Europos pirmenybėse Kipre – trys Lietuvos jaunųjų sambo kovotojų medaliai

Limasolyje (Kipras) gruodžio 18-19 dienomis vyko Europos sambo kadetų pirmenybės. Lietuvos sportininkai jame iškovojo du sidabro ir vieną bronzos apdovanojimą.

Lietuvos sambo sportininkai iškovojo tris medalius.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Eimantas Tukačiauskas

Dec 20, 2021, 11:36 AM, atnaujinta Dec 20, 2021, 11:40 AM

Sidabro medalius pelnė šiaulietė Laura Linkutė svorio kategorijoje virš 72 kg (treneris Stanislovas Kulikauskas) ir vilnietė Varvara Kuchar svorio kategorijoje iki 59 kg (treneriai Svetlana Vetrova, Svajūnas Polikevičius ir Eimantas Tukačiauskas).

Bronzinį apdovanojimą iškovojo vilnietis Simas Polikevičius svorio kategorijoje iki 58 kg (Treneriai S. Vetrova, S. Polikevičius ir E. Tukačiauskas).

Be asmeninių medalių, Lietuvos merginų rinktinė liko tik per žingsnį nuo taurės komandinėje įskaitoje, kur užėmė 4 vietą. Pirmą vietą iškovojo Rusija, antrą – Ukraina, trečią – Bulgarijos sportininkės.

Pirmąjį čempionato medalį šeštadienį mūsų šaliai iškovojo Laura Linkutė (sv. kat. virš 72 kg). Ji pusfinalyje įveikė ukrainietę Ivanną Juzenovič ir tik finale nusileido Rusijos sportininkei Aleksandrai Riabčenko.

L.Linkutei tai dar vienas medalis jos kolekcijoje. Ji šiemet jau tapo Europos sambo jaunių čempione ir pasaulio sambo jaunių bronzos medalininke.

Sekmadienį Europos sambo čempionate puikiai debiutavo du vilniečiai V. Kuchar ir S. Polikevičius. Tarp merginų svorio kategorijoje iki 59 kg V. Kuchar aštuntfinalyje aiškia persvara įveikė Nyderlandų atstovę Janiek Scholten, ketvirtfinalyje rezultatu 3-0 ukrainietę Darią Kobą, pusfinalyje taip pat rezultatu 3-0 rumunę Anamaria Suciu.

Tik finale V.Kuchar nusileido pasaulio jaunių čempionato prizininkei Dariai Baranenkovai iš Rusijos ir užėmė antrąją vietą.

Kitas Europos sambo kadetų čempionato debiutantas S. Polikevičius svorio kategorijoje iki 58 kg pusfinalyje nežymiai nusileido gruzinui Tengizui Kchidašviliui, o mažajame finale skausmingu veiksmu įveikė graiką Georgią Oikonomakį ir iškovojo bronzą Lietuvai.

Čempionate taip pat Lietuvai atstovavo Dovilė Gotto, Marta Navickaitė, Andrėja Serapinaitė, Orestas Ziminas, Julius Vaišvila, Jegoras Čiupanovas, Naglis Gutauskas, Danila Zacharovas.