Pasaulio sporto savaitė: Lionelis Messi, Kinijos boikotas ir intriga „Formulės-1“ varžybose

Argentinietis Lionelis Messi gavo dar vieną geriausio pasaulio futbolininko apdovanojimą, WTA atšaukė visus Kinijoje numatytus moterų teniso turnyrus, Rusijos vyrų teniso rinktinė iškovojo Daviso taurę, Anglijos ir Italijos futbolo lygose pasikeitė lyderiai, o „Formulės-1“ čempionate prieš paskutinį etapą du lyderiai turi vienodai taškų.

Lionelis Messi ir vėl laimėjo „Ausinį kamuolį“.<br>Imago/Scanpix nuotr.
Lionelis Messi ir vėl laimėjo „Ausinį kamuolį“.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Lewisas Hamiltonas<br>Reuters/Scanpix.com nuotr.
„Liverpool“ yra vienas iš Anglijos čempionato lyderių.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

2021-12-06 11:06

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 29 d. Paryžiuje apdovanoti „France Football“ geriausių pasaulio futbolininkų rinkimų laureatai. Geriausiu 2021 m. pasaulio futbolininku išrinktas ir pagrindiniu prizu „Aukso kamuoliu“ („Ballon d‘Or“) septintąjį kartą apdovanotas argentinietis Lionelis Messi („Barcelona“, Paryžiaus PSG), antrąją vietą užėmė lenkas Robertas Lewandowski (Miuncheno „Bayern“), trečiąją – italas Jorginho (Londono „Chelsea“). Geriausia futbolininke išrinkta ispanė Alexia Putellas („Barcelona“), geriausiu jaunu futbolininku – ispanas Pedri („Barcelona“), geriausiu vartininku – italas Gianluigi Donnarumma („Milan“, Paryžiaus PSG), geriausiu klubu – Londono „Chelsea“, daugiausiai įvarčių įmušusiam futbolininkui skirtą prizu gavo R.Lewandowski (59 įvarčiai).

Lapkričio 29 d. Tarptautinė universitetų sporto federacija (FISU) paskelbė, kad Šveicarijos vyriausybei sustiprinus pandeminius ribojimus, neįvyks 2021 metų Liucernos žiemos universiada. Ji turėjo vykti 2021 m. sausio mėn., bet dėl pandemijos buvo nukelta į gruodžio 11-21 d.

Lapkričio 29 d. Hiustone baigėsi pasaulio stalo teniso čempionatas. Vyrų turnyro nugalėtoju tapo kinas Fanis Zhendong‘as, moterų – kinė Wang Manyu (abu – pirmą kartą). Kinai taip pat laimėjo moterų dvejetų ir mišrių dvejetų varžybas, o vyrų dvejetų aukso medalius iškovojo švedai Mattiasas Falckas ir Kristianas Karlssonas.

Gruodžio 1 d. Prancūzijos futbolo lygos lyderis Paryžiaus PSG namie sužaidė lygiosiomis su „Nice“ 0:0.

Gruodžio 1 d. Italijos futbolo lygos lyderis „Napoli“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su „Sassuolo“ 2:2. „Sassuolo“ per du turus atėmė taškus iš abiejų pirmaujančių komandų „Milan“ ir „Napoli“.

Gruodžio 1 d. Pasaulio lengvosios atletikos federacijos („World Athletics“) apklausoje geriausiais 2021 metų pasaulio lengvaatlečiais išrinkti 400 m barjerinio bėgimo varžybose dalyvaujantis norvegas Karstenas Warholmas ir jamaikietė sprinterė Elaine Thompson-Herah.

Gruodžio 1 d. Moterų teniso asociacija (WTA) paskelbė atšaukianti visus Kinijoje numatytus turnyrus, nes „yra susirūpinusi dėl kinės tenisininkės Peng Shuai likimo.

Gruodžio 1 d. Ispanijoje prasidėjo pasaulio moterų rankinio čempionatas. Jame pirmą kartą dalyvauja 32 komandos, čempionės vardą gina Nyderlandai. Atidarymo rungtynėse Ispanija nugalėjo Argentiną 29:13.

Gruodžio 3 d. Portugalijos futbolo lygos favoritų rungtynėse čempiono vardą ginantis Lisabonos „Sporting“ išvykoje nugalėjo Lisabonos „Benfica“ 3:1. Po 13 turų pirmauja „Porto“, Lisabonos „Sporting“ (po 35 taškus), „Benfica“ (31) ir Bragos „Sporting“ (25).

Gruodžio 3-5 d. Leik Luise (Kanada) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės varžybose tris iš eilės etapus, kuriuose buvo varžomasi greitojo nusileidimo ir super milžino rungtyse, laimėjo italė Sofia Goggia. Pasaulio taurės bendrosios įskaitos lydere liko amerikietė Mikaela Shiffrin. Biver Krike (Koloradas, JAV) du tų pačių rungčių etapus laimėjo norvegas Aleksanderis Aamodtas Kilde, vieną – bendrosios įskaitos lyderis šveicaras Marco Odermattas.

Gruodžio 4 d. Baigėsi pirmasis dviračių treko Čempionų lygos sezonas. Paskutinis penktasis etapas, turėjęs vykti gruodžio 11 d. Tel Avive buvo atšauktas dėl pandemijos. Galutinėje sprinto rungčių įskaitoje nugalėjo vokietė Emma Hinze ir olandas Harrie Lavreysenas, ištvermės rungčių įskaitoje – britė Katie Archibald ir amerikietis Gavinas Hooveris.

Gruodžio 4 d. Anglijos futbolo lygoje pasikeitė lyderis. Pirmavęs Londono „Chelsea“ išvykoje pralaimėjo Londono „West Ham United“ 2:3. Jį aplenkė „Liverpool“ (išvykoje nugalėjo „Wolverhampton Wanderers“ 1:0) ir čempiono vardą ginantis „Manchester City“ (išvykoje nugalėjo „Watford“ 3:1). Po 15 turų pirmauja „Manchester City“ (35 taškai), „Liverpool“ (34), „Chelsea“ (33), „West Ham United“ (27), Londono „Tottenham Hotspur“ (25, žaidė 14 rungt.) ir „Manchester United“ (24).

Gruodžio 4 d. Italijos futbolo lygoje pasikeitė lyderis. Pirmavęs „Napoli“ namie pralaimėjo Bergamo „Atalanta“ 2:3. Jį aplenkė „Milan“ (namie nugalėjo „Salernitana“ 2:0) ir čempiono vardą ginantis Milano „Inter“ (išvykoje nugalėjo „Roma“ 3:0). Po 16 turų pirmauja „Milan“ (38 taškai), „Inter“ (37), „Napoli“ (36), „Atalanta“ (34), Turino „Juventus“ ir Florencijos „Fiorentina“ (po 27).

Gruodžio 4 d. Ispanijos futbolo čempiono vardą ginantis Madrido „Atletico“ namie pralaimėjo „Mallorca“ 1:2, daugkartinė čempionė „Barcelona“ namie pralaimėjo Sevilijos „Real Betis“ 0:1, lyderis Madrido „Real“ išvykoje nugalėjo San Sebastiano „Real Sociedad“ 2:0. Po 16 turų pirmauja Madrido „Real“ (39 taškai), „Sevilla“ (31, žaidė 15 rungt.), „Real Betis“ (30), „Atletico“ (29, žaidė 15 rungt.), „Real Sociedad“ (29) ir Madrido „Rayo Vallecano“ (27).

Gruodžio 4 d. Vokietijos futbolo lygos lyderių rungtynėse Miuncheno „Bayern“ svečiuose nugalėjo Dortmundo „Borussia“ 3:2. Trečiąjį iš eilės pralaimėjimą patyrė vicečempionas „Leipzig“, išvykoje nusileidęs Berlyno „Union“ 1:2. Po 14 turų pirmauja „Bayern“ (34 taškai), Dortmundo „Borussia“ (30), Lėverkuzeno „Bayer“ (27), „Freiburg“ (25), „Hoffenheim“ ir „Union“ (po 23). „Leipzig“ užima 11-ąją vietą (18 tšk.).

Gruodžio 4 d. Prancūzijos futbolo lygoje antrame iš eilės ture taškus prarado lyderis Paryžiaus PSG, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Lens“ 1:1. Po 17 turų pirmauja PSG (42 taškai), „Rennes“ (31), „Marseille“ (29, žaidė 16 rungt.), „Nice“ ir „Lens“ (po 27). Gruodžio 5 d. Dubajuje mače dėl pasaulio šachmatų čempiono vardo po 8 partijų norvegas Magnusas Carlsenas pirmauja prieš rusą Janą Nepomniaščij 5:3 (žaidžiama iki 7,5 taško).

Gruodžio 5 d. Balyje (Indonezija) badmintono pasaulio turo baigiamojo turnyro nugalėtojais tapo danas Viktoras Axelsenas (antrą kartą) ir korėjietė An Se-young (pirmą kartą).

Gruodžio 5 d. Džidoje „Formulės-1“ čempionato Saudo Arabijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“), trečiąją – suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“). Po 21 etapo bendrojoje įskaitoje pirmauja po 369,5 taško surinkę M.Verstappenas ir L.Hamiltonas. Paskutinis 22-asis etapas vyks gruodžio 12 d. Abu Dabyje.

Gruodžio 5 d. Madride vyrų teniso Daviso taurės finale Rusija nugalėjo Kroatiją 2:0. Rusijai atstovavo Danijilas Medvedevas ir Andrejus Rubliovas. Daviso taurę Rusija laimėjo trečiąjį kartą (praėjusius kartus – 2002 ir 2006 m.). Pusfinalyje Rusija nugalėjo Vokietiją 2:1, Kroatija – Serbiją 2:1.

Gruodžio 5 d. Estersunde (Švedija) baigėsi biatlono pasaulio taurės antrasis etapas. Po jo bendrosios įskaitos lyderiais tapo norvegas Vetle Christiansenas ir austrė Lisa Theresa Hauser.

Gruodžio 5 d. Visloje (Lenkija) šuolių su slidėmis pasaulio taurės etapo nugalėtoju tapo austras Janas Horlis (pirmą kartą karjeroje). Bendrosios įskaitos lyderiu liko vokietis Karlas Geigeris.

Gruodžio 5 d. Po Lilehameryje vykusio slidinėjimo pasaulio taurės etapo bendrosios įskaitos lyderiais tapo po vienerias iš dvejų lenktynių laimėję norvegas Johannesas Hosflotas Klabo ir švedė Frida Karlsson.