Danijos ir Ispanijos rankininkės – jau arti medalių: pateko į pasaulio pirmenybių pusfinalį

Pasaulio moterų rankinio pirmenybių medalius išsidalins europietės. Tai paaiškėjo po pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių, kuriose pralaimėjo Brazilijos rinktinė – vienintelė į atkrintamąsias varžybas patekusi kito žemyno komanda.

Danijos rinktinė pateko į pusfinalį.<br> Imago/Scanpix nuotr.

Dec 15, 2021, 12:24 AM

Antradienį Katalonijos mieste Granolerse buvo sužaistos dvejos pasaulio pirmenybių ketvirtfinalio rungtynės. Jose Danija nugalėjo Braziliją 30:25 (14:13), Ispanija – Vokietiją 26:21 (14:10).

Pusfinalyje Danija susitiks su Prancūzija arba Švedija, Ispanija – su Norvegija arba Rusija. Kitos dvejos ketvirtfinalio rungtynės vyks trečiadienį.

Danijos rinktinė į pasaulio pirmenybių pusfinalį pateko aštuntąjį kartą, bet didžiausius laimėjimus pasiekė senokai. Praėjusio amžiaus paskutiniame dešimtmetyje danės iškovojo visų trijų spalvų apdovanojimus (1993 m. – sidabro, 1995 m. – bronzos, 1997 m. – aukso), o šiame amžiuje medalius laimėjo tik vieną kartą (bronzą – 2013 m.).

Ispanės pusfinalyje iki šiol žaidė tik tris kartus, tačiau jų laimėjimai šviežesni. Ispanijos rankininkės 2011 metais laimėjo bronzą, o per praėjusias pirmenybes 2019 metais – sidabrą.

Antradienį Danijos ir Ispanijos rankininkės nepaliko jokių abejonių, kad yra stipresnės negu jų ketvirtfinalio varžovės.

Danių ir brazilių rungtynės ilgai vyko vienodu ritmu. Danijos rankininkės įgydavo vieno, dviejų arba trijų įvarčių persvarą, o brazilės mažindavo atsilikimą arba lygindavo rezultatą (paskutinį kartą – antrojo kėlinio pradžioje 16:16). Vis dėlto antrojo kėlinio viduryje danės pradėjo tolti ir paskutinės minutės nebuvo įtemptos.

Jei brazilės pirmavo trumpai ir tik kartą (2:1), tai vokietės rungtynių pradžioje privertė šeimininkių sirgalius krūptelėti. Vokietijos rinktinė mačą pradėjo 4:0, o pirmojo kėlinio viduryje pirmavo 7:3. Tačiau pirmojo kėlinio antroje pusėje aikštėje šeimininkavo Ispanijos komanda, kuri ne tik persvėrė rezultatą, bet ir prieš pertrauką pati įgijo keturių įvarčių pranašumą 14:10. Visą antrąjį kėlinį skirtumas svyravo apie keturis įvarčius.

Ketvirtfinalis

Danija – Brazilija 30:25 (14:13). Nolsoe 6, Petersen 5, Hansen 4, Jensen 4 / Cardoso 10, Rodrigues 4. 1220 žr.

Ispanija – Vokietija 26:21 (14:10). Campos 7, Arcos 4/ Maidhof 6, Schmelzer 4.