lapkričio 27 d. Montevidėjuje futbolo „Libertadores“ taurės finale San Paulo „Palmeiras“ nugalėjo Rio de Žaneiro „Flamengo“ 2:1 (po pratęsimo). „Palmeiras“ trečiąjį kartą iškovojo „Libertadores“ taurę (du praėjusius – 1999 ir 2020 m.). Ketvirtą kartą finale žaidė du Brazilijos klubai.

Lapkričio 27 d. Portugalijos futbolo lygos rungtynės tarp Lisabonos „Belenenses“ ir Lisabonos „Benfica“ buvo nutrauktos 48-ąją min., „Benfica“ pirmaujant 7:0, nes aikštėje liko tik šeši „Belenenses“ žaidėjai. 17 futbolininkų užsikrėtus koronavirusu, „Belenenses“ komandoje rungtynes pradėjo devyni žaidėjai, o trys iš jų per rungtynes patyrė traumas. „Belenenses“ po 12 turų užima priešpaskutinę 17-ąją vietą (8 taškai). Pirmauja „Porto“, Lisabonos „Sporting“ (po 32), „Benfica“ (31), „Estoril“ ir „Portimonense“ (po 20).

Lapkričio 27 d. Vokietijos futbolo lygoje trečiąjį iš eilės pralaimėjimą patyrė „Freiburg“, svečiuose nusileidęs „Bochum“ 1:2. Po 13 turų pirmauja Miuncheno „Bayern“ (31 taškas), Dortmundo „Borussia“ (30), Lėverkuzeno „Bayer“ (24) ir „Freiburg“ (22).

Lapkričio 27 d. Lilehameryje Europos akmenslydžio čempionato vyrų turnyro finale Škotija nugalėjo Švediją 8:5, moterų turnyro finale Škotija nugalėjo Švediją 7:4. Bronzos medalius laimėjo Italijos vyrai ir Vokietijos moterys. Škotijos vyrai Europos čempionais tapo 14-ąjį kartą, moterys – 4-ąjį kartą (per 46 turnyrus).

Lapkričio 27 d. Kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etape Leik Luise (Kanada) greitojo nusileidimo varžybas laimėjo austras Matthiasas Mayeris. Kiti du etapai, turėję vykti savaitgalį, atšaukti dėl blogo oro. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pirmauja šveicaras Marco Odermattas.

Lapkričio 27-28 d. Estersunde (Švedija) įvyko biatlono pasaulio taurės pirmasis etapas. Asmenines lenktynes laimėjo čekė Marketa Davidova ir norvegas Sturla Holmas Lagreidas, sprinto lenktynes – švedai Hanna Oberg ir Sebastianas Samuelssonas. Moterų bendrojoje įskaitoje pirmauja M.Davidova, vyrų – norvegas Johannesas Thingnesas Bo ir prancūzas Simonas Desthieux.

Lapkričio 27-28 d. Rukoje (Suomija) šuolių su slidėmis pasaulio taurės etapų nugalėtojais tapo japonas Ryoyu Kobayašis ir slovėnas Anže Lanišekas. Bendrojoje įskaitoje po 4 etapų pirmauja vokietis Karlas Geigeris.

Lapkričio 28 d. Kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etape Kilingtone (Vermontas, JAV) slalomo varžybas laimėjo amerikietė Mikaela Shiffrin. Ji tapo bendrosios įskaitos lydere.

Lapkričio 28 d. Vyrų teniso Daviso taurės nugalėtojos vardą gynusi Ispanijos rinktinė Madride pralaimėjo grupės etapo mačą Rusijai 1:2 ir nepateko į atkrintamąsias varžybas. Grupių nugalėtojomis tapo Rusija, Kazachstanas, Didžioji Britanija, Kroatija, Italija ir Vokietija. Į ketvirtfinalį pateko dvi geriausios antrąją vietą užėmusios komandos Švedija ir Serbija.

Lapkričio 28 d. Anglijos futbolo lyga dėl blogo oro nukėlė rungtynes tarp „Burnley“ ir Londono „Tottenham Hotspur“. Lyderis Londono „Chelsea“ namie sužaidė lygiosiomis su „Manchester United“ 1:1, „Manchester City“ namie nugalėjo Londono „West Ham United“ 2:1. Po 13 turų pirmauja „Chelsea“ (30 taškų), „Manchester City“ (29), „Liverpool“ (28), „West Ham United“, Londono „Arsenal“ (po 23) ir „Wolverhampton Wanderers“ (20).

Lapkričio 28 d. Italijos futbolo lygoje trečiose iš eilės rungtynėse taškus prarado „Milan“, namie pralaimėjęs „Sassuolo“ 1:3. Turino „Juventus“ namie pralaimėjo Bergamo „Atalanta“ 0:1. Vienvaldžiu lyderiu vėl tapo „Napoli“, namie nugalėjęs Romos „Lazio“ 4:0. Po 14 turų pirmauja „Napoli“ (35 taškai), „Milan“ (32), Milano „Inter“ (31), „Atalanta“ (28) ir „Roma“ (25).

Lapkričio 28 d. Ispanijos futbolo lygos lyderis Madrido „Real“ namie nugalėjo „Sevilla“ 2:1. Po 15 turų pirmauja Madrido „Real“ (33 taškai, žaidė 14 rungt.), Madrido „Atletico“ (29, žaidė 14 rungt.), San Sebastiano „Real Sociedad“ (29), „Sevilla“ (28, žaidė 14 rungt.) ir Sevilijos „Real Betis“ (27).

Lapkričio 28 d. Nyderlandų futbolo lygoje taškus prarado du iš trijų lyderių. Roterdamo „Feyenoord“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su Arnhemo „Twente“ 0:0, „Eindhoven“ – su „Heerenveen“ 1:1. Po 14 turų pirmauja Amsterdamo „Ajax“ (33 taškai), „Eindhoven“ (31), „Feyenoord“ (29, žaidė 13 rungt.) ir „Utrecht“ (26).