Lietuvos sporto savaitė: elite įsitvirtinęs V. Lendelis, krepšinio pergalės ir V. Strolios taškai

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergalingai pabaigė pirmąjį pasaulio pirmenybių atrankos langą, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai papildė pergalių sąskaitą Eurolygoje, Vasilijus Lendelis ir Simona Krupeckaitė tapo dviračių treko Čempionų lygos etapo prizininkais, o V.Lendelis užėmė trečiąją vietą galutinėje sezono įskaitoje, Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas gerino karjeros rekordus NBA pirmenybėse, Vytautas Strolia vėl iškovojo taškus biatlono pasaulio taurės etape.

Lietuvos krepšinio rinktinė įveikė Čekiją<br>G.Šiupario nuotr.
Vytautą Strolia<br>Christian Manzoni/IBU nuotr.
V.Lendelis.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
S.Krupeckaitė<br>„Swpix.com“ nuotr.
LKL dvikova: „Žalgiris“ prieš „Lietkabelį“<br>G.Bitvinsko nuotr.
D.Sabonis<br>Reuters/Scanpix nuotr.
J.Valančiūnas.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Dec 6, 2021, 10:03 AM

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 29 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Opavoje nugalėjo Čekiją 74:66 (M.Kuzminskas 13, M.Echodas 12, E.Žukauskas 11). Lietuviai per dvejas rungtynes iškovojo dvi pergales ir grupėje dalijasi pirmąją vietą su Bosnija ir Hercegovina. Čekija ir Bulgarija nelaimėjo nė karto. Kitos atrankos rungtynės bus žaidžiamos 2022 m. vasario mėn.

Lapkričio 29 d. Domantas Sabonis („Indiana Pacers“) per Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynes pelnė 16 taškų, atkovojo 25 kamuolius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Jis pasiekė karjeros atkovotų kamuolių rekordą ir pirmą trigubą dviženklį šį sezoną, bet „Pacers“ išvykoje pralaimėjo „Minnesota Timberwolves“ 98:100.

Lapkričio 29 d. Jonas Valančiūnas („New Orleans Pelicans“) per Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynes pelnė 39 taškus ir pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą, o „Pelicans“ išvykoje nugalėjo „Los Angeles Clippers“ 123:104.

Lapkričio 30 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Vilniuje pralaimėjo Šveicarijai 0:7. Lietuvės per 5 rungtynes iškovojo 1 tašką ir grupėje užima priešpaskutinę penktąją vietą. Paskutinė yra nė taško neturinti Moldova, pirmauja Šveicarija (18 taškų per 6 rungt.) ir Italija (15 taškų). Kitos rungtynės bus žaidžiamos 2022 m. balandį.

Gruodžio 1 d. Geriausiu krepšinio Čempionų lygos lapkričio mėnesio žaidėju išrinktas Vilniaus „Ryto“ vidurio puolėjas Ivanas Buva. Jis lapkritį per 2 rungtynes įmetė 39 taškus, o „Rytas“ iškovojo 1 pergalę.

Gruodžio 2 d. Geriausiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lapkričio mėnesio žaidėju išrinktas „Šiaulių“ vidurio puolėjas Giedrius Staniulis. Jis lapkritį pelnydavo 19,3 taško ir atkovodavo 8,3 kamuolio, o „Šiauliai“ laimėjo 2 iš 3 rungtynių.

Gruodžio 2 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo Vitorijos „Baskonia“ 72:68 (L.Lekavičius 13, M.Kalnietis ir J.Nebo po 10). „Žalgiris“ laimėjo 3 iš 13 rungtynių ir dalijasi paskutinę vietą su Atėnų „Panathinaikos“. „Baskonia“ yra viena iš dviejų komandų, turinčių 4 pergales.

Gruodžio 2 d. Estersunde (Švedija) biatlono pasaulio taurės vyrų sprinto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 17-ąją vietą, Linas Banys – 61-ąją, Tomas Kaukėnas – 64-ąją, Karolis Dombrovskis – 86-ąją (startavo 115 sportininkų, nugalėjo švedas Sebastianas Samuelssonas). Moterų sprinto lenktynėse Gabrielė Leščinskaitė užėmė 51-ąją vietą, Natalija Kočergina – 92-ąją (startavo 114 sportininkų, nugalėjo austrė Lisa Theresa Hauser).

Gruodžio 3 d. Londone dviračių treko Čempionų lygos trečiajame etape Vasilijus Lendelis užėmė antrąją vietą keirino ir trečiąją vietą sprinto varžybose, Simona Krupeckaitė – trečiąją vietą keirino ir 10-ąją vietą sprinto varžybose, Olivija Baleišytė – penktąją vietą iškritimo aštuntąją vietą skrečo varžybose.

Gruodžio 3 d. Baltijos moterų krepšinio lygoje iki tol nepralaimėjusių komandų rungtynėse Vilniaus „Kibirkštis“ namie nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ 70:67. Turnyre pirmauja „Kibirkštis“ (8 pergalės ir 0 pralaimėjimų), Rygos TTT (7 ir 0), „Neptūnas“ (7 ir 1) ir „Liepaja“ (5 ir 3).

Gruodžio 4 d. Londone dviračių treko Čempionų lygos ketvirtajame etape Simona Krupeckaitė užėmė penktąją vietą sprinto ir 11-ąją vietą keirino varžybose, Vasilijus Lendelis – 10-ąją vietą sprinto ir 14-ąją vietą keirino varžybose, Olivija Baleišytė – 10-ąją vietą iškritimo ir 11-ąją vietą skrečo varžybose. Paskutinis etapas, turėjęs vykti gruodžio 11 d. Tel Avive buvo atšauktas dėl pandemijos. Galutinėje Čempionų lygos vyrų sprinto rungčių įskaitoje V.Lendelis užėmė trečiąją vietą (nugalėjo olandas Harrie Lavreysenas), moterų sprinto rungčių įskaitoje S.Krupeckaitė – septintąją vietą (nugalėjo vokietė Emma Hinze), moterų ištvermės rungčių įskaitoje O.Baleišytė – septintąją vietą (nugalėjo britė Katie Archibald).

Gruodžio 4 d. Estersunde biatlono pasaulio taurės vyrų estafetės lenktynėse Lietuvos rinktinė užėmė 14-ąją vietą (startavo 27 komandos, nugalėjo Norvegija). Moterų persekiojimo lenktynėse Gabrielė Leščinskaitė užėmė 52-ąją vietą (nugalėjo norvegė Marte Olsbu Roiseland).

Gruodžio 4 d. Baltijos vyrų tinklinio lygoje Gargždų „Amber“ išvykoje nugalėjo vieną iš lyderių Talino „TalTech“ 3:2. Po 8 rungtynių pirmauja Tartu „Bigbank“ (24 tšk.), „TalTech“ (19), Talino „Selver“ (18) ir „Amber“ (11).

Gruodžio 4 d. „Energy Standard“ komanda, kuriai atstovavo Simonas Bilis, tapo Tarptautinės plaukimo lygos (ISL) nugalėtoja. S.Bilis per baigiamąjį etapą Eindhovene plaukė dviejose estafetėse. Lietuvos plaukikai nė viename etape nepateko tarp asmeninių rungčių prizininkų. Asmeniniame reitinge S.Bilis užėmė 338-ąją vietą, „LA Current“ komandai atstovavusi Kotryna Teterevkova – 189-ąją vietą.

Gruodžio 4 d. Aidenas Malašinskas (Zaporižės „Motor“) išrinktas į rankinio Čempionų lygos geriausių savaitės žaidėjų septynetą. Gruodžio 1 d. „Motor“ namie nugalėjo „Flensburg-Handewitt“ 31:22, o A.Malašinskas įmetė 9 įvarčius. „Motor“ per 9 rungtynes iškovojo 8 taškus ir grupėje užima penktąją vietą.

Gruodžio 4 d. Lietuvos moterų rankinio lygos lyderių rungtynėse Vilniaus „Tauras“ išvykoje nugalėjo Kauno „Žalgirį“ 23:22. Po 6 turų pirmauja „Tauras“ (11 tšk.), Vilniaus „Eglė“ (9), „Žalgiris“ ir čempionės vardą ginanti „Garliava“ (po 8).

Gruodžio 5 d. Estersunde biatlono pasaulio taurės vyrų persekiojimo lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 25-ąją vietą (nugalėjo norvegas Vetle Christiansenas). Vienintelis pasaulio taurės taškus iškovojęs lietuvis V.Strolia bendrojoje įskaitoje užima 21-ąją vietą (pirmauja V.Christiansenas).

Gruodžio 5 d. Vilniuje vykusiame trijų komandų moterų ledo ritulio turnyre Lietuvos rinktinė užėmė pirmąją vietą. Lietuvės nugalėjo Ukrainą 5:4 (po pratęsimo) ir Estiją 4:0. Antrąją vietą užėmė Estija, trečiąją – Ukraina.

Gruodžio 5 d. Baigėsi Lietuvos salės futbolo A lygos pirmasis ratas (neskaičiuojant dvejų nukeltų rungtynių). Po 9 turų pirmauja čempiono vardą ginantis Kauno „Žalgiris“ (24 tšk., žaidė 8 rungt.), „Panevėžys“ (22), Jonavos „Vikingai“ (18) ir Naujosios Akmenės „Saulės kraštas“ (15).

Gruodžio 5 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 84:70. Turnyre pirmauja „Žalgiris“, Vilniaus „Rytas“ (po 10 pergalių ir 1 pralaimėjimą), Utenos „Juventus“ (8 ir 3), „Šiauliai“ (7 ir 4) ir „Lietkabelis“ (7 ir 5).