Po dvejų metų „Auksinė žuvelė“ Rūta Meilutytė vėl soste – įspūdingu stiliumi tapo Lietuvos čempione

Klaipėdoje ketvirtadienį prasidėjusiame Lietuvos plaukimo čempionate trumpajame (25 m ilgio) baseine įvyko su sportu prieš dvejus metus atsisveikinusios Rūtos Meilutytės sugrįžimas. Ir ne bet koks – 2012 metų olimpinė čempionė iškart be rimtesnės konkurencijos nusiskynė aukso medalį. 24-erių olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė pasirodė savo pagrindinėje – 100 m plaukimo krūtine – rungtyje ir finale distanciją nuplaukė per 1 min. 05.23 sek.

R. Meilutytė po dvejų metų petraukos grįžo į plaukimo varžybas.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Dec 16, 2021, 6:35 PM, atnaujinta Dec 16, 2021, 9:25 PM

Be to, ketvirtadienį R.Meilutytė džiaugėsi ir sidabro medaliu 50 metrų peteliškės rungtyje.

Tai buvo pirmasis garsios plaukikės pasirodymas varžybose po pasitraukimo iš didžiojo sporto ir diskvalifikacijos už antidopingo taisyklių nesilaikymo.

Garsioji lietuvė 100 metrų krūtine finale iškart išsiveržė į priekį, po pirmųjų 50 metrų rodė rezultatą 30,50 sek, o finišavo lekndama varžoves dviem korpusais.

Kauno plaukimo mokyklai atstovaujanti R.Meilutytė atrankoje ketvirtadienį ryte varžoves lenkė taip pat keliomis sekundėmis – parodė geriausią rezultatą 1 min. 7.53 sek.  Tad finale Rūta plaukė net dviem sekundėmis greičiau.

Antrąją vietą čempionate iškovojo Agnė Šeleikaitė – 1 min. 08.23 sek., o trečią – Karilė Ališauskaitė – 1 min. 10.23 sek,

R.Meilutytei šios rungties šalies bei pasaulio rekordą pasiekė per 2013 metų varžybas Rusijos sostinėje Maskvoje – jis yra 1 min. 2.36 sek. Tiesa, 2014-siais ir 2016 metais šį rekordą pakartojo jamaikietė Alia Atkinson.

R.Meilutytė ketvirtadienį dalyvavo ir 50 m plaukimo peteliške atrankoje ir finale. Ji distanciją įveikė per 27.12 sek. ir su antruoju rezultatu pateko į finalą.

Ten lietuvė liko antra - ją aplenkė Estijos atstovė Alina Vedehhova - 26.53 sek., o lietuvės rezultatas - 26.69 sek. Trečią vietą užėmė Radvilė Kerševičiūtė (27.93).

Šioje rungtyje R.Meilutytei irgi priklauso Lietuvos rekordas, pasiektas 2014 m. – 26.62 sek.

Garsioji „auksinė žuvelė“ iš viso yra įtraukta į 50 ir 100 metrų krūtine plaukimo distancijų, 50 metrų laisvuoju stiliumi bei 50 metrų plaukimo peteliške varžybų starto protokolus.

„Pati nusprendžiau save išbandyti čempionate, niekas nevertė grįžti, – po rytinių kvalifikacinių varžybų kalbėjo R.Meilutytė. – Ar tai sprendimas sugrįžti? Tokio sprendimo nebuvo, man visada buvo ir yra smagu plaukti, labiau norėjau pasižiūrėti, ar noriu dalyvauti, ar smagu būti varžybose. Apie tai, kad tęsiu karjerą, dar negalvoju.“

2019 metais R. Meilutytė buvo diskvalifikuota dvejiems metams dėl antidopingo taisyklių pažeidimo – kaunietė neteisingai pildė duomenis apie savo buvimo vietą. Bausmės laikas baigėsi šių metų liepos 21 dieną.

Dar prieš paskiriant diskvalifikaciją plaukikė netikėtai 2019-ųjų gegužę pranešė, jog baigia sportininkės karjerą ir nuo to laiko vengė viešumos. Tiesa, ji vienu metu buvo net Kauno mero Visvaldo Matijošaičio padėjėja, bet pasitraukė dėl kylančio skandalo – pareigose buvo įrašyta, kad jas gali eiti aukštąjį išsilavinimą turintis žmogus.

R. Meilutytė būdama vos 15 metų 2012-aisiais Londono olimpinėse žaidynėse laimėjo olimpinį auksą 100 m krūtine nuotolyje. Ji tapo jauniausia šios distancijos olimpine čempione ir pirmąja Nepriklausomos Lietuvos plaukike, iškovojusia olimpinį medalį.

Pasaulio čempione Rūta tapo šešiolikos – 2013 metų pasaulio plaukimo čempionate, kur moterų 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje distanciją įveikė per 1 min. 4,35 sek. ir pasiekė pasaulio rekordą.

Būdama septyniolikos, Rūta tapo pirmąja ir vienintele plaukike istorijoje, bent kartą laimėjusia tuo metu visus įmanomus svarbiausius tarptautinius jaunimo ir suaugusiųjų plaukimo čempionatus.