Lietuvos sporto savaitė: V. Andrulytės bronza, V. Strolios karjeros rekordas ir nauji treneriai

Buriuotoja Viktorija Andrulytė iškovojo pasaulio pirmenybių bronzos medalį, biatlonininkas Vytautas Strolia pasiekė geriausią karjeros rezultatą pasaulio taurės etapuose, rekordinis žiūrovų skaičius nepadėjo Kauno „Žalgirio“ krepšininkams laimėti Eurolygos rungtynių, Panevėžio „Lietkabelis“ šventė pergalę krepšinio Europos taurės mače, krepšininkas Arnoldas Kulboka debiutavo NBA pirmenybėse, Donatas Rumšas pirmą kartą teisėjavo futbolo Čempionų lygos rungtynėse, o Lietuvos krepšinio bei futbolo klubai keitė trenerius.

V.Andrulytė.
A.Kulboka.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Vytautas Strolia<br>Christian Manzoni/IBU nuotr.
V.Andrulytė.<br>LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

2021-12-13 11:23, atnaujinta 2021-12-13 14:58

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 6 d. Viktorija Andrulytė pasaulio buriavimo „Laser Radial“ klasės čempionate Al Musanahe (Omanas) iškovojo bronzos medalį. Čempione tapo belgė Emma Plasschaert.

Gruodžio 6 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse, kuriose Alytaus „Dzūkija“ išvykoje pralaimėjo Kėdainių „Nevėžiui“ 78:83, „Dzūkijos“ žaidėjas Mindaugas Lukauskis pelnė 33 taškus ir pasiekė LKL sezono rezultatyvumo rekordą.

Gruodžio 7 d. Futbolo teisėjas Donatas Rumšas pirmą kartą teisėjavo per Čempionų lygos rungtynes. Jis dirbo Kijeve vykusiame mače, kuriame Donecko „Šachtar“ ir Tiraspolio „Sheriff“ sužaidė lygiosiomis 1:1.

Gruodžio 8 d. Panevėžio „Lietkabelis“ krepšinio Europos taurės rungtynėse namie nugalėjo Badalonos „Joventut“ 87:77 (P.Kalaitzakis 16, V.Lipkevičius 14, N.Radičevičius 12). „Lietkabelis“ laimėjo 3 iš 6 rungtynių ir grupėje dalijasi penktąją vietą.

Gruodžio 8 d. „Prienų“ krepšinio klubas paskelbė, kad vyriausiojo trenerio pareigas laikinai eis Vidas Ginevičius, o nuo sezono pradžios komandą treniravęs Marius Leonavičius dirbs trenerio padėjėju. LKL pirmenybėse „Prienai“ vadovaujant M.Leonavičiui pralaimėjo visas 10 rungtynių.

Gruodžio 9 ir 11 d. Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) lyderių rungtynėse „Gargždai“ namie nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ 66:55. Kitame ture „Gargždai“ išvykoje pralaimėjo „Telšiams“ 46:86. Po 20 turų pirmauja „Gargždai“ (16 pergalių ir 4 pralaimėjimai), „Sūduva“ (15 ir 3), „Telšiai“ (15 ir 4) ir Kauno „Žalgiris-2“ (14 ir 6).

Gruodžio 10 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo Maskvos CSKA 51:73 (J.Nebo 11, T.Cavanaugh ir A.Milaknis po 9). Rungtynes stebėjo 12345 žiūrovai (daugiausiai šį sezoną). „Žalgiris“ laimėjo 3 iš 14 rungtynių ir užima paskutinę 18-ąją vietą.

Gruodžio 10 d. Hochfilcene (Austrija) biatlono pasaulio taurės etapo vyrų sprinto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė aukščiausią karjeroje 12-ąją vietą. Kiti trys lietuviai vyrų sprinto lenktynėse ir abi lietuvės moterų sprinto lenktynėse nepateko tarp 60 geriausiųjų (nugalėjo vokietis Johannesas Kuhnas ir baltarusė Hana Sola).

Gruodžio 10 d. Lietuvos salės futbolo A lygos lyderių rungtynėse Kauno „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo „Panevėžį“ 5:4. Po 10 turų pirmauja „Žalgiris“ (27 taškai, žaidė 9 rungt.), „Panevėžys“ (22) ir Jonavos „Vikingai“ (21).

Gruodžio 10 d. Arnoldas Kulboka („Charlotte Hornets“) debiutavo Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybėse. Jis per rungtynes, kuriose „Hornets“ nugalėjo „Sacramento Kings“ 124:123, žaidė 3 min. ir taškų nepelnė.

Gruodžio 11 d. „Panevėžio“ futbolo klubas pasirašė sutartį su buvusiu Lietuvos rinktinės treneriu Valdu Urbonu.

Gruodžio 11 d. Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius dailiojo čiuožimo turnyre „Golden Spin of Zagreb“ („ISU Challenger“ serija) užėmė antrąją vietą ledo šokių varžybose (nugalėjo amerikiečiai Kaitlin Hawayek ir Jeanas-Lucas Bakeris).

Gruodžio 11 d. Hochfilcene biatlono pasaulio taurės etapo vyrų persekiojimo lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 33-iąją vietą (nugalėjo prancūzas Quentinas Fillonas-Maillet). Vienintelis šį sezoną taškus iškovojęs lietuvis V.Strolia pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje po trijų etapų užima 24-ąją vietą (pirmauja švedas Sebastianas Samuelssonas).

Gruodžio 11 d. Baltijos moterų tinklinio lygos lyderių rungtynėse „Kaunas“ išvykoje nugalėjo „Tartu Ülikool“ 3:0. Turnyre pirmauja „Tartu Ülikool“ (29 taškai per 13 rungt.) ir „Kaunas“ (27/11). Jonavos „Aušrinė“ užima ketvirtąją vietą (22/11), Alytaus „Prekyba“ – dešimtąją (6/9).

Gruodžio 11 d. Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio klubas nutraukė sutartį su treneriu Tomu Gaidamavičiumi, kuris šias pareigas ėjo nuo 2020 m. vasario mėn. Laikinuoju treneriu paskirtas „Neptūno“ trenerio padėjėju dirbęs latvis Sandis Buškevicas.

Gruodžio 11-12 d. Izero slėnyje (Savoja, Prancūzija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etape Andrejus Drukarovas slalomo milžino varžybose nebaigė pirmojo nusileidimo (nugalėjo šveicaras Marco Odermattas), slalomo varžybose nedalyvavo (nugalėjo prancūzas Clement‘as Noelis).

Gruodžio 11-12 d. Davose (Šveicarija) slidinėjimo pasaulio taurės etape sprinto lenktynių atrankoje Modestas Vaičiulis užėmė 88-ąją vietą, Tautvydas Strolia – 99-ąją vietą (finale nugalėjo norvegas Johannesas Hosflotas Klabo). 15 km lenktynėse T.Strolia užėmė 100-ąją vietą (nugalėjo norvegas Simenas Hegstadas Krugeris). Lietuvos slidininkai pirmą kartą šį sezoną dalyvavo pasaulio taurės etape.

Gruodžio 12 d. Tadas Babelis su izraeliečiu Danieliu Cukiermanu tapo Antalijoje vykusio teniso turnyro („ITF Tour“) dvejetų varžybų nugalėtojais. Jie finale įveikė turkus Berką Ilkelį ir Mertą Ozdemirą. 24-erių T.Babelis iškovojo trečiąjį dvejetų titulą karjeroje (du praėjusius – 2018 m.).

Gruodžio 12 d. Baltijos vyrų rankinio lygos rungtynėse čempiono vardą ginantis Klaipėdos „Dragūnas“ namie pralaimėjo Alytaus „Varsai“ 20:30 ir nutraukė penkių pergalių seriją. Turnyre pirmauja dvi Estijos komandos „Viljandi“ (22 taškai per 12 rungt.) ir Pylvos „Serviti“ (18/11). Vilniaus „Šviesa“ užima trečiąją vietą (17/12), „Dragūnas“ – ketvirtąją (16/12), „Vilnius“ – šeštąją (14/11), Kauno „Granitas“ – septintąją (14/12), „Varsa“ – devintąją (8/12).

Gruodžio 12 d. Hochfilcene biatlono pasaulio taurės etapo vyrų estafetės lenktynėse Lietuvos rinktinė užėmė 21-ąją vietą (nugalėjo Norvegija). Pasaulio taurės vyrų Tautų taurės įskaitoje Lietuva užima 15-ąją vietą (pirmauja Norvegija), vyrų estafetės įskaitoje – 18-ąją vietą.

Gruodžio 12 d. Taškente pasaulio sunkiosios atletikos čempionate svorio kategorijos iki 81 kg varžybose Vincentas Skirka užėmė 21-ąją vietą. V.Skirka startavo pirmasis iš penkių į čempionatą išvykusių lietuvių.

Gruodžio 12 d. Edas Butvilas su jordaniečiu Abedallahu Shelbayhu tapo Planteišene (Florida, JAV) vykusio „Orange Bowl“ teniso turnyro (jaunių A kategorija) 18-mečių dvejetų varžybų nugalėtojais. Jie finale įveikė amerikiečius Nicholasą Goldsicką ir Ethaną Quinną 6:2, 6:4.