Lietuvos sporto savaitė: prizai metų laureatams, pirmąjį tikslą pasiekęs „Rytas“ ir susirgę „Žalgirio“ varžovai

Mindaugas Griškonis ir Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė atsiėmė geriausių Lietuvos metų sportininkų prizus, Vilniaus „Rytas“ laimėjo lemiamas rungtynes ir pateko į krepšinio Čempionų lygos antrąjį grupių etapą, plaukikai baigė pasirodymus pasaulio pirmenybėse, o Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nebaigė pirmojo Eurolygos rato dėl COVID-19 protrūkio varžovų komandoje.

Metų sportininkai Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Mindaugas Griškonis.<br>T.Bauro nuotr.
Kauniečiai nesulaukė varžovų.<br>G. Bitvinsko nuotr.
 Saulius Mikoliūnas.<br>LFF nuotr.
Vilniečiai pateko į kitą etapą.<br> T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Dec 27, 2021, 10:17 AM, atnaujinta Dec 27, 2021, 10:24 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 20 d. Abu Dabyje pasaulio plaukimo trumpame baseine čempionate Lietuvos komanda estafetės 4x50 metrų kompleksinio plaukimo varžybose užėmė aštuntąją vietą. 100 metrų plaukimo krūtine varžybose Kotryna Teterevkova užėmė septintąją vietą.

Gruodžio 21 d. Vienas rezultatyviausių A lygos futbolininkų Nauris Petkevičius, žaidęs Kauno „Hegelmann“, pasirašė sutartį su „Charleroi“ klubu, kuris Belgijos lygoje užima šeštąją vietą.

Gruodžio 21 d. Krepšinio Eurolygos vadovybė nukėlė Kauno „Žalgirio“ ir Milano „Olimpia“ rungtynes, kurios turėjo vykti gruodžio 22 d. Kaune, dėl COVID-19 protrūkio Milano komandoje. „Žalgiris“ per 16 rungtynių iškovojo 3 pergales ir užima paskutinę 18-ąją vietą.

Gruodžio 21 d. Vilniaus „Rytas“ krepšinio Čempionų lygos paskutinėse pirmojo etapo rungtynėse išvykoje nugalėjo Burgoso „San Pablo“ 84:77 (S.Smithas 18, M.Ndouras 17, V.Kariniauskas ir I.Buva po 10). „Rytas“ laimėjo 4 iš 6 rungtynių, užėmė pirmąją vietą grupėje (antrąją vietą užėmė taip pat 4 pergalės iškovojęs „San Pablo“) ir pateko į antrąjį grupių etapą. Antrasis grupių etapas prasidės sausio 25 d.

Gruodžio 21 d. Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas vienam sezonui pratęsė sutartį su Lietuvos rinktinės žaidėju 37-erių Sauliumi Mikoliūnu, kuris šioje komandoje žaidžia nuo 2016 m. Kauno „Žalgiris“ pratęsė sutartį su 36-erių Linu Pilibaičiu ir Gratu Sirgėdu.

Gruodžio 21 d. Pasaulio plaukimo trumpame baseine čempionate Lietuvos komanda estafetės 4x100 metrų kombinuoto plaukimo varžybose užėmė septintąją vietą. Lietuvos plaukikai pasaulio čempionate pateko į šešių rungčių finalus (tris – estafetės komanda, du – Danas Rapšys, vieną – Kotryna Teterevkova) ir iškovojo du medalius (abu – sidabro ir bronzos – D.Rapšys). Medalių įskaitoje Lietuva užėmė 18-ąją vietą.

Gruodžio 21 d. Vilniuje apdovanoti geriausi 2021 metų Lietuvos sportininkai. Geriausiais metų sportininkais išrinkti irkluotojas Mindaugas Griškonis ir penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, metų komanda – irkluotojos Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė, metų treneriu – penkiakovininkų treneris Andrejus Zadneprovskis, metų proveržiu – Lietuvos vyrų septyniukių regbio rinktinė.

Gruodžio 22 d. Panevėžio „Lietkabelis“ krepšinio Europos taurės rungtynėse išvykoje pralaimėjo Ankaros „Türk Telekom“ 60:65 (P.Kalaitzakis ir Dž.Gagičius po 11). „Lietkabelis“ laimėjo 3 iš 8 rungtynių ir grupėje užima septintąją vietą. „Lietkabelis“ kitas rungtynes žais sausio 12 d.

Gruodžio 23 d. Geriausiais 2021 m. Lietuvos dviratininkais išrinkti Rasa Leleivytė ir Vasilijus Lendelis, geriausiu dviračių sporto treneriu – Dmitrijus Leopoldas.

Gruodžio 23 ir 26 d. Jonas Valančiūnas („New Orleans Pelicans“) dėl ligos praleido Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybių rungtynes. J.Valančiūnas pelno 18,6 taško ir atkovoja 12 kamuolių, o „Pelicans“ (12 perg. ir 22 pral.) užima 14-ąją vietą Vakarų grupėje.