Įvertino buriuotojų pergales: 2021-ųjų geriausiai išrinkti V. Andrulytė ir J. Bernotas

Labiausiai buriavimui šiemet nusipelniusiems sportininkams vienuolikoje kategorijų išdalyti apdovanojimai. Geriausių buriuotojų titulas atiteko kauniečiams Viktorijai Andrulytei ir Juozui Bernotui.

Viktorija Andrulytė laimėjo pasaulio čempionato bronzą.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
J.Bernotas Tokijo olimpinėse žaidynėse užėmė 15-ąją vietą. <br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
V.Andrulytė olimpiadoje buvo 25-a.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Dec 19, 2021, 10:53 AM

Abu sportininkai vasarą startavo Tokijo olimpinėse žaidynėse ir jose pasirodė garbingai.

V.Andrulytė pasirodymą žaidynėse baigė galingai finišavusi paskutiniame etape, kuriame užėmė trečiąją vietą moterų „Laser Radial“ klasės varžybose, tačiau to neužteko, kad sportininkė kovotų dėl medalių.

Tai buvo aukščiausias kaunietės pasiekimas olimpiadoje.

V.Andrulytė galutinėje įskaitoje užėmė 25-ąją vietą, o į finalinį plaukimą dėl medalių pateko tik 10 sportininkių. Iš viso dalyvavo 44 buriuotojos.

Metų pabaigoje V.Andrulytė iškovojo savo skambiausią pergalę, kai laimėjo pasaulio čempionato bronzą Omane.

Paskutiniame savo plaukime žaidynėse geriausia ipasirodė ir J.Bernotas. „RS:X“ klasės burlente lenktyniaujantis kaunietis finišavo penktas ir galutinėje įskaitoje užėmė 15-ąją vietą.

„Šie metai, nepaisant vis dar sudėtingų pandeminių aplinkybių, buriuotojams buvo dosnūs. Tai tik dar kartą įrodo, kad net sunkiausiose situacijose buriuotojai nepasiduoda, parodo tvirtą charakterį ir kovoja“,– džiaugėsi Lietuvos buriuotojų sąjungos (LBS) prezidentas Raimundas Daubaras.

Pasak jo, šie metai tikrai buvo įspūdingi: du olimpiečiai startavo Tokijo olimpinėse žaidynėse, pirmą kartą istorijoje Lietuvoje vyko pasaulio buriavimo čempionatas Nidoje, pirmą kartą Lietuvos įgula startavo „The Ocean Race“ varžybose aplink Europą, kurių prologas buvo uostamiestyje.

„Tikiuosi, šie dosnūs metai bus tik pradžia tų įvykių ir iniciatyvų, kurias buriuotojų bendruomenė padovanos Lietuvai ir ateinančiais metais“, – vylėsi R.Daubaras.