Tailando bokso tėvynėje vykusiame pasaulio čempionate lietuviai iškovojo sidabrą ir bronzą

Geriausi planetos muaitai (Tailando bokso) kovotojai išsidalijo medalius pasaulio čempionate Tailando sostinėje Bankoke. Tailando bokso tėvynėje varžėsi daugiau negu 1300 kovotojų iš 95 valstybių. Įvairiose amžiaus grupėse kovojo ir šeši Lietuvos atstovai. Dviem iš jų pavyko iškovoti medalius.

Tailande lietuviai iškovojo du medalius.<br> Lietuvos muaitai federacijos nuotr.
Danielis Antropikas.<br> Lietuvos muaitai federacijos nuotr.
 Mia Bazytė.<br> Lietuvos muaitai federacijos nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Dec 14, 2021, 11:33 AM

Pasaulio jaunimo (iki 23 metų) čempionato bronzą laimėjo Danielis Antropikas.

Svorio kategorijos iki 71 kg pirmame rate D. Antropikas be kovos atiteko pergalė prieš Malaizijos atstovą Mohammadą Mokhtarą. Ketvirtfinalyje Lietuvos atstovas vos per 37 sekundes nukovė Animishą Dighė iš Jungtinių Arabų Emyratų.

Patekęs į pusfinalį D. Antropikas užsitikrino bronzos medalį. Pusfinalyje Žydrūno Jasiūno auklėtinis pirmame raunde turėjo pripažinti ukrainiečio Oleksandro Jefimenkos pranašumą.

Pasaulio čempionato sidabro medalį į Lietuvą parvežė Mia Bazytė. Mergaičių (iki 13 metų) svorio kategorijoje iki 46 kg M. Bazytė burtų keliu pateko į finalą. Kovoje dėl aukso lietuvė teisėjų sprendimu taškais 27:30 pralaimėjo rusei Anastasijai Tichonovai.

Prieš dvejus metus vykusiame pasaulio čempionate, Andrejaus Zemitano treniruojama M. Bazytė taip pat laimėjo sidabro apdovanojimą.

Per žingsnį nuo medalio liko Mindaugas Narauskas, kovojęs vyrų elito svorio kategorijoje iki 71 kg. Pirma M. Narausko kova su Malaizijos atstovu Hanu Wongu truko vos 30 sekundžių. Lietuvio smūgių krušos neatlaikiusiam varžovui kovos neleido tęsti gydytojai. Ketvirtfinalyje M. Narauskas susitiko su prancūzu Jimmy Vienot ir pralaimėjo pasaulio čempionu tapusiam varžovui taškais 27:30.

Moterų elito varžybose svorio kategorijoje iki 60 kg Greta Giedraitytė pirmoje kovoje antrame raunde turėjo pripažinti iki finalo nukeliavusios turkės Kubros Kocakus pranašumą.

Pakartoti praėjusio pasaulio čempionato pasiekimo nepavyko 2019 m. pasaulio jaunimo vicečempionui Matui Pultaražinskui. Jaunimo (iki 23 metų) svorio kategorijoje iki 67 kg pirmoje kovoje lietuvis po atkaklios kovos taškais 28:29 pralaimėjo estui Allanui Volosatyhui.

Europos čempionato prizininkė Jurgita Slugevičiūtė jaunimo (iki 23 metų) varžybų svorio kategorijoje iki 57 kg taškais 27:30 pralaimėjo Kolumbijos atstovei Karen Tatianai Zuletai.

Pasaulio čempionate teisėjavo lietuvis Robertas Šiuška.

Tailando bokso, kuriame galima smūgiuoti rankomis, kojomis, alkūnėmis ir keliais, pasaulio čempionatai organizuojami nuo 1993 metų.

Tailande gimusio kovos meno ištakos siekia daugiau nei tūkstantį metų ir turi šimtametes tradicijas, kuriose persipina sportas, filosofija ir kultūra.

Pastaraisiais metais muaitai yra viena sparčiausiai populiarėjančių kovinių sporto šakų pasaulyje ir yra įtraukta į 2023 m. Krokuvoje vyksiančių Europos žaidynių programą.