Pasaulio sporto savaitė: Norvegijos rankininkių triumfas, „Bayern“ spurtas prieš žiemos pertrauką ir su trenksmu grįžtantis COVID-19

Norvegijos moterų rankinio rinktinė susigrąžino pasaulio čempionės vardą, Korėjos sportininkai iškovojo daugiausiai medalių pasaulio sunkiosios atletikos pirmenybėse, Alžyro futbolo rinktinė tapo pirmąja Arabų šalių čempione, Miuncheno „Bayern“ futbolininkai geriausiai baigė Vokietijos lygos pirmąjį ratą, o į Anglijos futbolo lygą ir NBA vėl įsisuko COVID-19.

Norvegijos rankininkės tapo pasaulio čempionėmis.<br>Imago/Scanpix nuotr.
AP/Scanpix nuotr.
„Bayern“ snaiperis R.Lewandowskis muša įvarčius kiekvienose rungtynėse.<br>„Imago“/„Scanpix“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Dec 20, 2021, 11:31 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 14 d. Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų šalių futbolo lygos (antrojo pagal rangą žemyno turnyro) čempionu tapo Gvatemalos „Comunicaciones“, finale du kartus nugalėjęs Tegusigalpos „Motagua“ 2:1 (išvykoje) ir 4:2 (namie). Gvatemalos klubas pirmą kartą tapo žemyno turnyro nugalėtoju.

Gruodžio 17 d. Taškente baigėsi pasaulio sunkiosios atletikos čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Korėja (4 aukso, 1 sidabro, 2 bronzos). Sunkiaatlečiai kovojo 20 svorio kategorijų, o čempionais tapo 15 šalių sportininkai. Vyrų absoliučios svorio kategorijos nugalėtojas gruzinas Laša Talachadzė pagerino abiejų rungčių ir dvikovės pasaulio rekordus (rovime – 225 kg, stūmime – 267 kg, suma – 492 kg).

Gruodžio 17 d. Vokietijos futbolo lygos lyderis Miuncheno „Bayern“ namie nugalėjo „Wolfsburg“ 4:0 ir vėl padidino persvarą prieš Dortmundo „Borussia“, kuri išvykoje pralaimėjo Berlyno „Hertha“ 2:3. Lėverkuzeno „Bayer“ išvykoje pralaimėjo „Freiburg“ 1:2. Po pirmojo rato (17 turų) pirmauja „Bayern“ (43 tšk.), Dortmundo „Borussia“ (34), „Freiburg“ (29), Lėverkuzeno „Bayer“, „Hoffenheim“ (po 28), Frankfurto „Eintracht“, Berlyno „Union“ (po 27). Rezultatyviausias žaidėjas lenkas Robertas Lewandowski („Bayern“) įmušė 19 įvarčių. Turnyre prasidėjo trumpa žiemos pertrauka, o kitas turas vyks sausio 7-9 d.

Gruodžio 16-19 d. Anesi (Prancūzija) biatlono pasaulio taurės etape sprinto lenktynes laimėjo norvegai Johannesas Thingnesas Bo ir Marte Olsbu Roiseland, persekiojimo – prancūzas Quentinas Fillonas-Maillet ir švedė Elvira Oberg, bendro starto – prancūzas Emilienas Jacquelinas ir E.Oberg. Vyrų bendrosios įskaitos lyderiu tapo E.Jaquelinas, moterų bendrosios įskaitos lydere liko M.O.Roiseland.

Gruodžio 17-19 d. Gardenos slėnyje ir Alta Badijoje (Italija) vykusių kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etapų nugalėtojais tapo norvegas Aleksanderis Aamodtas Kilde (super milžino), amerikietis Bryce‘as Bennettas (greitojo nusileidimo) ir norvegas Henrikas Kristoffersenas (slalomo milžino). Bendrosios įskaitos lyderiu liko šveicaras Marco Odermattas.

Gruodžio 18 d. Chore (Kataras) pirmojo Arabų šalių futbolo čempionato finale Alžyras nugalėjo Tunisą 2:0 (po pratęsimo). Trečiąją vietą užėmė Kataras.

Gruodžio 18 d. Drezdene slidinėjimo pasaulio taurės etape sprinto lenktynes laimėjo norvegas Havardas Solasas Taugbolas ir švedė Maja Dahlqvist. Moterų bendrojoje įskaitoje M.Dahlqvist po savaitės pertraukos grįžo į pirmąją vietą, vyrų bendrosios įskaitos lyderiu liko norvegas Johannesas Hosflotas Klabo.

Gruodžio 18-19 d. Izero slėnyje (Prancūzija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės dviejų etapų (greitojo nusileidimo ir super milžino) nugalėtoja tapo italė Sofia Goggia. Ji šį sezoną laimėjo 5 iš 12 etapų ir tapo bendrosios įskaitos lydere.

Gruodžio 18-19 d. Engelberge (Šveicarija) šuolių su slidėmis pasaulio taurės aštuntojo etapo nugalėtoju tapo vokietis Karlas Geigeris, devintojo – japonas Ryoyu Kobayahi. Bendrosios įskaitos lyderiu liko K.Geigeris, antrąją vietą užima R.Kobayashi.

Gruodžio 19 d. Anglijos futbolo lygos lyderis „MAnchester City“ išvykoje nugalėjo „Newcastle United“ 4:0. Žaisdami išvykose taškus prarado Londono „Chelsea“ (su „Wolverhampton Wanderers“ sužaidė 0:0) ir „Liverpool“ (su Londono „Tottenham Hotspur“ 2:2). Savaitgalį dėl sveikatos krizės buvo nukeltos šešerios iš dešimties rungtynių. Po 18 turų pirmauja „Manchester City“ (44 tšk.), „Liverpool“ (41), „Chelsea“ (38), Londono „Arsenal“ (32), Londono „West Ham United“ (28, žaidė 17 rungt.) ir „Manchester United“ (27, žaidė 16 rungt.).

Gruodžio 19 d. Italijos futbolo lygoje dėl pirmosios vietos kovojančių komandų rungtynėse „Napoli“ išvykoje nugalėjo „Milan“ 1:0. Čempiono vardą ginantis Milano „Inter“ išvykoje nugalėjo „Salernitana“ 5:0, Turino „Juventus“ išvykoje nugalėjo „Bologna“ 2:0, Bergamo „Atalanta“ namie pralaimėjo „Roma“ 1:4. Po 18 turų pirmauja „Inter“ (43 tšk.), „Napoli“, „Milan“ (po 39), „Atalanta“ (37), „Roma“, „Juventus“ ir Florencijos „Fiorentina“ (po 31).

Gruodžio 19 d. Ispanijos futbolo lygos lyderis Madrido „Real“ namie sužaidė lygiosiomis su „Cadiz“ 0:0 ir nutraukė 7 pergalių seriją. „Sevilla“ namie nugalėjo čempiono vardą ginantį Madrido „Atletico“ 2:1, Sevilijos „Real Betis“ išvykoje pralaimėjo Bilbao „Athletic“ 2:3. Po 18 turų pirmauja Madrido „Real“ (43 tšk.), „Sevilla“ (37, žaidė 17 rungt.), „Real Betis“ (33), Madrido „Rayo Vallecano“ (30), „Atletico“ (29, žaidė 17 rungt.), San Sebastiano „Real Sociedad“ (29) ir „Barcelona“ (27, žaidė 17 rungt.).

Gruodžio 19 d. Nyderlandų futbolo lygos favoritų rungtynėse Amsterdamo „Ajax“ svečiuose nugalėjo Roterdamo „Feyenoord“ 2:0. Po pirmojo rato (17 turų) pirmauja „Eindhoven“ (40 tšk.), „Ajax“ (39), „Feyenoord“ (36), Enschedės „Twente“ (31) ir Arnhemo „Vitesse“ (30).

Gruodžio 19 d. Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) vadovybė dėl COVID-19 protrūkio nukėlė septynerias rungtynes.

Gruodžio 19 d. Uelvoje (Andalūzija, Ispanija) baigėsi pasaulio badmintono čempionatas. Asmeninių varžybų čempionais tapo singapūrietis Lohas Keanas Yew ir japonė Akane Yamaguchi (abu – pirmą kartą).

Gruodžio 19 d. Ankaroje tinklinio moterų klubų pasaulio čempionato finale Stambulo „VakifBank“ nugalėjo titulą gynusį Koneljano „Imoco“ (Italija) 3:2. „VakifBank“ ketvirtąjį kartą tapo pasaulio klubų čempionu.

Gruodžio 19 d. Granolerse (Katalonija, Ispanija) pasaulio moterų rankinio čempionato finale praėjusių metų Europos čempionė Norvegija nugalėjo Tokijo olimpinių žaidynių čempionę Prancūziją 29:22. Bronzos medalius iškovojo Danija. Čempionės vardą gynusi Nyderlandų rinktinė nepateko į ketvirtfinalį. Norvegės ketvirtąjį kartą tapo pasaulio čempionėmis (praėjusius kartus – 1999, 2011 ir 2015 m.) ir pagal titulų skaičių pavijo rekordininkę Rusiją.